Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Kisgyerekkorom óta, vagy...

Kisgyerekkorom óta, vagy kisgyerek korom óta?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 19:00
 1/6 Krisipoke ***** válasza:
mivel a gyerekkor is egyben van, meg a kisgyerek is, ezért szerintem kisgyerekkor. próbáld meg beírni vördbe, és nézd meg, hogy aláhúzza-e.
2010. febr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
gyermeknek mondják szépen:)
2010. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ez egy 3 tagú összetett szó, amiket 6 szótagig (általában) egybeírunk, és mivel ez csak 5 szótag ezért ezt is egybe, tehát: kisgyerekkorom. De meg is néztem a szabályzatban, és olyat találtam, hogy kisgyermekkor.

Ezt most vettük, de hogy utálom, mert jó vannak szabályok, de ott van, hogy vannak olyan szavak, amiket hagyomány miatt másképp írunk. És most mind tanuljam meg, vagy mi?! És persze ilyenkor olyan szavakat tudnak diktálni, amiket soha az életbe nem fogok használni. Meg az a szemétség, hogy belediktál olyanokat is, ami nem összetett szó, és akkor már azt is minden szónál el kéne dönteni, hogy összetett, vagy nem.

De bocs, kicsit eltértem a tárgytól. :)

Tehát mégegyszer: kisgyerekkorom.

2010. febr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Legalább van egy okod, hogy tiszteld a magyar nyelvet :D ha már ilyen rohadt nehéz. kössz a választ
2010. febr. 21. 21:54
 5/6 anonim ***** válasza:
első válaszoló: nekem AbiWord-öm van, és az semmit nem húz alá. inkább próbáljátok firefox-szal, az aláhúzza a rosszakat. De egybe kell írni. :)
2010. márc. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 L1lla válasza:
Soha ne bízzatok meg a Word helyesírás ellenőrzőjében, mert különösen az egybeírás-különírás kérdésében semmit sem ér! Nem ismeri pl. azt a szabályt, hogy egytagú igekötő nem számít összetételi tagnak, többtagú (pl. össze-) viszont igen. Szótárban kell megnézni, vagy itt: [link]
2016. jún. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!