Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Alapvetően azokból lesznek...

Alapvetően azokból lesznek liberálisok, akik jónak látják az emberi természetet, megbíznak másokban, akik viszont csalódtak másokban, rosszindulatúnak tartják az embert, ők az erős állami kontrollt preferálják?

Figyelt kérdés

2019. dec. 27. 00:37
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Gondolok itt arra,hogy Thomas Hobbes is megmondta,hogy az ember alapvetően önző,csak a saját érdekeit nézi és azért van szükség államra,hogy az embert kordában tartsa.

Államnélküliség teljes háború,szigorú törvények meg teljes béke,valami ilyesmit mondott.


De tegyük fel,hogy engem is világéletemben kihasználtak,gyerekkoromban kiközösítettek meg piszkáltak,nem voltak soha normális barátaim.Én sem bízom az emberekben és ha a politika szerint nézzük,én is az erős állami szerepvállalással szimpatizálok,de pl a dohányzást is betiltanám.

2019. dec. 27. 00:40
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézd meg ezt a filmet. Nagyon tanulságos... erről szól kb.

2019. dec. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%
Rengeteg emberben csalódtam, mégis liberális vagyok. Nem gondolom, hogy ez ettől függne; sokkal inkább a tájékozottságtól, és a széles látókörtől. Attól, mert valak icsalódott, még gondolhatja azt, hogy a saját életét ne befolyásolják mások lépten-nyomon.
2019. dec. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
88%
Nem hinném.
2019. dec. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

"A liberalizmus alapvetően a gazdagoknak kedvez."


Ácsi, te tudod egyáltalán mi a rossebet jelent a liberalizmus?


Mert ahogy látom, alapjaiban össze-vissza kevered a dolgokat. Javaslom a tények alaposabb feltárását.

2019. dec. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
56%

"Kb ez a liberalizmus"

Bizony, ez így nagyon "kb"!

.

Liberalizmus: mindent szabad, ami nem tiltott,

ellentettje ("illiberalizmus"): minden tilos, ami nem megengedett.

.

A törvények tiltanak, tehát

- a gondolkodó ember liberális, azaz a megadott keretek közt szabadon választ, mit tesz.

- a nem gondolkodó, a szolgalelkű elvárja, hogy megszabott legyen, mit tehet - és azt köteles megtenni (szeret szolga/rabszolga lenni),

2019. dec. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

Rengeteg csalódás és fájdalom ért, mind a csaladom, mind más embertársam részéről. Megis liberális vagyok. Úgy vélem ez inkább szocialis érzékenység kérdése.


Ettől függetlenül én is látom a kapitalizmus betegségeid, de ezt mind meg lehet oldani liberális keretek között.

2019. dec. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
39%

Hobbes elmélete kicsit másképp szól, de lényegében eltaláltad. Személy szerint én is nagyon sokat csalódtam, nem is inkább az emberekben, hanem az emberiségben. De nem tartom magam liberálisnak. Ez egy elég gyakori folyamat felnövés közben, nagyon sokakat érint. Néhány közülük az erôs állami kontrollt fogják preferálni, néhányan nem. Ennek leginkább pszichológiai okai lehetnek, hisz nagyban befolyásolja a személyiség. Viszont szerintem nem lehet kijelenteni, hogy alapvetôen az ilyen vagy olyan emberekbôl lesz ez vagy az. De lehet, csak a szóval van a problémám, én jobban használnám inkább azt, hogy valôszínûleg.

Valószínûleg azokból lesznek liberálisok, akik jónak látják az emberi természetet...?

Nem hiszem. Én ennek a tökéletes ellentettjét látom. Szerintem egy liberális ember önzônek látja az embereket, a versenyt élteti, ahol pedig mindig lesz nyertes és vesztes is, mindig lesz valaki alul, ez a természetes. Elég csak gazdasági szempontból a (korlátlan?) szabad piacra gondolni.

Akik viszont csalódtak másokban, valószínûleg rosszindulatúnak tartják az embert, ők az erős állami kontrollt preferálják?

Ezt ôszintén nem tudom megmondani, hogy mit gondolok errôl. A környezetem is tele van ilyen gondolkodású emberrel, de még róluk sem tudnám nagyon megmondani. Nem is feltétlenül rosszindulatúnak tartják, szerintem inkább olyan esetlennek az embert. Akinek szüksége van arra, hogy valaki terelgesse, és rábízza magát. Ajánlok egy könyvet ehhez: Else Frenkel-Brunswik és Theodor Adorno - Tekintélyelvû személyiség. Nem is tudom mióta akarom már kiolvasni, majd hamarosan tényleg sort kerítek rá.:D

2019. dec. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
27%
Hoppá bocsánat, lemaradt egy kis szövegrész, nem tartom magam liberálisnak, se konzervatívnak*. Ehhez viszont persze megint csak jól jönne egy kis definíció, hogy ma mit is jelent ez a kettô, de én nagyon távol érzem magam mindkettôtôl.
2019. dec. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Érdekes,a moderátorok törölték a megjegyzésem amit a liberalizmuról îrtam.Ebből látszik,hogy a liberálisok nem hűek a saját elveikhez,nem hisznek a szólásszabadságban sem.Ezt már sokszor tapasztaltam.



A liberalizmus szabadelvűség.állam hatalmának gyengítése.De ez azzal jár,hogy a nagytőke előretör,privatizálnak mindent,fizetős lesz az egészségügy,a felsőoktatásban bevezetik a tandíjat,így a szegény családból származóknak a kitörés is nehezebb lesz,emelkednek a lakbérárak,kilakoltatások lesznek,a szakszervezeteket legyengítik,a szakszervezeti tagokat kirúgják a munkahelyről,a munkakörülmények romlanak,többet kell túlórázni,modernkori rabszolgát csinálnak az emberből és a társadalmi különbségek óriásira nőnek.


Ez a liberalizmus

2019. dec. 27. 12:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!