Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Tényleg sokan nem tudják,...

Tényleg sokan nem tudják, hogy a nagy "i" betűn nincsen pont?

Figyelt kérdés

Középiskolás éveimben többször találkoztam ezzel. Valaki ír a táblára nyomtatott nagy betűkkel, majd az "i" betűre rak egy pontot. Ekkor a jó tanulók ingerülten, egy emberként ordítanak rá, hogy "a nagy i-n nincsen pont!", mintha ez egy gyakori hiba lenne, ők pedig okosan kijavítják, hogy megmutassák, megérte tanulni általános iskolában.

Azért kérdezem, mert szerintem semmi nem indokolná hogy pontot tegyünk a nagy "i" betűre.



2016. jún. 3. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom megmondani, én még soha egyetlen felmérésről sem hallottam, amelyik azzal foglalkozott volna, hogy az emberek tesznek-e pontot a nagy I betűre. Szóval legfeljebb véleményt tudok nyilvánítani, semmint bármiféle objektívhez közeli választ: én talán ha életemben egyszer találkoztam eddig olyannal, aki pontot tett a nagy I-re.
2016. jún. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nem mind1?? Ha a tanár elfogadja nekik. Én pl soha nem tettem rá pontot.
2016. jún. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolnám, hogy ilyet szinte senki se csinál, de mások reakciója összezavart.
2016. jún. 3. 10:17
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

"mert szerintem semmi nem indokolná hogy pontot tegyünk a nagy "i" betűre."

De akkor mi indokolja a te logikád szerint a kis "i"-re tett pontot?

2016. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
64%
Minden betűnek meg van a sajat alakja. Ha a nagz i re pont merül az mar nem nagy i hanem valami màs. Pl a kis m re de a nagy m re sem teszünk pontot sem semmi màst
2016. jún. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 EagleHUN ***** válasza:

Az egy dolog hogy hivatalosan nem teszünk rá pontot, ez a kézi írásnál nem gáz. De az irodai alkalmazásokban (számítógép) bizonyos betűkészleteknél könnyen összekeverhető a ki l-el! Az itteni készletnél pont nem, itt csak hasonló: I l

Nem lehet hogy ezért kezdtek rárakni pontot egyesek?

2016. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BringaManó ***** válasza:
100%

"Én is azt gondolnám, hogy ilyet szinte senki se csinál, de mások reakciója összezavart."


nem látom, hogy hol zavarodtál össze. sőt, már az eredeti kérdést sem értettem, hogy mit akarsz kérdezni...

elmeséled, hogy találkoztál olyanokkal, akik tettek rá,

és ugyanakkor voltak, akik rászóltak,

és ezek után azt kérdezed, hogy vannak-e, akik tesznek...


azt sem értem, hogy miért következik az egy emberként ráordításból, hogy olyan, mintha gyakori hiba lenne...

ritka hibát már nem is lehet egy emberként kijavítani? ha négy t-vel írná, hogy itttt, és egy emberként ráüvöltenének, abból úgy tűnne neked, hogy ez egy gyakori hiba?

nem értelek, bevallom :-(

2016. jún. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

4-es: 5-ös leírta

6-os: lehet, de azért az se általános dolog, hogy gépen kis i-t írsz nagy helyett

7-es: a válasz hangneméből és fogalmazásából ez következik

a tiédre se azt mondanánk, hogy "az itt-et bizony nem négy t-vel írjuk!", hanem azt, hogy "mi van?"

egyébként is, a legtöbben elmennének mellette, mint pl. 2-es válaszoló

2016. jún. 3. 15:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagy I-n nincsen pont, sem az írott, sem a nyomtatott formában. Nézd csak meg a billentyűzetet, vagy lapozz fel egy első osztályos könyvet. A kis i-n van pont, a nagyon nincs.Ez alap. NEm értem a kérdést, bocs.
2016. jún. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon sokan tesznek a nagy 'i'-re pontot és aki első osztályban kicsit is figyelt annak nagyon zavaró.
2016. jún. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!