Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szabadok vagyunk igazából,...

Szabadok vagyunk igazából, szabadon válthatunk munkahelyet amikor nem vagyunk megelégedve valamivel vagy ez egész csak agymosás eredménye?

Figyelt kérdés

Például ha felmodasz egy munkahelyen mert bunkó a főnök, pszichopaták a kollégák és elmész egy másik helyre, az új helyen fel fogják hívni az előző alkalmazódat referencia szerzés miatt. Simán elmondhatnak rólad bármit, ha le akarnak járatni simán megtehetik, így munkahelyet váltani szinte lehetetlen, hacsak nem szolgáltál rá rendesen, vagy nem nyaltad ki a főnöknek, kollégáknak jól.

Ha az új munkahelyen agyon dolgoztatnak és el akarnál menni ugyanez a forgatókönyv. Egy idő után már túl gyanús lesz mindenkinek ha túl gyakran váltasz munkahelyet és ki leszel közösítve mindenhol, utcára kerülsz.


Max 1-2 munkahely az ideális egy életben ahhoz, hogy megőrizd jó hírneved. Ha túl sokszor váltasz mert nem tetszik valami akkor végig fog követni az életben, hogy túl gyakran váltottál.


Ezeket figyelembe véve, valóban szabadok vagyunk, vagy az alkalmazók rabszolgái vagyunk mert nincs választásunk, még ha azt is mondják, hogy van?


2020. febr. 24. 10:20
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 Wadmalac ***** válasza:

"Ja és az előző rendszer (amit egyébként nem magasztalok, és nem kívánok vissza) sokkal igazságosabb rendszer volt"

Hiszi az, aki nem élt benne, plusz a jó káder ősei, párttitkárként, pártfunkciként esetleg TÉNYLEG átlag felett éltek és erre emlékeznek.

Vagy a mesélők nosztalgiája elnyelte a sok rosszat és úgy emlékeznek, jobb volt. Az is volt, mert fiatalabbak voltak és fingjuk nem volt, mi az, ami nincs nekik, pedig lehetne.



"mert legalább valamennyire egyenlőség volt az emberek között."

Na ne. Ezt ne.

Akkor is csak a proli volt egyenlő, csak sokkal több ember számított annak, mint ma, mert nulla lehetőségük volt többre.

Azok meg, akik a politikának megfelelően nyalva feljebb könyököltek, arany életük volt hozzájuk képest. előfordulhat, hogy látszólag nem volt jelentősen több tulajdonuk, viszont tulajdonukként használhatták mindazt az ÁLLAMI tulajdont, amihez a kisembernek nem volt hozzáférése.


"Nem kellett nyomorultnak érezze magát senki csakmert más sokkal többet keresett vagy sikeresebb volt és nem is volt lenézve senki."

Tényleg nem. Persze. Csak minden értelmiséginek, minden saját földjét művelő földművesnek, minden háztáji gazdának volt még xarabb, mint a prolinak, aki heti 6X8 órát dolgozott-lumpolt annyiért, hogy a napi kiló kenyér meg 40 deka parizer meglegyen, 5 évet várhasson egy Trabantra, aminek a részletét 10 évig fizethette.

Sz értelmiség léhűtőként volt kezelve, a gazda büdös kulákként.


Tudod mit? húzd a ...szodra azt az egyenlőséget.

Én a nyolcvanas években voltam gyerek, a "puhuló" diktatúra idején és mégis még én is éreztem, mennyire büdös a helyzet.


Szóval ne gyere ezzel a nagy egyenlőség meg jobb élet szöveggel, mert én és még sokan megéltem, megéltük, mennyire nem igaz.


"Manapság aki elért valamit annak az egója az egekben száll, mindenkit buta patkánynak néz, pedig nem is tud róluk semmit."

Ez is egy buta, irigykedő hazug általánosítás.


Fröcsög belőled az irigység. Az ebbe fektetett energiával már jobban élhetnél, ha nem erre használnád.

2020. febr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 Wadmalac ***** válasza:

Papolsz az egyenlőségről, de álszent vagy, az egész egyértelműen csak arról szól, hogy nem megdolgozni a többért, hanem másoktól elvenni, akinek több van.


Ez nem az idealista egyenlőség gondolkodása, hanem a lusta, tolvaj, rabló gondolkodás.

2020. febr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 A kérdező kommentje:

52


De jelenleg sem arról van szó hogy a szegények kevesebbet dolgoznak, nem önfeláldozók stb, csak a kutya nem ad nekik fizetséget a verejtékükért, idejükért.


