Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért volt a mai Horvátország...

Miért volt a mai Horvátország területe mindig Magyarország része?

Figyelt kérdés
Nem igazán emlékszek erre töri órákról, de mostmár érdekelne. Felvidék, Erdély, Kárpátalja és társai réges régen magyarok voltak etnikailag is, de Horvátország területe tudtommal nem. De miért volt akkor az ország része?

2021. szept. 24. 17:06
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Ott is IV. Béla volt a király, ahol menekült volt? Akkor bocsi, csak azért írtam úgy az előzőt(18), ahogy, mert én valami olyan sztorira emlékeztem, mintha lett volna más ura annak a helynek, és mintha az is csak úgy fogadta volna, hogy át kellett engednie területet (vármegyét) neki
2021. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Az az osztrákokkal volt, hogy először oda menekült, a helyi majom elfogta és kizsarolt tőle nyugati vármegyéket.
2021. nov. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Köszi, ezek szerint jól összekutyultam xD („rég” jártam suliba, az érettségim 2013-as, ennél se tudom mennyivel régebben volt erről szó órán xDDD)
2021. nov. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim válasza:
A középkori király uralkodása egy országon nem jelenti, hogy az országok összetartoznak. Hány külföldi királya volt magyarországnak? De egyik országhoz sem tartoztunk ezért. (A Habsburgok azért kebelezték be Magyarországot, mert a török kiűzésében nem támaszkodhattak a magyarokra kelően, így ezt hódításnak tekintették). Horvátország esetében nem hódítás történt, a két trónkövetelő a trónért hadakozott.
2022. máj. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
91%

16# sok a logikai hiba.


Egyrészt a horvátok voltak az egyetlenek akik tényleg teljes körű autonómiát kaptak MINDIG. Semmi bajuk nem volt velünk úgy gondolták hogy jó kell magyaroknak hely hogy kijussanak a tengerre hát legyen.


Erdély meg teljesen más a székelyek nagy része szinte már teljesen magyarnak vallotta magát. Ugyan azon nyelv szinte ugyan az a kultúra szóval közigazgatásilag lehet csak elkülöníteni ami pedig nem tényező csak egy látszat.


Ha nem vesszük figyelembe a közigazgatást akkor el lehet mondani hogy Magyarország akkora mint 1944-ben a bécsi döntésekkel vissza csatolt területekkel

2022. máj. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 sadam87 ***** válasza:

#25

"Semmi bajuk nem volt velünk úgy gondolták hogy jó kell magyaroknak hely hogy kijussanak a tengerre hát legyen."

Akkor Jelasics bizonyára puszta barátságból támadt meg minket 1848-ban horvát hadakkal.

Meg a Horvát Levéltár sem biztos, hogy teljesen egyet ért veled ezzel az öri-bari állapottal kapcsolatban.

[link]

"Ha nem vesszük figyelembe a közigazgatást akkor el lehet mondani hogy Magyarország akkora mint 1944-ben a bécsi döntésekkel vissza csatolt területekkel"

A bécsi döntések mondjuk 1938-ban, illetve 1940-ben voltak. A mondatod meg értelmetlen.

2022. máj. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

26# tanultál te tört énelmet? A horvát támadás osztrák provokálás volt.


Több száz évig semmi bajuk nem volt velünk

2022. máj. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 sadam87 ***** válasza:
68%

"26# tanultál te tört énelmet? A horvát támadás osztrák provokálás volt."

Tanultam. Úgy látom, nálad többet is... (És persze, a Habsburgok keze benne volt a dologban. Attól még teljesen hamis az állításod, hogy semmi bajuk nem volt velünk. Jelasics ma is nemzeti hősnek számít Horvátországban.)

"Több száz évig semmi bajuk nem volt velünk"

Így van. A nacionalizmus előtt semmi bajuk nem volt velünk. Utána már ez nem annyira igaz.

2022. máj. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
58%

A középkori Magyar Királyságban Erdélynek nem volt semmilyen értelemben sem autonómiája, mert Erdély kb. annyira tartozott Magyarországhoz mint a Dunántúl az Alföld vagy a felvidék, azaz teljesen integráns része volt a Magyar királyságnak.


Tanulj! [link]

2022. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Erdélynek inkább kulturális autonómiája volt. Vajda állt Erdély élén aki a király helyettese volt. Ha tényleges autonómiája lett volna akkor szerintem szintén bánság lett volna és nem vajdaság. De ez csak az én véleményem. (Csak hogy vitáztak én is😂😅)
2022. okt. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!