Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért nem találták még fel,...

Miért nem találták még fel, hogy kevesebb alvásra legyen szüksége az embernek?

Figyelt kérdés
Jó nyílván a kérdés költői, de elképesztő mennyivel több ideje lenne az embernek, ha nem lenne szüksége ennyi alvásra. Az ember átlagosan 8 órát alszik (néha többet néha kevesebbet), azaz élete 1/3-át átalussza. Egy 90 éves ember 30 évet aludt át életéből, 30 év alatt mennyivel több dolgot lehet tanulni, mennyivel több emléket lehet szerezni, 7milliárd ember kevesebb alvásigénnyel elősegítené a társadalom gyorsabb fejlődését ... Érdekelne mások véleménye a témáról. Bolond lennék?

2021. jan. 4. 06:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Engem is zavart ez, na meg az evés is azt is tök haszontalan, időigényes dolognak érzem.


Ott van a polifázisos alvás, én az Everyman-t csináltam. Hamar hozzá lehet szokni, jobban is éreztem magam mint az egyfázisos 7-8 óra alvással csak bonyolult kivitelezni h mindig ugyanakkor tudj power nap-eket tartani.

2021. jan. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
az alvásszükséglet egyedi dolog. Illetve lehet fejleszteni. Nem csak a polifázis lehetősége van meg, hanem a test tudatositásának egyik mellékterméke a napi 3-4 óra alvásszükséglet.
2021. jan. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A boilógiai szükségletek több tízezer év alatt alakultak ki. Olyan, mintha azt akarnánk elérni, hogy kevesebb levegővel is jól legyünk. Valamennyire lehet egyénileg fejleszteni (csökkenteni) az igényeket, de nem egyszerű szembe menni a biológiával.
2021. jan. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az alvásidőn való felesleges pörgésnél sokkal fontosabb az alvásminőségre helyezni a hangsúlyt. Mert hiába forgolódsz 7-8 órát az ágyban, ha mikroébredések tömkelege van, összevissza horkolsz, levegőért kapkodva ébredsz fel belőle, vagy eleve órákat nem tudsz aludni az agyalás vagy a nehéz ételek emésztése miatt.


Ez azért fontos, mert a 7-8 óra így is, úgy is eltelik, viszont az ébrenléti idő minőségében óriási a különbség, ha sikerült kialudnod magadat, mintha nem.

2021. jan. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Mióta meditálok, 6 óra alvás elég és kipihentebb vagyok, mint azelőtt 7-8 órával. Szerintem különböző technikákkal úgy max. 4-5 óráig lehet levinni, de ez csak az én véleményem.
2021. jan. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Azért nem találták fel, mert az ember a természet törvényeit maximum megértheti, alakítani nem tudja. Amit tud, az a saját tökéletlen kivitelezésének javítása.


Az alvásszükségletet az evolúció alakította annyira, amennyi. Egyébként ez nem egy fix idő, egyes embereknek eltérő a szükséglete, sőt, minden embernél is ingadozik körülményektől és kortól függően.


Az alvást és étkezést fölösleges dolognak tartani, a mozgás, a biológia nem ismeretét tükrözi. Mindkettő energiapótlás. Akiknek ez fölösleges, javaslom, soha ne tankolják az autójukat. Sőt, garázsban se tartsák. Az autó helyváltoztatásra lett kitalálva, tessék folyamatosan mozogni vele.


Azonban leginkább arra lennék kíváncsi, akik e két tevékenységet fölöslegesnek tartják, vajon maradék csekély idejükben miféle társadalmilag hasznos (megengedő leszek: legalább önmaguknak hasznos) tevékenységet végeznek. Van egy félelmetes gyanúm: a nap24 órájában végzett tevékenységeik közül leginkább az alvás a hasznos. Az legalább lehetőséget teremt a többi időben hasznos ténykedést végezni.

2021. jan. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Mert nem ismerjük még jól az alvás funkcióit sem.
2021. jan. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

azért elég sok kultúrának megvoltak, megvannak a maga ilyen-olyan serkentői. nem véletlen van rájuk nagy kereslet a régmúlttól fogva.

amúgy a régebbi idők embere nem mindig tudott (volna) mit kezdeni a fene sok idővel. pl. magasabb földrajzi szélességeken mind a nomád, mind a paraszt sokkal többet aludt télen, mint nyáron. sötét volt, hideg volt, a természet pedig nyugalmi állapotban pihent, egyszerűen nem volt mit csinálni.

2021. jan. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja!

12-14 órás éjszakát végig se lehetett volna aludni. A világítás meg drága és gyenge volt.

2021. jan. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy bolond, sokunkat foglalkoztat e kérdés.

Ma egy átlag embernek 8 óra alvásra van szüksége.

Viszont nagyon sok minden változott az elmúlt években.

Úgy érezzük kevesebb is elég lenne, hiszen az alvás fázisban nem vagyunk 'hasznosak'. Ennek ellensúlyozására vannak különböző technikák amit alkalmazunk vagy nem.

Személy szerint azt gondolom olyan fiatal az emberiség megjelenése a földön hogy nem érkezett még el az idő hogy kevesebbet aludjunk. Ehhez változni kell amit fokozatosan csinálunk és lassan elérünk oda hogy kevesebb alvásidő is elég legyen a feltöldődéshez.

Gondolom erre irányuló kutatások is vannak és lesznek.

2021. jan. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!