Másik meg minimális munkával milliárdokat akaszt.

2020. febr. 26. 12:39
 54/67 anonim ***** válasza:
100%

"De jelenleg sem arról van szó hogy a szegények kevesebbet dolgoznak, nem önfeláldozók stb, csak a kutya nem ad nekik fizetséget a verejtékükért, idejükért."


Te ki a fenének fizetnél pusztán az idejéért vagy a verejtékéért?


Senkinek. Azért fizetnél bárkinek, mert ELVÉGEZ valamit helyetted, vagy azért, hogy számodra értéket teremtsen.


Nem az idejéért vagy a szenvedéséért fizeted, hanem a MUNKÁJÁÉRT és annak eredményéért.


Ha ez a munka olyan, hogy könnyen elvégezhető, akkor sokak meg tudják csinálni, és ezért keveset ér.


Ha pedig nagyon értékes, speciális tudás kell hozzá, akkor kevés ember tudja elvégezni, ők pedig sokat kérhetnek el érte. Akkor is, ha nekik csak egy pillanat megoldani.


"Te tudod hány ember harcolt és halt meg ezért az eszméért?"


Szép dolog az egyenlőség, és bizonyos körülmények között (pl. jogilag és emberileg) kötelező érvényű is az alkotmány szerint.


De a munkában például soha nem lesz egyenlőség, mert teljesen más a szaktudás és az értékteremtés képessége az emberek között. Soha nem fog annyit keresni egy verejtékező sírásó, mint egy üzleti tanácsadó, például. Egyszerűen azért, mert az érték, amit termelnek, eltérő.


Ugyanakkor meg a körülmények is befolyásolják. A vízvezetékszerelő például Spanyolországban, ahol spórolni kell a vízzel, megbecsültebb szakma, mint nálunk. Egy lakatlan szigeten az üzleti tanácsadó munkájára nem lesz szükség, de egy sírásó szaktudása azonnal felértékelődik.


Alkalmazkodni kell a mai világhoz, és megtalálni azt a területet (és tevékenységi formát), amelyen a képességeiddel a lehető legjobban jársz. Ha nincs ilyen, akkor a képességeid FEJLESZTHETŐEK.


Tanulhatsz, gyakorolhatsz, még az intelligenciádat is fejlesztheted különböző feladatok segítségével.


Csak elhatározás kérdése.


Persze megkereseredve küzdhetsz a világ ellen is, de biztosan veszíteni fogsz benne, és csak eltékozlod mindazt a lehetőséget, amivel élhetnél.

2020. febr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 Wadmalac ***** válasza:
100%

"De jelenleg sem arról van szó hogy a szegények kevesebbet dolgoznak, nem önfeláldozók stb, csak a kutya nem ad nekik fizetséget a verejtékükért, idejükért."


Nem lehet úgy gazdaságot működtetni, ha a munka bére és értéke nincs valamennyire pariban.

Egyértelműen befolyásolja a munka értékét, fizetségét az is, menyi szaktudást igényel. Ha egy élethosszot nézel, aki nyolc általánossal kezd dolgozni valami betanított kulimelót, nyugdíjig minimum 5-10 évvel több évet van ideje keresni, mint aki a szakképzéssel ennyivel több időt kell, hogy eltöltsön előtte. Később kezdhet pénzt termelni az életre, megélhetésre, családalapításra stb., sőt, sokkal több pénzt tett bele a tanulás alatt, vagy ő, vagy a szülők.

És utána még magasabb értékű munkára lehet képes.


Ezen kívül befolyásolja még a munka bérét, hogy mekkora kínálat van munkaerőből.

Svájcban például a kukások elég jól keresnek, mert a kutya sem akarja végezni a büdös melót, jól meg kell fizetni.

Angliában kevés az autószerelő, borzalmas pénzeket kérnek el a javításért, ezért az emberek már inkább kocsit cserélnek mint javíttatnak. Stb.


Az olyan meló, amit akárki meg tud csinálni, ráadásul még Dunát is lehet rekeszteni az azt elvégezni tudókkal, nem lesz soha jól fizetett.

Ilyenkor jön a "látod, mondtam ,hogy tanulj tovább".


"Másik meg minimális munkával milliárdokat akaszt."


Nem jellemző.

Persze, helyezkedő politikusok, bankszakma vezetői, olajmágnások már itt mozognak.


De a gazdag embereknek ez is csak egy sávja, a többséget nem szerencse, kapcsoalt juttatta oda, ahol van, legfeljebb a tehetsége mellé azt is jól tudta használni.


