Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért volt a mai Horvátország...

Miért volt a mai Horvátország területe mindig Magyarország része?

Figyelt kérdés
Nem igazán emlékszek erre töri órákról, de mostmár érdekelne. Felvidék, Erdély, Kárpátalja és társai réges régen magyarok voltak etnikailag is, de Horvátország területe tudtommal nem. De miért volt akkor az ország része?

2021. szept. 24. 17:06
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Tudod hány vajda volt a Magyar királyságban? Vajda csak egy királyi helytartó volt, az átlag vajdákat a király 2-3 évente össze- vissza cserélgette.


Tudod mi az a kulturális autonómia? Az egy modern kori fogalom. Ahhoz először is kellett volna egy saját erdélyi nyelv, de ilyen nem volt, mert magyar szász és a késő-középkorban román nyelvű emberek éltek ott. Erdélyi nyelv nem volt. Kellett volna ezen az erdélyi nyelven egy saját egyetem meg gimnáziumok, és tömegesen erdélyi nyelvű kötelező általános iskolák...

2022. okt. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Jaja vágom. Ezt főként a személyekre és a szászokra értem. Vagyis ő miattuk volt némi különállása Edrèlynek. De sosem tényleges autonómiája mint pl Horvátországnak. Max a Habsburg birodalomban, de a kiegyezés után újra teljesen az ország része lett.
2022. okt. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Jah nem említettem hogy a vallás szabadságra gondoltam még
2022. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!