Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A COVID járvány lényegében...

A COVID járvány lényegében egy generációs ellentétet robbantott ki a darwinizmus szellemében?

Figyelt kérdés

Ha megnézitek az egész internet abból áll, hogy "az egészségesek/fiatalok isszák meg a levét a korlátozásoknak"/"csak egy kamuvírus és egyáltalán nem veszélyes (arra aki egészséges)". Olyan kommenteket is olvastam már, hogy "hulljon a férgese". A covid-ellenes tüntetéseken szinte mindig fiatalok és egészséges felnőttek balhéznak és minden interjúban nyomják az "én egészségesen élek, az immunrendszerem megvéd" dumát ezzel dehumanizálva az immun és más genetikai alapú krónikus betegeket. Épp csak a Tajgetoszt nem említik. A koronavírus-adatokkal kapcsolatos kormánytájékoztatásban is érezhető a retorika. Ma meghalt x db idős, krónikus beteg (kiemelve mintha nem lenne kár értük). Eddig is tudtam, hogy mocskos és érzéketlen társadalomban élünk, de félelmetes, hogy a COVID mennyire látványosan felszínre hozta a társadalom valódi arcát. És a legdurvább, hogy erről senki nem beszél hanem vagy tűr vagy nem beszél róla.


Elérkeztünk a szociáldarwinizmus korába?



2021. márc. 7. 19:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Semmiféle generációs ellentét nincs! Egyedül a rendszerpárti=oltáspártiak átkozzák az oltatni nem akaró egészségeseket, mert nem az ő apjuk halt meg/fekszik intenzíven.
2021. márc. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Most olvastam a spanyolnátháról, ma már tudjuk ez egy A-típusú influenza vírus. 30 évvel ezelőtt újraélesztették és állatkísérletekben tesztelték, mivel keresték a 25-50 millió 20-40 évesek halálának okát. A csimpánzok halálát a túlzott immunválasz okozta, a fehérvérsejtek kinyírták nemcsak a vírust, hanem a tüdöt is. Az idősek halálát nem a vírus okozta, (gyenge immunválasz nem okoz cikotin vihart), hanem a szövődmények pl. tüdőgyulladás.


Ezt csak arra írtam: "Az immunrendszerem megvéd"

2021. márc. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Wadmalac ***** válasza:

Én csak egyet nem értek, hogyan lehet idekeverni a darwini evolúciót mint hunyót.


Az emberi hülyeség, az oké.

Az, hogy az emberek képtelenek egy veszélyt reálisan értékelni, ha nem látható, nem kézzel fogható, de a vakcinás injekciós tűtől tudnak fosni, az tiszta.


De hogy jön ide Darwin?


Az eugenika betegségi szelekció formájában esetleg, ótvar hülyén és inhumánusan értelmezve. De Darwin?

2021. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Ma elhangzott a híradóban, hogy a járvány miatt kórházban lévők egyharmada 30-, vagy is harminc év alatti.

Így valóban felháborító, hogy a védett öregeknek is be kell tartani a járványügyi korlátozásokat, holott őket semmi veszély nem fenyegeti immár, mert immunitást szereztek, pusztán azért, hogy a taknyos kölykök, akik olyan satnyák, hogy hullanak a covidtól, mint ősszel a legyek, nebáncsvirágként kényeskedhessenek. Az egészen biztos, hogy olyan nyamvadtak ezek a mai fiatalok, hogy Spártában tömegével pusztították volna el őket, de még a szocializmus is korábban megbukott volna, ha akkor élnek, mert ilyen csenevészeket nem lehetett volna az akkori tömeg-hadseregbe sorozni, ki sem bírták volna a kis nyavalyások sz első hetet sem.

A degenerálódás elkerülése miatt hagyni kellene, hogy hulljon a férgese, az életképtelen torzszülöttek kigyomlálódása egyenesen kívánatos lenne az egészséges emberiség szempontjából.

/ Csak vicceltem, én sajnálom a kis nyüzügéket, szerintem nekik is van joguk az élethez, mint minden nyomoréknak, aki megszületett /

2021. márc. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Wadmalac ***** válasza:

Vajon az a csökkentértékű, aki valamelyik topikban azt hányta oda, hogy csak az öregek meg a dagadtak halnak bele, él még?


:)

2021. márc. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 everlight ***** válasza:
Idős emberek egy jelentős része sem tartja be a korlátozásokat.A nyugdíjasoknak könnyű,ha mindent bezáratnak örökre ők akkor is megkapják a nyugdíjt,önzőségből féltik azt a pár évet ami még hátra lehet nekik,a fiatalok meg haljanak éhen az ő kedvükért.Maradjanak ők otthon ha akarnak,ők megtehetik.Több fiatal hal meg 1 nap mint öreg,ezért öregszik el a társadalom.Azt hiszik ha kapnak 1 vakcinát örökké élnek,számos súlyosabb betegség van amire nincs hatásos gyógymód:Rák,trombózis,leukémia.
2021. márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 everlight ***** válasza:
Ha csak idősek élnének az országban ,ki dolgozna? Pont hogy több fiatal hal meg 1 nap mint öreg,ezért is öregszik el a társadalom.Haljanak csak meg öngyilkosságban a bezártság okozta depresszió miatt,aztán a vén tahó ne sírjon ha éppen unokája lesz az egyik aki nem bírja tovább a felesleges korlátozásokat és megöli magát.
2021. márc. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
10# Ezt úgy érted, kocsmák, kávézók, szórakoztatóipar,stb megszűnik? Kizártnak tartom,bár az tény,hogy most sokan bezártak végleg!
2021. márc. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!