Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi történne a világgazdasággal...

Mi történne a világgazdasággal ha betiltanák a reklámot?

Figyelt kérdés

Az emberek úgyis megvennék amire szükségük van, hiszen nem akarna senki éhezni, szomjazni, fázni a hidegben, órákat , napokat gyalogolni, eső által megverve lenni.


Mi történne ha a reklám tilos lenne?


2020. márc. 11. 11:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:

"Tudatosabban kellene élnünk."

Például tiltsuk be a reklámokat, megroggyantva a gazdaságot? Ez elég tudatosnak tűnik...

Amúgy igen, ez a gazdasági rendszer lelakja a bolygót, de nem a reklámok a fő ellenség. Mielőtt bármi radikális lépést tennénk, előbb gondoljuk végig, hogy mi lesz a következménye.

2020. márc. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében egy gazdasági csőd lenne a dolog.

Rengeteg cég lehet képes egy bizonyos termék gyártására, de hogy melyikük lesz sikeresebb, az nagy mértékben azon alapul, hogy melyikük tudja a lehető legtöbb emberhez eljuttatni a saját termékét. Ennek az alapja a reklám, hogy egyáltalán bemutatod magad, az emberek tudják hogy létezel, hogy mit gyártasz, és hogy miben nyújtasz mást, vagy többet, mint a hasonló termékek gyártói.

Hiába vagy képes valamit máshogy, szebben, jobban megcsinálni, ha nincs rá módod hogy ezt az információt eljuttasd az emberekhez, akkor semmit nem nyertél a terméked fejlesztésébe ölt pénzzel és idővel. Ha pedig nincs fejlődés, nincs változás, egyáltalán új termékek sincsenek, hisz azt sem reklámozhatod be, akkor gazdaság sem nagyon lesz.

2020. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 A kérdező kommentje:

12


Ma is rengeteg cég becsődöl mégsem omlik össze a világ.


Valamekkora gazdasági aktivitás úgyis lenne, hiszen az emberek nem szeretnének a kényelmükből lennebb hagyni, csak a döntést az ő kezükbe adnánk.

2020. márc. 11. 15:05
 14/65 anonim ***** válasza:
A döntés most is a te kezedben van.
2020. márc. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 A kérdező kommentje:

14


Azt csak hiszed.


Az agyadat annyi információval bombázzák, hogy már egyszerűen leamortizál. Ami túl sok az túl sok.

2020. márc. 11. 15:27
 16/65 anonim ***** válasza:
Hogy te nem tudod kezelni a túl sok információt, akkor a hiba nálad van. Mellesleg ez esetben egyenesen bele is őrülnél a saját listás megoldásodba, ami nagyságrendekkel tartalmazna több információt, mint amennyit a reklámokból kapsz...
2020. márc. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:

"Ma is rengeteg cég becsődöl mégsem omlik össze a világ."

Azt a "rengeteget" szorozd be pár tízezerrel (minimum).

Remélem a Green Peace és hasonló, vagy radikálisabb aktivisták ennél kicsit ésszerűbben akarják megváltani a világot. Itt is igaz, hogy a pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve.

2020. márc. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 A kérdező kommentje:

A társadalmat tudatosságra kell nevelni és erre a tudatosaágra építve újraszervezni a világot.


Az ember tanítható, nevelhető. Másképp hogy gondolod, hogy 6 éves korától 15 évig bejárna az iskola padját koptatni napi 7-8 órába csak azért, hogy elnyerhesse a 45 év munka jutalmát. Erre is tanítottak minket. Ezt a normát is azért fogadjuk el mert kis korunktól fogva erre tanítottak minket, hogy ez a normális és csak nagyon kevesen mernek másként élni.


Na most ha tudatosságra neveled őket kis koruktól fogva és összehangolt, egymást kiegészítő munkára, illetve arra, hogy ha mindenki elvégzi a részét akkor az mindenkinek jó és mindenki részesülni fog a haladás eredményéből ( ami nem a pénz lenne ) hanem a végtermékek, szolgáltatások akkor ezt simán elfogadnák mint norma, és csak nagyon kevesen játszanának a rendszer ellen, nem többen mint ma ( csalók, bűnözők stb)


Nem épp olyan nehéz

2020. márc. 12. 10:18
 19/65 anonim ***** válasza:

Ez így elég értelmetlen blabla lett. Mégis mit akar az jelenteni hogy egymást kiegészítő munkára nevelsz valakit?

Meg mi az hogy nem pénzért, hanem végtermékekért meg szolgáltatásokért dolgozol? Ma is pontosan ugyanez megy, a pénz csak egy csereeszköz amin keresztül a munkádat eladhatod a neked tetsző végtermékekért és szolgáltatásokért.

2020. márc. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 A kérdező kommentje:

19


A pénz sok esetben csak virtuális és nincs mögötte valós erőforrás. Tőzsdelufikról hallottál? Kamatról? Amely egy természetben nem létező balamiből kreál egy újabb természetben nem létező valamit.


Ennyit a pénz csereeszköz szerepéért!


Manapság az emberek a pénzért dolgoznak, és nem a végtermékért. Mindenki sok pénzről álmodik nem sok kenyérről, szalámiról, hajvágásról stb

2020. márc. 12. 11:25
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!