Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Feldmár András mièrt ìr...

Feldmár András mièrt ìr valótlan dolgokról?

Figyelt kérdés

Szimpatikus és szìvesen is olvasom többnyire és jószándékú embernek tűnik. De legutóbb olvastam egy sztorit nála egy bizonyos magát Spotted Eaglenek nevező pácienséről aki Feldmár szerint médiuma volt egy angyalnak. És ezt ő alá is ìrja, szóval nem a páciens állìtja magáról hanem Feldmár állìtólag tesztelte.

És nem értem mi értelme ilyen hülyeségekről ìrni. Tudnátok ebben eligazìtást adni? Ennek van valami funkciója?



2021. jún. 10. 12:36
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Igen egyetértek. De ha és amennyiben ez a dolog megállna ìgy mármint, hogy ismeretlen forrásból volt tudása(ami ellentmondana minden ismeretünknek a valóságról) még akkor sem indokolt ez az angyalozó bullshit. Simán le lehetett volna tudni, hogy volt ez az ipse ezt produkálta, ő azt mondta erről hogy angyal stb. De ez nincs ìgy nyilvánvalóan, azonban lám egy téveszme és egyéb disszociatìv zavar is lehet produktìv, és használható akár terápiás szituációban is.(Ez itt egy újabb megdöbbentő pont, azok akikkel Feldmár dolgozott nyilván megbìztak Feldmárban, és erre behoz egy téveszmés fazont, akinek hisznek a Feldmár révén, de előfordulhat hogy a szubnormális agyműködése miatt csonthülyeségeket mondott azoknak akik tényleges segìtségért mentek oda.) De még azzal is tetézni, hogy ez gyakori most is nagyon kiábrándìtó számomra. Semmi bajom azokkal akik ezotériát olvasnak, de amikor kezembe veszek egy pszichológia könyvet ne ilyen olcsó, következetlen és ellentmondásos meséket kelljen már olvasgatnom.
2021. jún. 10. 16:16
 12/23 anonim ***** válasza:

Szerintem össze kéne hozni őket egy komolyabb tudóssal.

Elsőnek Vassyt ajánlom, ő foglalkozik ilyennel is, és nem fogja kapásból elutasítani.

Mit szólsz hozzá?

2021. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nem ismerem akire utalsz, de nagyon érdekelne egy ilyen találkozás!
2021. jún. 10. 16:28
 14/23 anonim ***** válasza:
2021. jún. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Óriasi! Köszönöm!
2021. jún. 10. 16:41
 16/23 A kérdező kommentje:
Ezek alapján azt hiszem Feldmár egy New Age-es szerző, akit tévedésből a pszichológia kategóriába sorolnak. A szövegei struktúrája, és témái sem tudományosak szóval az inkriminált szövegrész nem üt el a többi szövegétől, csak eddig én olvastam rosszul, mert azt hittem pszichológia, és nem New Age blabla. Ez megmagyarázza hogy miért nincs egy darab tudományos publikációja sem és hogy a kanadai praxisa ellenére miért csak magyarországon jelennek meg könyvei.
2021. jún. 10. 17:54
 17/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


gondolom, ezt: "A szövegei struktúrája, és témái sem tudományosak" mint szakember mondod. Nyugtass meg, hogy igen.


Feldmárt a kiadóján keresztül éred el, már ha valóban ütköztetni akarod a te világképedet azzal, amit ő leírt.

2021. jún. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Wadmalac ***** válasza:

Ez van, mikor egy értelmes, józan gondolkodású embert is "hívővé" tud tenni számára korábban (helyesen) illogikusnak, irracionálisnak tartott gondolat, ha elég hatásos előadótól kapja az infót, főleg, ha az előadója tényleg teljesen hiszi is, amit mond.

Csehov: A 6-os számú kórterem.

2021. jún. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Amúgy elég sok a vallásos pszichiáter/pszichológus/fizikus.


Itthon többekközött a legnagyobb szaktekintéjekből is van jó pár. Daubner Béla, Bagdy Emőke, Popper Péter, Forintos perczel dóra stb.


Szerintem nem érdemes itélkezni felettük. Vagy elfogadod vagy nem. A mayo clinic legnevesebb szívsebésze is pl..szóval nem inteligencia kérdése.

2021. jún. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem akartam ìtélkezni senki felett. De más vallásosnak lenni, és más pszichés rendellenességeket kvázi epifániává avatni. Mondok egy példát, elkezdesz hangokat hallani, van rá egy tudományos magyarázat megnyugodhatsz nem az angyal beszél hozzád hanem az elméd játszik veled. Erre vannak kezelések amit vállalhatsz vagy elutasìthatsz. De ha egy pszichológus azt mondja az lehet egy angyal is a fejedben az elbizonytalanìthat és elkezdesz vele foglalkozni, komolyan veszed stb. És máris jobban benne vagy mint kéne az állapotodban. Ez kártékony dolog szerintem.
2021. jún. 22. 16:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!