Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mennyire fontos az életben a...

Mennyire fontos az életben a helyesírás? Jellemezheti a karaktert?

Figyelt kérdés

Az olx oldalon épen hirdetéseket néztem, a mai társadalomban menyire fontos az hogy valaki képes helyesen írni? Lenézik ha valaki nem tud?

[link]


a gépet másfél éve vásároltam ulyonan 120g vinyóval és fleselvevan még a vinyón is van négydarab játék fifa 2014, Calof duti 2,werc 4,elien


Ez szerepelt a hirdetésben.



2014. nov. 24. 12:12
1 2
 11/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

"teltek az évek és gyakorlással és akarattal képes voltam javítani rajta."

Ez a jó hozzáállás, sokan példát vehetnének róla. Sajnos sokan inkább lebunkóznak mindenkit, aki kritikát mer megfogalmazni vagy akár csak javítani a helyesírásukon.

2014. nov. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

fontos a helyesírás, az biztos. viszont aki fórumokon beleköt más helyesírásába, az általában csak kisebbrendűségi komplexusos ember, aki kötekedni akar, mert nincs érve.

én csak olyankor kötök bele más helyesírásába, amikor vki látványos beképzelt vagy megmondóembereset játszik, közben meg helyesen írni sem tud.

amúgy meg neten sokan rövidítenek vagy telóról írnak ( én is rövidítek meg nem mindig kezdem nagybetűvel a mondatot), nincs ezzel semmi baj.

2014. nov. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Egyetértek azokkal, akik azt írták, írásban, ismeretlenül ez a védjegyünk, ahogyan írunk. Ez alapján tudnak mások megítélni valahogyan, hiszen nem látnak, nem ismernek minket. Nekem ez a hirdetés nem tetszik. Ugyanis számos hiba van benne, nemcsak egy-egy vétett elírás, ami bárkinél előfordulhat. Azzal azonban nem értek egyet, hogy legalább minimálisan ne lehessen megtanulni értelmesen írni. Aki a szlenget meg tudja tanulni (lásd: vinyó), az képes lenne erre is. Ebből a hirdetésből számomra az derül ki, hogy az illető számára csak a pénzszerzés a fontos, az már nem, miként tálalja a hirdetést. Szóval nekem nem jó benyomásom van az illetőről. Neki nem fontos, milyen módon szólítja meg a leendő vevőjét, tehát némi tiszteletlenség is azzal szemben ez az igénytelenség, ma, amikor énmárkáról beszélünk az üzleti világban...ez még a webáruházas, internetes adok-veszek oldalakon sem másodlagos. Meggyőződésem, hogy csak olyan keresi majd meg őt vásárlási szándékával, aki hasonló hozzá, mert igényes emberben ez a stílus nem ébreszt bizalmat. Ilyen hirdetésnél én például azonnal gyanút fognék, vajon milyen a termék minősége. Rejtett hiba, egyebek. Persze általánosítani nem lehet, de aki igénytelen egy hirdetés leírásánál, az másban is igénytelen lehet.
2019. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Wadmalac ***** válasza:

#13:


Körülbelül ez a véleményem.


Ha valaki büdösen koszosan jelenik meg egy társaságban, helyből begyűjti a lesújtó véleményeket, pedig lehet, hogy amúgy egy pedáns, higiénikus, rend- és tisztaságszerető ember, csak most pont ráborult a cucc a trágyaszállítóról.


Ettől még a rossz benyomás megvan.


Az tény, hogy annak esetleg nem szúrja az orrát, aki maga is büdös.


:)


Igazán a lényeg az lenne, hogy ha valaki magánemberként, magánlevelezésben haveri körben megengedi magának a slendriánságot, és az ismerősök körében ezt meg is teheti.


De ha nagyobb körben vagy hivatalos helyen nyilvánul meg, az már más téma.


Ott illik reprezentatívan viselkedni.

Tudom, hogy ez is kezd csúnyán fellazulni, lehet, hogy pár év múlva morálisan elfogadott lesz az is, ha egy videobolgger a vécéről, hasmenés közben jelentkezik.

De ma még nem.

2019. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Wadmalac ***** válasza:
Amúgy szerintem valakinek a helyesírási hibáit válaszban kulturáltan korrigálni nem sértődésre alapot adó piszkálódás, de vitában a másik helyesírását bármire minősítésként felhasználni, véleményét az alapján támadni alaptalan, irreleváns és vitakultúrába nem férő dolog.
2019. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!