Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért írják egye többen azt,...

Miért írják egye többen azt, hogy mien, ien, oan?

Figyelt kérdés
Az helyett, hogy milyen, ilyen, olyan. Tudatlanság, divat, vagy csak félelem az elypszilontól?
2008. okt. 18. 07:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszik, hogy menők lesznek tőle, pedig szerintem is gáz ilyet írni. Kifejezetten idegesítenek ezek a mai menő szlengek, nem tudom, legalább ilyen helyeken miért nem lehet normálisan írni?! Mondjuk nekem annyiból jól jön, hogy aki így teszi fel a kérdését, arra alapból nem is válaszolok..
2008. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A válaszok nagyjából az én véleményemet tükrözik!
2008. okt. 18. 21:50
 13/23 anonim válasza:
100%
A sok kis csicska használja ezeket a rövidítéseket...engem idegesít nagyon, miért nem lehet normálisan leírni ezeket a szavakat??? Meg azt hiszik, hogy annyira vagányok ettől! Pedig ettől nem lesz hosszabb a farkuk!
2008. okt. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
100%
szimplán mert ez a trendi meg hát rövidítés a naaagy msnen:S:S gyorsabban tudnak írni ha nem írnak le minden szót hanem csak rövidítenek.. és " mien cuki édi bédi aleírcsizni azt a szócskát hogy hajcsiii és nadon szejeti mindenki a másikat.." valami ilyesmi...:D:D gyagyások..:D:D
2008. okt. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ezzel semmi gond.Ez egyszerűen internetes szleng.Teljesen elfogadott.Hivatalos levélben természetesen nem lehet így írni.
2008. okt. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
83%
Lószart internetes szleng. Vagyis sajnos az, de nem kéne, hogy az legyen. SMS-ben oké, de nekem még msn-n sem megy el. Legyünk már igényesek a partnerrel szemben. Fórumokban meg az ideg rángat, ha ilyesmit látok. A legidegesítőbb két dolog nekem az a vok (abban főznék meg, aki használja) és az xD...
2008. okt. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
88%

azér me lusták kiirni:P

amugy engem is zavar ha vki tul sokat használja:P

és megdöbbentő de van aki tényleg nem tudja helyesen leirni és pl. dolgozatban is ugy irja. ez főleg a fiatal tizenévesekre igaz akik chaten nőttek fel:(

2008. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
28%

még mindig én vagyok.

mielőtt még leszólnátok... nehogy vki azt képzelje h mert röviditek ebből következik h ezt az "édibédi xuper cuki xeretlek puxipuxi cijjjja" szöveget is használóm!!!!!! qvára iritál! de a röviditéssel sztem nincs gond:)

mindaddig amig nem felejtem el a rendes helyesirást.


mellesleg az érettségin maximális pontot kaptam magyarból irásbelin és szóbelin egyaránt:)

2008. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Van még cikibb. Tegnap töltöttünk egészségügyi teszteket, amit valószínűleg tanárok írtak. Az AIDS-tesztnél annyiszor kijavítottuk a kérdést, ahányszor láttuk, hogy "Mien"... Tanár létére. Hát no comment...
2008. dec. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
72%
Hát például MSN-en, vagy egyéb chat-eken azért, mert ezt rövidebb leirni.
2008. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!