Pszichopata lennék?

Figyelt kérdés
Nem érzek félelmet, ha valaki meg akar félemlíteni, nagyon dühössé válok és agresszíven visszaválaszolok és kész vagyok bármire. Alapjáraton nem kötekszem senkivel, de a megfélemlítési próbálkozások nagyon durva reakciót váltanak ki bennem.
2021. okt. 8. 20:35
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%
Hogyha megkérdezed hogy pszichopata vagy, akkor nem vagy az. Egy igazi pszichopata fejében meg se fordul az hogy ő az. Szerintem nem vagy az.
2021. okt. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%

#1

Ez hülyeség.


Én szakember által diagnosztizáltan pszichopata vagyok, és tudatában is vagyok annak, hogy az vagyok.

Számomra az empátia, a részvét például ismeretlen érzések, ha meghal valami rokon, családtag, nem érzek semmit, ha valaki a bajairól mesél, az is teljesen semlegesen érint, ha valaki kedves velem, vagy ha valaki fenyegető, ezek sem váltanak ki semmilyen érzelmi reakciót bennem.

De tisztában vagyok azzal, hogy ez nem normális, és megtanultam azt is, hogyan mímelhetem ezeket a viselkedéseket, hogy ne lógjak ki nagyon a közösségekből.

A pszichopátia a valóságban egy elég széles spektrumát jelenti a tüneteknek és viselkedéseknek, köze nincs ahhoz, mint amit a filmekben pszichopataként ábrázolnak.

Nem minden pszichopata darabolós gyilkos, akinek teljesen elmentek otthonról, az orvosom szerint elég sokan hozzám hasonlóan tudatában vannak a saját "fogyatékosságuknak", és képesek arra, hogy aránylag normálisan éljenek anélkül, hogy akár magukra, akár másokra veszélyesek lennének.

2021. okt. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Az antiszociális személyiségzavarnak (ez a pszichopata tudományos megnevezése) az alábbiak diagnosztikai kritériumai:


(A.) 15 éves korod óta mutatsz jeleket, miszerint figyelmen kívül hagyod, vagy megsérted mások jogait. Ezek a jelek az alábbiak, ezekből legalább 3-nak igaznak kell lenniük:

--Nem vagy képes a társadalmi normáknak megfelelően viselkedni törvényesség tekintetében, ismételten olyat cselekszel, amiért letartóztathatnának.

--Megtévesztő vagy, rendszeresen hazudsz, átversz másokat a személyes haszon/élvezet érdekében.

--Impulzív vagy, vagy nem tudsz előre tervezni

--Ingerlékeny, aggresszív vagy, emiatt ismételten verekedésekbe keveredsz, másokra támadsz

--Nem érdekel a saját, vagy mások biztonsága (emiatt magadat és másokat veszélybe sodorsz)

--Felelőtlen vagy, nem tudsz tartósan dolgozni vagy a pénzügyi kötelezettségeidnek megfelelni

--Nincs lelkiismeretfurdalásod, közönyös vagy, miután bántottál valakit.


(B.) Legalább 18 éves vagy (18 év alatt nem diagnosztizálnak)


(C.) Bizonyíték van arra, hogy már 15 éves korod előtt magatartászavarral küszködtél.


(D.) Az antiszociális viselkedés nem kizárólag a skizofrénia vagy a mániás epizód során jelentkezik.

2021. okt. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem ezek közül a tünetek közül 3at nem annyira nehéz produkálni.


- A letartóztatás nálunk nem a bűnözésen működik, hanem az államon, az meg nem szégyenlős, ha kriminalizálni kell (bzizás, hajléktalanok vegzálása, migránsok stb),


- mindenki hazudik, sőt hazudozik, ez nem igazán kritérium,


- impulzív vagy és nem tudsz tervezni? Találkoztál te már svájci frankos hitelessel?


és így tovább:) Az agresszió talán az, ami csak rajtad múlik a többit simán hozza a rendszer.

2021. okt. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

#4

Gondolom itt a hangsúly a tünetek gyakoriságán és súlyosságán van. Persze mindenki hazudik, de egy pszichopata annál jóval többet.

2021. okt. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Én a legfontosabbnak azt érzem ebből, ha semmilyen módon nem érdekelnek a mások érzései.

Tehát szó szerint: nem azt akarod, hogy ne érdekeljenek, hanem tényleg nem érdekelnek, nincsenek rád semmiféle hatással.

2021. okt. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

6


Akkor létezik olyan, hogy félpszichopata?


Mert engem érdekel az, hogy ne okozzak másnak szenvedést, viszont nem tudom ha ez érzelmi alapú vagy racionális. A pszichopatáknak is lehetnek elveik amikhez szigorúan tartják magukat, tehát nem tudom.


A félelem minden bizonnyal hiányzik. A másokkal való kapcsolódás igénye is. Meg kell játszanom magam mindig, hogy ne kerüljek konfliktusokba, tehát úgy kell viselkednem mint más. Nem természetes sosem se a mimikám, se a testbeszéd sem a kommunikáció. Mindig vigyáznom kell mit hogyan mondok. Hogyan viselkedek.

2021. okt. 10. 10:29
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Talán jobb megközelítés, hogy van, aki tudja, hogy milyen a természete, de tudja azt is, hogy az ember társas lény és érzései vannak. Ebből viszont az következik, hogy esetleg képes megérteni, hogy "ő lóg ki a sorból". Ez azért fontos, mert ösztönösen nem szeretünk kilógni, ugyanakkor egyéb igényeink miatt néha szándékosan tesszük (pl. feltűnési vágy, amire fogható néhány gyilkosság is).

Van az az értelmi szint, aminek segítségével viszonylagos lelki sérülés nélkül valaki képes színészkedni a sorból való nem kilógás érdekében, és ezt a társadalom értelmes része észreveszi és segíti a "munkát" (saját érdekében is).

Ugyanakkor van az a szint, amit az egyén nem képes uralni, és ez eltérő mértékben meg is látszik a viselkedésén. És egy bizonyos ponton túl ezt a társadalom törvényekkel üldözi.

Ellentmondások ugyanakkor folyamatosan vannak egyfelől a sokféle megjelenési forma, másfelől annak sokféle megítélése miatt.

Talán egy jó kezelése ennek a megfelelő (értelmesebb, toleránsabb, segítőbb) közeg keresése. Ez kölcsönösen jó eredményt hozhat, hiszen mindenkinek érdeke a kisebb konfliktusveszély.

2021. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"létezik olyan, hogy félpszichopata?"

Természetesen, mindenhol vannak fokozatok.

De lehet, hogy inkább autista?

Pszichológus tud ebben segíteni.

2021. okt. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

9


Van annak hátránya, hogy a pszichológus diagnosztizál valamit?


Be lesz jegyezve valahol? Hivatalos orvosi regiszterekben, stb?

2021. okt. 11. 11:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!