Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Titeket nem zavar az ha...

Titeket nem zavar az ha valaki nem tud helyesen írni?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm azért veszett össze velem mert állandóan szoltam neki hogy ez nem jó az nem jó :S Az őbáltala írt szövegből össze válogattam egy pár mondatot.


"Neked teccik ez az auto mert ilyent akarok venni ha naggy leszek. "

"Meik csatornán jáccik a magyar vállogatott? "

"Honap mien otáink lessz nek? "


Ezek nem zavarnak titeket?



2015. nov. 2. 20:02
1 2 3
 11/21 Wadmalac ***** válasza:
32%

Úgy látom, itt is csak leszólást kap az, aki a másik helyesírására akar hatni. Szemét nyelvtannácik, mi? Megint.


Igen, a kérdezőnek sem tökéletes a helyesírása.

DE LEGALÁBB ÉRDEKLI! És klasszisokkal magasabb szinten van, mint a mai tini átlag.

Erre jól le lett oltva.

Grat.

Az a hülye, akit érdekel, hogy helyesen írjon.

Éljenek az analfabéták.

Ehh...

2015. nov. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nos, ha érdekli az helyénvaló. De ebben az esetben ez elég szarkasztikus önmagára nézve. Nem volt semmi bonyolult a kérdésében, csak egyszer végig kellett volna futni rajta.



Amúgy meg a felsorolt példák nekem inkább tűnnek a tinilányok körében elterjedt szokásoknak, mintsem véletlen hibáknak.

2015. nov. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Wadmalac ***** válasza:
54%

Hát igen, tény, hogy a helytelen írásmód kezd trenddé válni. De az is tény, hogy a kérdezőnek is van ugyan a szemében szálka, de gerendát reklamált. :D

És szerintem a kérdezőben megvan a helyesírásra a szándék, tehát a most javított hibáiból is tanul.

Én már annak is örülök, hogy egyáltalán "báncsa" a szemét a hiba. :D

2015. nov. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ami nekem mostanában feltűnt, főleg itt, a gyakorin, az igekötők helytelen használata. Ez annyira következetes, hogy már én bizonytalanodtam el, és megkérdeztem hozzáértőket, változtattak-e ezen is mostanában? Például "ki megyek", de "kiakarok menni", vagy "fel háborodtam", és "felvagyok háborodva".
2015. nov. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Wadmalac ***** válasza:

Rátapintottál az egyik legfájóbb pontra, legalábbis nekem. Az elváló igekötők rossz használata valóban az egyik leginkább szemet szúró és ronda hiba.

Az ly-j csere és a "mien, oan" stb betűkihagyások mellett.

És a kettős betűk notórius elhibázásai.

2015. nov. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%
Kijavítást lehet tapló módon és segítőkészen is végre hajtani. A nyelvtannácik általában jelzőzéssel és felesleges becsmérléssel, lenéző hangnemben próbál korrigálni, de nem éri el a célját, így önmagában bosszankodhat tovább. Az, aki valóban segíteni akar - és ezekből is van ezen az oldalon - azok tényszerűen, példákkal ellátva közlik az ide vonatkozó szabályokat. Ám ők nem vallják, hogy érthetetlen egy hibától a mondanivaló. A két csoport nem szürkeárnyalatos, hanem fekete-fehér, jól elkülönülő.
2015. nov. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Wadmalac ***** válasza:
64%
Hát láttam már olyan mértékben káoszkódolt szöveget itt az oldalon, hogy semmit nem értettem belőle, de az tény, hogy az fogalmazásilag is olyan katasztrofális volt, mint helyesírásilag. Szóval a helyesírás hibái tényleg nem az érthetőséget befolyásolják, hanem nagyon bántóak, úgy, mint egy koszos, igénytelen, büdösszájú beszélgetőpartner az lenne. És ez bizony előítéleteket vált ki.
2015. nov. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
72%

Hát ilyen szinten már zavar.

Ha ilyen alap dolgokat mindig elront, szóval nem csak egyszeri figyelmetlenség, akkor zavar és szólok.

Ha csak pár hiba van, esetleg olyasmi ami tényleg nem annyira alap helyesírás, akkor oké, nem kell szőrszálhasogatónak lenni, hisz senki sem tökéletes.

De ha már fáj olvasni, sőt ha már kész fejtörő kitalálni, mit akar mondani, akkor persze hogy szólok, de nem rögtön úgy, hogy "te idióta, az nem így van".

2015. nov. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
70%

A visszanézés, ellenőrzésképpen elég bajos. Kicsi az ablak, amibe írni kell, sokszor előfordul, hogy véletlenül visszanézés közben eltűnik, amit írt az ember.


A másik szörnyen zavaró és rettenetesen általános hiba a -ba,-be és -ban, ben-ek használata. Élőbeszédben is, nyilvánvalóan látszik, hogy mennyire bizonytalanok az emberek.

El nem tudom képzelni, hogy miért.

2015. nov. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
^ A szövegbox jobb alsó sarkában van két kis ferde vonal. Vidd fölé a kurzort, aztán egérhúzással akkorára nagyíthatod a felületet, amekkorára akarod. (Működik vízszintesen, függőlegesen és átlósan is. Próbáld ki. :D)
2015. nov. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!