Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van értelme annak a kifejezésn...

Van értelme annak a kifejezésnek, hogy a "darwinizmus erkölcsi tantételei"? Ma hallottam a buszon, hogy valaki erre hivatkozott, de mivel telefonba beszélt, nem tudom, hogy milyen összefüggésben használta.

Figyelt kérdés
2018. márc. 29. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kreós, akkor biztosan. A kreósok találnak ki ilyesmiket.
2018. márc. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kreós?
2018. márc. 29. 20:58
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Nincs.
2018. márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kreós=kreaocionista (a teremtés történetet vallja)
2018. márc. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Az evolúcióelmélet nem tanít semmit az erkölcsről. Nem tanítja, hogy mivel a gyengének ki kell szelektálódni, ezért hagyni kell, hogy az evolúció ki is szelektálja.


Közösségi lények esetén egyébként is a (többnyire) erkölcsi elvek szerint élő csoportnak van előnye. De ezt már a játékelmélet mutatja ki.

2018. márc. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Prokopf ***** válasza:

Szerintem van. Valami olyasmi lehetne amit #5 is állított. A darwinizmus valamilyen kiterjesztése.

(Ilyen lehetne még pl. az értelmes lények által kifejlesztett technika szerepe azok fejlődésében - itt nem a környzethez való alkalmazkodás képessége a meghatározó evolúciós előny, hanem a környezet átalakításának képessége stb.).

2021. aug. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!