És az a helyzet, hogy fogalmad sincs, mit kellett tenniük, dolgozniuk, hogy a mostani viszonylag kevés munkás gazdagságot elérjék.


Ismert gyakorlatilag nulláról indult milliárdos is. Nem is kevés.

KFC alapítója, Harland Sanders?

Steve Jobs?


Képesek voltak valamire, amihez nem kellett Supermannek születni, csak ésszel, jobbat, többet akarva, célt kitűzve keményen dolgozni a sikerért.


Szóval fejezd be a nyavalygást és kezdj valamit az életeddel.

2020. febr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 Wadmalac ***** válasza:
100%

Volt egy korábbi melómban egy betanított melós alattam. Nagy alkesz és játékgép-mániás volt, folyamatosan kesergett, hogy kevés a pénz.


Egyszer nagy filozofikus hangulatba kerülve megkérdezte:

- Csinálni akarok egy vállalkozást, áruld már el, mit csináljak, hogy sokat keressek vele!


Én azt mondtam, találj ki valami olyan vállakozást, amiben hiány van, ritka és fontos, nagy értéket állít elő.


Hümmögött, hümmögött, majd megkérdezte:

- Például nyissak újságos bódét?

2020. febr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 A kérdező kommentje:

55


A szabadpiac hagyja elcsúszni az árakat méltánytalan irányba.


Nem arról van szó, hogy aki nagyobb szakképesítéssel rendelkezik az ne érdemelne meg nagyobb fizettséget. Sőt.


De a szabályzással van a baj. Nem biztos a szabad piaci rendszerben igazságos a díjazás, ez inkább egy dzsungelre emlékeztető, ki erősebb kutya szintű rendszer.


Az ember ideje a legnagyobb érték hiszen véges és mert arról kell lemondania mindig amikor valakinek szolgáltatást nyújt.

2020. febr. 26. 13:13
 58/67 A kérdező kommentje:

56


Ha mind a 8 milliárd ember ezen agyalna, ki jutattna kenyeret a boltok polcaira, ki takarítaná az irodák wc-it?

2020. febr. 26. 13:15
 59/67 A kérdező kommentje:
Azt nem érted hogy ez az egész rendszer egy kártyavár. Egyik alkotóelem sem kevésbé (legalábbis nem sokkal) fontos mint a többi. Kiveszel egy kártyalapot és minden összeomlik.
2020. febr. 26. 13:16
 60/67 anonim ***** válasza:

"A szabadpiac hagyja elcsúszni az árakat méltánytalan irányba."


Lehet ezen méltatlankodni és károgni, meg fordíthatod a magad javára is.

De a fotelből elégedetlenkedésnek semmi értelme nincs.


"Az ember ideje a legnagyobb érték hiszen véges és mert arról kell lemondania mindig amikor valakinek szolgáltatást nyújt."


Pontosan! Ezért kell EMELNI az értéket, hogy több pénzért kevesebbet kelljen dolgoznod. Vagy ugyanannyi idő munkabefektetésért egyre több értéket kapj cserébe (hatástöbbszörözés).


"Ha mind a 8 milliárd ember ezen agyalna, ki jutattna kenyeret a boltok polcaira, ki takarítaná az irodák wc-it?"


De nem fog, mert csak kevesen jutnak el odáig. A többség megelégszik az alamizsnával, sajnos!


De tegyük fel, azon agyalna - és nemcsak agyalna, hanem meg is valósítaná. Előállna az a helyzet, hogy nincsen, aki kitakarítsa a szaros vécét.


Mi történne?


Mivel lenne tőke és kreativitás bőven, vagy


1) megfizetnék azt, aki erre hajlandó annyiért, hogy már elvállalná

2) kifejlesztenének robotokat, amik megcsinálják az ember helyett


A legtöbb rossz melót nem azért végzi ember, mert máshogy nem lehetne elvégezni, hanem azért, mert olcsóbb, mint egy robot. Akkor meg minek öljenek bele dollármilliárdokat robotok kifejesztésébe és legyártásába, ha nincs rájuk szükség? :(


"Azt nem érted hogy ez az egész rendszer egy kártyavár."


A kártyavárat át lehet építeni, és akkor egy-egy már nem szükséges pillér eltávolítható. A gazdasági rendszer folyamatosan változik. Országok emelkednek fel és süllyednek le. Szakmák jönnek létre, és tűnnek el. Nincs állandóság, legfeljebb a szabályszerűségek egy része tekinthető annak.

2020. febr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!