Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért él máig sok honfitársunk...

Miért él máig sok honfitársunkban erősen az a tévképzet (főleg erdélyiekben) hogy a középkori Erdélynek bármiféle autonómiája volt?

Figyelt kérdés

Tudtommal Erdélynek nem volt semmiféle autonómiája János Zsigmond fejedelemsége előtt, a Magyar királyság teljesen integráns része volt, akárcsak Zala Veszprém vagy Pest megye... Egyedül a horvátoknak volt limitált autonómiájuk a középkori Magyar Királyságban.


Bővebb információ itt, igazán nemes oktatási intézményekből származó referenciákkal, hivatkozásokkal: [link]



2021. okt. 10. 21:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Haha, nekem a "Tudatlan vagy" címzéssel kedveskedett. Ritkán látni ennyire frusztrált embert ebben a kategóriában.
2021. okt. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
94%
Sztem hagyjuk ezt a vitat, mert sehova nem vezet. Legyen neked igazad. Annyit viszont fogadj meg, ha felteszel egy kerdest, azt valoban azert tedd fel, hogy megtudd ra a valaszt vagy legalabbis mas velemenyet. Nem kell azt elfogadnod, de nem is kell masokkal lekezolen viselkedned. Senki sem partolja ezt a fajta hozzaallast.
2021. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Mi az hogy legyen nekem igazam? Te döntöd el, amikor nekem volt hivatkozásom akadémikus történészektől, neked meg csak ellenvéleményed volt? A te magánvéleményed egyenlő lenne akadémikusok véleményével? Nonszensz.
2021. okt. 18. 16:54
 24/25 anonim ***** válasza:
Nezd, egyreszt hozol egy kerdest ami rogton azt allitja h sokan azt gondoljak hogy... Ezt megis mivel alapoztad meg? Megkerdeztel par egyszeru szekelyt, aki azt hitte h igy volt? En pl nem gondolom igy. Ettol fuggetlenul nem kotok bele a kerdesedbe.
2021. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
A kérdező csak veszekedni akart, mi meg etettük a trollt, ennyi történt.
2021. okt. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!