Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért nem tudnak helyesen írni?

Miért nem tudnak helyesen írni?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy még felnőtt emberek sem tudnak helyesen írni?

Minden bejegyzéshez kommentelnek valamit, és mindenről van véleményük, legyen az politika, életfilozófia,stb.

Nem azzal van bajom, hogy valaki néhány hibát ejt írásban, hanem hogy egyesek úgy írnak, mnit egy elsős gyerek a második félévben.

Miért van ez? Ha nem tudnak helyesen írni, hogy vehetném komolyan a véleményüket egy komoly témában?


2018. szept. 25. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. A mai fiatalok hatalmas motivációs problémát görgetnek maguk előtt, de ez nagyon összetett probléma, most nem mennék bele. Én mindenesetre nem nyomok majd okostelefont a 10 éves gyerekem kezébe, mert onnantól veszik el igazán.
2018. szept. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"há é aszt honét tugyam

minek a hejes irás anékül is menő vok"


Azt a büdös... esküszöm, baromi nehéz volt legépelni a helytelen szöveget. :D Mintha kínoznának... xD

2018. szept. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Aki a saját anyanyelvén nem tud helyesen írni, azt nem kell komolyan venni.
2018. szept. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kérdès válasza az OM-nál is a szülőknél is, a szülőket, családilokat felügyelő szerveknék is keresendő. De, azonkívül a romlani hagyott társadalmi vilàg legkisebb jelensège.

Bárcsak, ennél ne lenne több!

Az OM helyett: Az internet (google, egyèb helyesíró oldalak) megtanít helyesen írni, a közösségi oldalak (messengerek) pedig ezeket is rombolják.

(Cristian)

2018. szept. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

'Aki a saját anyanyelvén nem tud helyesen írni, azt nem kell komolyan venni.'

.

Ezt 2018ra nagymèrtèkben megcàfolom!

Ki tud helyesen írni?! Az aki kèzzel (kèziràssal) alig kènyszerűl màr írni a digitális vilàgban, hasznàlja a hibajavítót, vagy az aki már fogalmazni, mondatvégi jelek használatára se kèpes vagy fekismerni azok jelentését?!

.

A kézzel írott betűre elfogadom az idézett kijelentést, de azt is csak rèszben!

(Cristian)

2018. szept. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Változik a vilàg, nekünk is vàltozni kell benne!

Persze vannak alapok a magyar helyesirás szabàlyzatára vonatkozólag is, de, van ami 20 - 25 ève màs szabályzatot írt elő mint a mai, ami persze furcsa a màra felnőtt ember szàmara.

Én se tudok (tökéletesen ÀLLANDÓAN betartva a szabályt plàne hosszabb íráskor) írni, ti sem! HIBÁZOK AHOGY TI IS! itt, pl. àtküldés után javítani se lehet (ami kicsit zavaró) de, NE ez alapján ítèlkezzünk.

TUDOK FOGALMAZNI? ÉRTHETŐ AMIT SZERETTEM VOLNA TÖBB EGYMASUTÁNI HOZZÁSZÓLASOMBA KÖZÖLNI ITT A DIGITÁLIS VILÁGBAN?

Aki nem-et mond, na azzal már tényleg kár foglalkozni :D

(Cristian)

2018. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most le fogtok pontozni az őszinteség miatt. :)


1: nem vagyunk egyformák - ezt nagyon nehéz megérteni, pedig tényleg ennyire egyszerű

2: komplex szabályrendszere van, ami nem könnyű. (közlekedni sem tudnak többen, pedig az egyszerűbb)

3: vannak fontosabb dolgok, pl ha valakivel írásban kommunikálok, arra figyelek, mit akar mondani, és nem az, hogy most az és előtt kellett volna-e a vessző, vagy nem.

4: Komoly témában a tartalom adja a komolyságot. Nem egy vessző hiba. Én neked analízis 1-6ig bármit elmagyarázok. De a postát néha hosszú óval írom. Nem rakok kötőjelet az "ig" elé, és más hibákat is vétek. Programozásból is tartottam már kurzusokat és bár ott is volt hibás mondatom, vagy félre fogalmazásom, mégis milliós nagyságrendű hasznot hoztam a cégnek napi szinten.

Mondj egy könyvet komoly témában. Olvassuk el, beszéljük meg, osszuk meg a gondolatainkat.


Aki vok-ozik és a "mijjen"-ezik, meg többi nagyon durva hibát véti, mert 0 köze van a helyesíráshoz, az is lehet értelmes egy-egy témában. Ismerek írástudatlan ember, akinél jobb burkolót még nem láttam. Neki a derékszög, az derékszög, az egyenes, egyenes, a határidő, az határidő. Ilyet írástudók között nem találtam. És meg tudom becsülni. Ha burkolni kell, akkor őt hívom. Nem zavar, hogy nem tud írni. Vajon ez miért lehet?

2018. szept. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!