Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit tegyek ha buta vagyok a...

Mit tegyek ha buta vagyok a nyelvekhez?

Figyelt kérdés
Nem tudom megtanulni a nyelveket. Hiába tanulok szavakat, rövid időn belül elfelejtem őket. Ha később találkozom velük nem emlékezem a jelentésükre. Ha beszélnek hozzám egy idegen nyelven nem értem meg mert, túl gyorsan mondják, és nem tudom olyan gyorsan megérteni a szavakat és a nyelvtant. A nyelvtudás nélkül pedig alig ér valamit az ember. Írjam el magam, vagy van valami mód arra hogy javítsak a nyelvtudásomon?

2019. nov. 3. 03:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az angol elég. Mindenhonnan az folyik kb. Kizártnak tartom, hogy ne tudd megtanulni kemény munkával.


Egyszerűen gyakorolni kell.


Nem vagy diszlexiás? Vagy egyéb mentális problémák? Érdemes lehet felkeresni egy szakembert ha más területeken sem működik jól az agyad.

2019. nov. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
magyarul is megtanultál :) a jelenlegi módszer láthatóan nem válik be nálad, ezért máshogy kellene tanulnod.
2019. nov. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Az a bajod, hogy "nyelvtant" meg "szavakat" tanulsz, a nyelv helyett.

Olvass könyveket, nézz filmeket, akkor megtanulod mindkettöt összefüggésekeben, külön semmi értelme.

Magyarul sem úgy beszélsz, hogy végiggondolod, most milyen ragozást vagy egyéb nyelvtani témát kell használni, melyik szót kell használni, hanem egyszerüen mondod, amit akarsz. Ez minden más nyelvre ugyanígy igaz!

2019. nov. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Foglalkozz valami egyszerűbbel, például foci.
2019. nov. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

# 4

lol

2019. nov. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Hasonlót akartam én is írni, tanulj kvantumfizikát, lehet az könnyebben megy.
2019. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
más szakterületet próbálj elsajátítani- rengeteg van!
2019. nov. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A szavakat használattal, tehát gyakorlással lehet megtanulni, bemagolni esélytelen. Ezért vannak a példamondatok, hosszabb szövegek a nyelvleckékben. A szabályokat is jobban megjegyzed, ha megszokod a használatukat, mondatban hallod, felismered, és akaratlanul is megjegyzed hogy ha valamit ki akarsz fejezni, akkor azt így mondják, mert XY is így mondta pl. egy filmben. (Én pl. a should have szerkezetet a Beatles egyik dalából tanultam meg, "I should have known better with a girl like you..") Amit tanulsz, azt használni kell, lehetőleg beszéddel, tehát valakivel közösen, de az olvasás, szöveghallgatás is segít. Egyszerűbb, akár gyerekeknek szóló szövegekkel is kezdheted, különben nem lesz sikerélményed. Filmnézéshez ajánlom az animációs filmeket, azok hangját stúdióban veszik fel, és a színészek is kicsit jobban artikulálnak. Magyar vagy angol felirattal is nézheted, akár többször visszatekerve.

A lényeg, hogy használni kell a nyelvet, és nehézség szerint fokozatosan haladva.

2019. nov. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Elvégeztem az egyetemet, nem is rossz eredménnyel, minden vizsgán, szigorlaton átmentem, megírtam a szakdogát és meg is védtem, csak a nyelvvizsgát nem tudom letenni...
2019. nov. 4. 03:19
 10/12 anonim válasza:
100%
Én is ugyanez voltam. Egyetem pipa, nyelvvizsga pipa, de ha már útba kellett igazítani egy turistát, akkor zavarba jöttem. Én úgy tanultam meg az angolt, hogy pár éve elkezdtem nézni külföldi sminkes youtube videókat. Nem azért mert angolul akartam tanulni, ellenkezőleg. Csak nagyon élveztem, és alig kellett érteni, mit mondanak, mert anélkül is láttam, hogy áll rajtuk az a pirosító. De elkezdtek rám ragadni a szavak, kifejezések. Aztán egyre nyitottabb lettem a más témájú külföldi videókra. Majd amikor még mindig nem tudtam angolul, de már volt egy csomó szó, amit csomószor hallottam, de nem tudtam pontosan mit jelent, akkor vettem egy könyvet, ami tartalmazza a 4000 leggyakoribb angol szót, témákra lebontva, példamondatokkal. Nem kezdtem el magolni csak olvasgatni szabadidőmben. Aztán előfordult, hogy letöltöttem egy filmet és nem bírtam kivárni a magyar feliratot, ezért megnéztem angol felirattal és értettem. Ha ma odajön hozzám egy turista, simán útba igazítom, én aki "soha a büdös életbe nem fog angolul beszélni".
2019. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!