Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi történne a világgazdasággal...

Mi történne a világgazdasággal ha betiltanák a reklámot?

Figyelt kérdés

Az emberek úgyis megvennék amire szükségük van, hiszen nem akarna senki éhezni, szomjazni, fázni a hidegben, órákat , napokat gyalogolni, eső által megverve lenni.


Mi történne ha a reklám tilos lenne?


2020. márc. 11. 11:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:

"Amit te állítasz az az, hogy kizárólag csereeszköz. De nem, manapság a pénz már hatalmat is jelent és önmagában erőforrás. Ami mögött nincs természetbeni valós erőforrás"


Egyszerűsítsük: A pént értékmérő, avagy "érték". Tök mindegy, természetbeni vagy sem.

És az érték az igen, hatalmat, befolyást is jelent. De ahogy fentebb írták, az lehet arany, só, kagyló, kavics, bármi, ami értéket képvisel.

Szerinted a cserekereskedelem tudná működtetni a jelenlegi civilizációt? Pl. egy asztalos mit adjon az áramszolgáltatónak az áramért?

2020. márc. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 A kérdező kommentje:

31


A munkáját. És mindenki ad a munkájából a közösbe és cserébe megkap mindent amire szüksége van. Ennyi. Egyszerű de nagyszerű.


A pénzrendszer, amilyen formában napjainkban van, csupán a hatalmi hierarchia fenntartását szolgálja.


A hatalmi hierarchia bebukásán kívül semmi mást nem idézne elő egy olyan rendszerre váltás mint amit felvázoltam, mindent tudna amit a jelenlegi rendszer tud.


A munkavégzést nem a pénz motiválná vagy a megélhetés hanem egy jobb világ megteremtése és magasabb szintű célok.


A hangyákat szerinted mi motiválja a kemény munkára? Pénzrendszer nélkül mégis mindegyikük gürizik a közös jóért!

2020. márc. 12. 12:43
 33/65 A kérdező kommentje:

30


Az értéke nagyon manipulálható, akár közpotilag is viszonylag könnyen eléthető, hogy a pénzeddel kevesebbet tudj megvásárolni mint előtte. Árfolyamingadozások, átváltási ráták stb...nem kicsit instabil ez a csereeszköz? A véletlenen múlik, hogy az általad megtermelt termék mennyit ér. Az asztal nem asztal lesz (mint felhasználható hasznos bútordarab) hanem 80%-os vagy esetleg 120%-os asztal.


Elképesztő...pedig mindvégig csak egy asztal volt, egy szálkával nem több, vagy kevesebb!

2020. márc. 12. 12:50
 34/65 anonim ***** válasza:

Korábban már próbáltam finoman célozni rá, de úgy látszik nem ment át:

Te most a kommunizmusról beszélsz!

2020. márc. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:

"A munkáját. És mindenki ad a munkájából a közösbe és cserébe megkap mindent amire szüksége van."

Ez pláne a tipikus kommunista agymenés. A Star Trekben működik, a valóságban nem.

2020. márc. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:

Semmi értelme és semmi realitása a rendszered egyik elemének sem. Mi az, hogy az asztalos a munkáját adja az áramszolgáltatónak? Hogy?

Ennek egyetlen értelmes módja van, a csereeszköz az asztalos munkája és az elhasznált áram ára között.

