Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért hagynak sokan szóközt a...

Miért hagynak sokan szóközt a vesszők és a pontok előtt?

Figyelt kérdés
2016. júl. 25. 22:28
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
90%

Nincs olyan, hogy "neten úgy helyes, hogyha hagynak".

A magyar helyesírás szerint hibás, ha hagysz.

Hogy ezt valaki vagy nem tudja (sajnos sokan vannak idehaza, akik eléggé alacsony oktatásban részesültek), vagy csak nem érdekli, az őt jellemzi.

(Természetesen a véletlen elütés előfordulhat bárkivel.)

2016. júl. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem tanultak semmit nyelvtanórán; ráaádásul életükben nem láttak még könyvet sem, mert ha csak egyet is kinyitottak volna, látták volna, hogy az írásjelek elé soha nem teszünk szóközt (kivéve a zárójelet és a gondolatjelet).
2016. júl. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
100%
Bocs rosszul fogalmaztam... úgy helyes ha utána hagynak, nem akkor ha elötte. Persze csak a gépírásban, ha jól emlékszem a szövegszerkesztő progik is aláhúzzák ha vessző vagy mondatvégi írásjel után nincs szóköz. Sőt az android is úgy tesz automatikusan nagybetűt.
2016. júl. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Blade Bone ***** válasza:
Nem tudom, de ez még idegesítőbb, mintha nem hagynának egyáltalán szóközt a vesszők után és a mondatok végén.
2016. júl. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
A vessző vagy pont utáni szóköz elhagyása is idegesítő, de arra legalább van magyarázat, hogy lustaságból teszik, viszont a plusz szóközök pont hogy pluszmunkát jelentenek, ezért is érthetetlen. És sokan konzekvensen így írnak.
2016. júl. 26. 18:07
 16/21 anonim ***** válasza:
12-es: a nyelvtanórán ezt nem tanítják, a könyvek sem segítenek, mert ott az a lényeg, ami a szöveg értelme. Olvasás közben észre sem veszed a szóközt az írásjelek után, csak azt, ha nincs, és bosszankodsz.
2016. júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Én azért szoktam szóközt hagyni , mert ha nem hagynék olyan érzésem lenne , mintha a szóhoz tartozó volna . Így meg mint egy külön karakter , hiszen voltaképpen az is .
2016. júl. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Úgy tűnik, hogy ez egy felesleges kérdés, amit egy unatkozó írt. De a kérdés nagyon is jogos.


A válasz amilyen egyszerű, olyan elszomorító: Felnőtt emberek nem tudnak helyesen írni. Ez minősíti a magyar iskolarendszert is.


Ennyi. Pont. És nincs előtte szóköz. Csak utána, mert oda kell.

2016. júl. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Szerintem jó, hogy felmerült ez a kérdés, mert annak idején még csak tintával tanultunk írni és én ilyen szabályra nem emlékeztem. Eztán én sem fogok szóközt hagyni, mert most már tudom, hogy nem helyes.
2016. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
@19. Nekünk tanították helyesírásból az általánosban (35 éve), hogy vesszőt, és pontot közvetlenül a szó után kell írni, utána meg hagyjunk ki helyet. A gyerekeimnek is tanították (4-5 éve). Ez annyira alap, mint a lesz, a szerviz stb.
2016. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!