Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért él máig sok honfitársunk...

Miért él máig sok honfitársunkban erősen az a tévképzet (főleg erdélyiekben) hogy a középkori Erdélynek bármiféle autonómiája volt?

Figyelt kérdés

Tudtommal Erdélynek nem volt semmiféle autonómiája János Zsigmond fejedelemsége előtt, a Magyar királyság teljesen integráns része volt, akárcsak Zala Veszprém vagy Pest megye... Egyedül a horvátoknak volt limitált autonómiájuk a középkori Magyar Királyságban.


Bővebb információ itt, igazán nemes oktatási intézményekből származó referenciákkal, hivatkozásokkal: [link]



2021. okt. 10. 21:43
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
10-es, ha neked van igazad , akkor azt bizonyítani is tudnád. Eddig csak én hoztam fel referenciákat, neked csak a személyeskedés ment eddig...
2021. okt. 13. 10:08
 12/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, te nem vagy kíváncsi más véleményére, ami alapvetően nem lenne probléma, csak nem értem, hogy akkor miért tetted fel a kérdést.

De tényleg... Miért tetted fel a kérdést? Ha te úgyis mindent tudsz...

2021. okt. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Igazad van én sosem voltam kíváncsi a véleménekre, csak a bizonyítható tényekre. A TÉNYEK érdekelnek.
2021. okt. 13. 18:13
 14/25 anonim ***** válasza:
Érdekes, akkor miért szerepelt még 1848-ban is kiáltványtként az h Uniót Erdéllyel? Az tény, hogy Romániához sem tartozott soha 1920 előtt.
2021. okt. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon hianyozhat a szex sz eletedbol, ha ilyen bunkon tudsz csak reagalni. :)
2021. okt. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
94%
Kerdezo, te mindenkire rairsz szemelyesen, hogy elmondd neki, nincs igaza vagy hogy szemelyeskedj? 😂
2021. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
94%
Rám is rámírt, nem komplett a fickó...
2021. okt. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
91%
Feltunt, valami komoly gondja lrhet szegénynek. Csak nem értem, hogy miert nem fordul szakemberhez, miert egy portalon kommentelo anonim embereken vezeti le a feszultseget.
2021. okt. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
92%
Jaja, nekem küldött üzit ez a real gentleman... Micsoda ironikus névválasztás...
2021. okt. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
91%
Le lehet pontozni, es dovabbra is duzzogni, vagy beismerni, hogy nincsen igazad. Jobban teted volna, ha ki sem irod a kerdest.
2021. okt. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!