Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az "utca embere" miért van...

Az "utca embere" miért van ennyire a nukleáris energia ellen?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy bárkivel beszélgetek, akinek a fizikához semmi köze sincs, az szidja az atomerőműveket, szerinte be kéne zárni azokat. Szerintetek miért lehet ez? Média hatása lehet ez, vagy mi?
2010. júl. 17. 17:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, pedig az egyik legjobb energia előállítási módszer. (környezetkímélő, bár veszélyes is tud lenni, ha kontármunkát végeznek).

Ha nincs Csernobil, most nem így vélekedne a világ...

2010. júl. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%
A médiának annyiban lehet hatása, hogy amikor előkerül ez a téma, akkor mellékesen megemlítenek néhány atomerőmű katasztrófát is. Azt meg elfelejtik mondani, hogy más technika, más körülmények stb. Én sem értek túlzottan a témához, de a média az utolsó, ami által befolyásolni hagyom magam.
2010. júl. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%

Manapság az utca emberét pontosan azért kérdezik, hogy hülyeséget beszéljen! Lásd lejárató, melyik költő van a képen, hogy kezdődik a Szózat, stb.

A médiának ennyi a hatása.

2010. júl. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Egyetertek veled. Csak biztonsagosabb modjat kellene kitalalni a felepitesukre. Ami a sugarzast illeti, hat az a sok atomrobbantas amivel kiserleteztek az is szennyezte a levegot. A szen egetese hosszutavon veszelyesebb, nem?
2010. júl. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
31%
hát sok sok intelligens ember jár ide látom. tudhatnátok, hogy nem az erőművel van a baj, hanem a nukleáris hulladékkal.
2010. júl. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
pedig kell valami ami kielégíti az egyre növekvő "energiaigényünk". és az csakis a nukleáris energia. az energiatakarékos dolgaink fejlesztése lassabb , mint az energiafelhasználaink. talán igen , csernobil miatt van a félelem. amugy tudtommal paksi erőmü kiöregedőben van.
2010. júl. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
64%
18:16-nak teljesen igaza van, de nem a kérdésre válaszolt. A nukleáris energiával valóban az a fő baj, hogy nem oldották még meg megnyugtatóan az atomhulladék kérdését (Oroszországban például beleöntik a Jeges tengerbe), viszont az "utca embere" nem ezért ellenzi. Itt szimplán a média agymosásáról van szó, meg a "megfelelő" kérdés feltevéséről.
2010. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
ha azt nézzük nem a kérdésre, hanem a kommentekre válaszoltam. én is "utca embere" vagyok, igaz nem ellenzem a nukleáris energiát, amíg nincs jobb.
2010. júl. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Mert az újságírók egyáltalán nem értenek a témához, és szórják az észt... Az emberekben az a tudat él, hogy nukleáris erőmű = sugárzás = meghalsz!

Közben viszont foggalmuk sincs arról, mennyire körülveszi őket a radioaktív sugárzás... Ugyan úgy a természetes, mint a különféle kütyükbe épített. Pl. a nem is olyan rég divatos órák, amelyeknek világított a cágerja a sötétben, (ha jól tudom) Rádiumot tartalmazott...


Nekem lenne egy ötletem a nukleáris hulladék eltüntetéséről, bár nagy valószínűséggel hülyeség :D

Mivel eredetileg is a Földből nyerjük ki, és mivel a magban úgyis nukleáris folyamatok zajlanak, csak be kéne ásni az egyik kőzetlemezbe, amely a másik alá gyűrődik. Onnan szépen magával szállítja mélyebe, és hosszabb távre nézve lehet meg lenne oldva a gond. Erről esetleg véleménye valakinek?

2010. júl. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Ezzel szerintem "csak" az a baj, hogy ezek rettentően lassú folyamatok, aztán a víz kimoshatná a hulladékokat.

Jelenleg egyébként hasonlóval próbálkoznak, agyag"kőzetbe" ássák be a hulladékot, ami vízzáró, így a hulladék nem kerül vissza a felszínre.

2010. júl. 17. 20:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!