Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az "utca embere" miért van...

Az "utca embere" miért van ennyire a nukleáris energia ellen?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy bárkivel beszélgetek, akinek a fizikához semmi köze sincs, az szidja az atomerőműveket, szerinte be kéne zárni azokat. Szerintetek miért lehet ez? Média hatása lehet ez, vagy mi?
2010. júl. 17. 17:42
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

ma 13:43


Én is kötve hiszem, ennek ellenére közvetlenül a szakmában dolgozóktól hallottam ezt a véleményt. Persze nem a mi problémánk lesz, hanem az X évszázad múlva élőké.


Az atomerőmű egyébként szerintem tökéletes megoldás arra, hogy addig, amíg nem váltottuk ki valami értelmesebb energiaforrással a fosszilis energiahordozókat, ez pont megfelelő átmeneti eljárás.

2010. júl. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

ma 13:57


Az a baj, hogy uránból nincs nagyon sok a Földön.


Ami a magfúziót illeti, lehetséges, hogy sohasem lesz belőle gazdaságos energiaforrás. Kissé (illetve nem kissé) gyanús, hogy az első atommáglyától az első atomerőműig 12 év telt el (a bombától az atomerőműig 9 év), míg a H-bomba 58 éves találmány, a magfúzió elve pedig 65 éve ismert, és mégsincsenek fúziós erőművek. Elképzelhető, hogy lesznek egyszer, de a történet eddig nem túl biztató.

2010. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Fúzióval ugye az a bökkenő, hogy nagyon nagy hőméséklet kell hozzá. Bombánál ez oké, mert a hasadó bomba biztosítja ezt. De ellenőrzött keretek között fúziót végbevinni már nehezebb.
2010. júl. 18. 22:00
 24/25 anonim ***** válasza:

Így igaz. Nyilván semmilyen szerkezeti anyag nem bírja ki közelről. Emiatt aztán mezőkkel kell egybentartani. De nyilván, te elektromosságot akarsz, a mérnök turbinában gondolkodik, de ez az átvitel, míg a baromi hőmérsékletű hőmennyiségből elektromos áram lessz, na ez a kemény dió.


Amúgy a hozzáértők kezében az atomenergia biztonságos, Marx György professzor jónéhány előadását volt szerencsém ezügyben hallani. Az energiamérleg szamárság, hogy negatív lenne.

Most Paks ha jól tudom 3,5 Ft-ért adja az áram kWh-ját az MVM-nek, amit te a szolgáltatódtól 50 Ft körüli összegért vehetsz meg.

Az biztos, hogy a keletkező rádioaktív hulladékok évezredekig történő biztonságos kezelése nem tudom, hogy a fenti árban benne van-e...

2010. júl. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Az atomhulladékot nem kell kezelni, elássák jó mélyre és kész.

Csak arra kell figyelni h mondjuk 1000 év múlva is tudják az emberek h mi van ott.

A Paksi erőmű új blokkja hatékonyabban használja fel az uránt, és nyilván a későbbi fejlesztésekkel a ma még hulladéknak számító anyagot energiaforrásként tudják majd használni.

2010. júl. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!