Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Tankönyvben hibák? Egy informa...

Tankönyvben hibák? Egy informatikakönyvből fényképeztem le a következő oldalt.

Figyelt kérdés

[link]

eu/images/hdd1/2018/06/24/96820180624_170428.jpg


Személynevek elé alapesetben nem teszünk névelőt, a jelzett oldalon viszont rosszul írták. Vagy én gondolom rosszul?

A legmagasabb illetve a legalacsonyabb érték - szerintem kéne vessző az illetve elé


2018. jún. 24. 17:32
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
A tankönyvszerzők is emberek, hiába megy át több kézen egy tankönyv maradhatnak benne hibák. Egyik nagyon-nagyon jó barátom írt egyszer egy tankönyvet, szakmai lektor, nyelvi lektor, korrektor majd ismételten nyelvi lektor, majd ismételten korrektor, majd nyomtatás előtt még egyszer átnézte ő is, meg az amúgy magyartanárnő édesanyja, és a végén maradtak benne hibák (pl. az egyik ábrán /e-mail működése/ "m-eail" lett "e-mail" helyett és senkinek nem tűnt fel, úgy,h ogy az ábrákat egy külön erre felkért grafikus készítette több körben egyeztetve). Van egy anekdóta, hogy valemelyik kiadó még a 1900-as évek közepén elhatározta, hogy kiad egy sajtóhiba mentes könyvet, végül nagyon büszkén mutogatták, hogy ebben aztán nincs sajtóhiba. Amikor valakinek feltűnt, hogy a címlapon a névelő után kimaradt a szóköz...
2019. máj. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 TappancsMancs ***** válasza:
A kérdezett esetben szerintem sem hangzik valami szépen, se annyira magyarosan. Kicsit még talán lekezelőnek is hallani. Bizonyos esetekben tartom megfelelőnek.
2019. szept. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!