Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit tegyek ha buta vagyok a...

Mit tegyek ha buta vagyok a nyelvekhez?

Figyelt kérdés
Nem tudom megtanulni a nyelveket. Hiába tanulok szavakat, rövid időn belül elfelejtem őket. Ha később találkozom velük nem emlékezem a jelentésükre. Ha beszélnek hozzám egy idegen nyelven nem értem meg mert, túl gyorsan mondják, és nem tudom olyan gyorsan megérteni a szavakat és a nyelvtant. A nyelvtudás nélkül pedig alig ér valamit az ember. Írjam el magam, vagy van valami mód arra hogy javítsak a nyelvtudásomon?

2019. nov. 3. 03:04
1 2
 11/12 anonim válasza:
Azt elfelejtettem leírni, hogy ha majd elkezded érteni és beszélni a nyelvet (főleg az angolt), akkor elképesztően kinyílik a világ előtted és te is életképesebb leszel. Ugyanis a mindennapi élethez kell. Én például nemrég rendeltem Angliából egy szemüvegkeretet, mert itthon drágább volt és nem is volt abban a színben, ami nekem tetszett. A külföldi rendelésnél viszont gond adódott, és csak többszöri angol nyelvű levélváltással oldódott meg. Nyilván, ha csak magyarul tudok, ezt magamtól nem oldom meg, vagy egyáltalán nem is rendelek külföldről.
2019. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
25%
A magyart is megtudtad tanulni. Innentől kezdve a többi csak kifogás.
2019. nov. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!