Na meg ha az a gondod hogy a pénz értéke nem állandó, akkor a te rendszered aztán totális bukás lenne. Ha még csak egy egységes csereeszköz sincs ami alapján átláthatnál egy teljes piacot, akkor úgy húzna le sokszoros áron bárki ahol csak tud. Tegyük fel, neked egy asztal kell, de az egyik asztalos 23 tyúkot, a másik húsz kiló rizst, a harmadik két szett munkaruhát, a negyedik három hordó sört kér érte! A sörfőzde pedig tegnap fél kiló paprikáért adott el egy liter sört, de ma már nincs szüksége paprikára, ezért két szál kolbászért tudsz nála vásárolni. A kolbászt a húsüzemben pedig egyébként dióért és mákért kapod, de azok nagy része amúgy a postásoknak megy a szolgáltatásaikért, akik ebből bort vásárolnak, mert azért viszonylag jó üzlettel lehet gyapjút venni, amiből aztán a készült ruházatot fazekakkal együtt be lehet cserélni a konyhán rizsre, amiből aztán végre tudsz venni egy asztalt. Csak közben azt nem tudtad meg soha hogy három várossal arrébb a városszéli kifőzdébrn ugyanezt a mennyiségű rizst annyi húsra tudtad volna becserélni, amiből annyi sört vehettél volna hogy azt a negyedik asztalosnál három asztalra is beválthattad volna. Csak ugye a nagy eszeddel lehetetlenné tetted az árak azonnali összehasonlítását.

2020. márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 A kérdező kommentje:

36


De nem érted. Túl kapitalista megközelítésből kezelsz mindent.


Nem KELL kapnod érte semmit senkitől, és te sem gyártasz senkinek.


Minden meg a közösbe érted?


Kupaktanácson felolvassák, hogy jelenleg 25 asztalra van szüksége a közösségbek, erre Albert az asztalos felszólal, hogy rendben, legyártom ezt két héten belül.


Következő dolog amit felolvasnak: Szüksége van a közösségnek 800 tojásra a következő egy hónapban.

Erre felszólal Zsuzsi és Anikó, akik tyúkokat tenyésztenek és beígérik, hogy ezt teljesíteni tudják és fogják.


Mindenki belerakja a munkát a közös jó érdekében. Érted?

Tudom, hogy a közös jó egy ismeretlen kifejezés kapitalista berkekben, hiszen ők csak az ÉN-t ismerik. De ha akarsz kicsit másként gondolkodni, félrerakod nem kicsi egódat akkor talán átérzed, megérted.

2020. márc. 12. 13:22
 38/65 A kérdező kommentje:
Egyébként a kapitalisták szerint az emberek alapvetően lusták, és kényszeríteni kell őket a munkára. Ez a hiba, ebből fakadnak az ellentétek.
2020. márc. 12. 13:29
 39/65 anonim ***** válasza:

És ki és milyen alapon dönti el, hogy ki mennyit kap a közösből? Ugyanis ha mindenki ugyanannyit kap, akkor senki sem akarja majd a nagyobb felelősséggel járó, vagy nehezebb munkákat végezni. Ha pedig egyes munkákért több jár, akkor senki nem akarja majd a kevesebbet érő munkákat végezni.

Nem egyszer próbálták már a kommunizmust, és mindahányszor megbukott. Szóval a gyakorlat igencsak azt igazolja hogy a rendszered fenntarhatatlan.

2020. márc. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 A kérdező kommentje:

39


Mi az hogy nehezebb munka?


Számomra asztalkészítés nehéz munka.


Viszont a szakmám mások számára nehéz.


Aki jó valamiben annak az a könnyű.


Nyilván lenne iskola is ahol a diák el tudná dönteni mi érdekli és arra szakosodna. Az lenne az ő hozzájárulása a közösséghez. Úgy is lenne aki nem akarna tanulni inkább fizikai munkát választani, a munkakörök szépen eloszlanábaj maguktól. Ha hiány lenne valamiben átcsoportosítanának személyeket más munkakörökből.


Lenne mindenkinek egy második munkaköre amelyhez ért, nyilván nem annyira amennyire ért a saját munkaköréhez, de elegendő lenne a szint az ideiglenes hiány pótlására.


És ezt az emberek azért tennék, mert tudnák, hogy meg kell tenniük magukért és másokért! Milyen jó lenne igaz? Nem csak az ÉN érdekelné az embereket, hanem a MÁSOK is! Mert ki ne érzett volna kellemes érzést amikor valakinek segíthetett! Igen, ez, a kapitalisták filozófiájával ellentétben, igenis motiváló az emberek számára!

2020. márc. 12. 13:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!