Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mivel lehetne felnyitni egy...

Mivel lehetne felnyitni egy "félművelt" oltásellenes ember szemét?

Figyelt kérdés
Nem olyan emberről van szó, aki nyolc elemit végzett és mindent elhisz, hanem olyanról, akinek van végzettsége, de még mindig jobban húz az áltudományok, mint a tudományok felé. Hallja bizonyos orvosoktól, hogy jobb nem beoltatni magunkat, és ha én azt mondom, hogy a világ tudományos közössége túlnyomórészt az oltás mellett van, akkor arra csak annyi a válasz, hogy "és én azt honnan tudom, én se vagyok tudós". Mit lehet erre válaszolni? Hogyan lehet elmagyarázni valakinek, hogy a világon mindenhol az a szakpolitika véleménye, hogy oltsuk be magunkat?
2021. okt. 23. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
100%

49.


A kijárási tilalom nem ért semmit. Mivel kevesebb idejük volt kimozdulni az embereknek az otthonaikból, egy szűkebb idősávban indult neki mindenki a nagyvilágnak. Ezalatt az idő alatt zsúfoltabbak lettek a tömegközlekedési eszközök, még több ember volt egy helyen összezárva, mint előtte. Akik meg csoportban akartak találkozni, összegyűltek akkor, amikor épp szabad volt kimenni az utcára.



"Semmilyen oltás nem véd meg attól, hogy a vírus ne jusson a szervezetedbe. Az oltás nem szkafander."


Akkor miért nem lehet az oltás felvétele helyett védőfelszerelést (a te szavaiddal élve "szkafandert") viselni?



"Az oltás dolga az, hogy a vírus, miután bejutott, ne csesszen szét, ne tudjon annyira elszaporodni, hogy súlyos következménye legyen, plusz hetekig szórd is mindenfelé."


Úgy tudom, ha valaki elkapja a koronavírust, abban az esetben is kialakul egy ilyen fajta védettség és arra is adnak védettségi igazolványt.

Miért nem lehet az oltáselleneseknek lehetőséget biztosítani arra, hogy önként megfertőztessék magukat a vírussal, majd karanténba vonuljanak? Miután kimutatták, hogy már nem fertőznek, kialakult a védettségük ilyen módon és mehetnek bárhová. Aki jobban tart a vakcinától, mint a járványtól, szívesebben menne ebbe bele.


Ha pedig a fertőzés megelőzése a cél, akkor miért nem lehet az oltatlanokra vakcina helyett maszkot húzni? Úgy tudom, az oltáspártiak a maszkviselést is hasznosnak tartják.

2021. okt. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 Wadmalac ***** válasza:
0%

"Akkor miért nem lehet az oltás felvétele helyett védőfelszerelést (a te szavaiddal élve "szkafandert") viselni?"

Rajta, sok sikert.


Nem, a maszk nem elég.


"Úgy tudom, ha valaki elkapja a koronavírust, abban az esetben is kialakul egy ilyen fajta védettség és arra is adnak védettségi igazolványt."


"Miért nem lehet az oltáselleneseknek lehetőséget biztosítani arra, hogy önként megfertőztessék magukat a vírussal, majd karanténba vonuljanak?"


Mert jelentős részük beledöglik.

Ez tök ugyanaz lenne, mintha xarnánk az egészre.

Plusz még több lenne az egyszerre fellépő terhelés az egészségügyön.


"Aki jobban tart a vakcinától, mint a járványtól, szívesebben menne ebbe bele."

Dehogy menne bele.

Ugyanez a jogi nyavalygás menne, csak jogosabban, mert a szándékos fertőzést tudatot gyilkossági kísérlet.


"Ha pedig a fertőzés megelőzése a cél, akkor miért nem lehet az oltatlanokra vakcina helyett maszkot húzni?"

Lehet. Lesz is. Nem is csak az oltatlanoknak. Mindenkinek. Tömegközlekedésben már itt is van.

Csak ennek a védelmi szintje töredéke az oltásénak.

2021. nov. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 Wadmalac ***** válasza:
0%

"A középkorban meg az volt büntetendő, ha valaki "eretnek" volt, vagyis nem az egyház tanításai szerint élt. Attól még, hogy büntetnek valakit, egyáltalán nem biztos, hogy bűnt követ el."

Nagyon rossz érv.

Itt elég egyértelmű, hogy mi történik.


"Ha meg akarják tenni, megtehetik, hogy kötelezővé tegyék az oltást, de ettől függetlenül ez az én szememben ez egy erkölcstelen és undorító dolog."

Azt hiszem, fogalmad nincs, hány kötelező oltás van már benned.

És magasabb kockázati szintjük volt, mint a covid vakcináknak.

Csak az nem újdonság, ezért nem sírsz ellene.


"És ha nekem maradandó egészségkárosodásom fog kialakulni a kötelező oltástól, abban az esetben hová mehetek kártérítésért?"

Majd ha lesz ilyen, sorozatban, kiderül.

De mivel most nincs ilyen, alaptalan morfondírozás.

Nézz már utána, hány millió ember van beoltva a Földön. És nem hullanak.

Az oltatlanok meg igen.

Szóval?


"A saját egészségére pedig mindenkinek magának kell vigyáznia, nem én vagyok azért a felelős, ha valaki elkapja a koronavírust."

De, ha tőled kapja el, akkor te.


"Ha meg nem védte meg az oltás, akkor lehet, hogy mégsem működik az olyan jól."

Látom, a hatásossági statisztikák megértése sem megy.

Igen, oltással is meg lehet halni.

Csak iszonyatosan kisebb eséllyel.


A biztonsági öv sem xar attól, hogy vannak olyanok is, akik bekötve halnak meg.

Arányok, érted?

2021. nov. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 Wadmalac ***** válasza:
0%

"A kijárási tilalom nem ért semmit."

Örülök, hogy végre valakinek hiteles statisztikai adatai vannak erről. Rajta, megoszthatod velünk.


Ja, nincsenek? Akkor mi alapon jelented ki?


"Ezalatt az idő alatt zsúfoltabbak lettek a tömegközlekedési eszközök, még több ember volt egy helyen összezárva, mint előtte."

Nem igaz.

A több műszakosok járhattak továbbra is éjjel dolgozni, de mivel csak ők, az éjszakai járatokon kissé csökkent a létszám.


A sűrűsödés-ritkulás arányait te hasra ütve saccolod, akik kitalálták és bevezették, számoltak.

Én jelentős esélyt adok neki, hogy aki számol, okosabbat hoz ki, mint aki pártosan saccol csak.

2021. nov. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem lehet az oltáselleneseknek lehetőséget biztosítani arra, hogy önként megfertőztessék magukat a vírussal, majd karanténba vonuljanak?"


"Mert jelentős részük beledöglik.

Ez tök ugyanaz lenne, mintha xarnánk az egészre.

Plusz még több lenne az egyszerre fellépő terhelés az egészségügyön."


Leírtam már, hogy ha beledöglök, az az én dolgom. Az egészségügyi ellátásra pedig nem tartok igényt, hajlandó lennék róla lemondani. Akkor kinek is okoznék kárt ezzel?



"Aki jobban tart a vakcinától, mint a járványtól, szívesebben menne ebbe bele."


"Dehogy menne bele.

Ugyanez a jogi nyavalygás menne, csak jogosabban, mert a szándékos fertőzést tudatot gyilkossági kísérlet."



Én belemennék ezer örömmel. A vakcinától is meg lehet dögleni. Ha már egyszer minden esetben előfordulhat, hogy feldobom a talpam, a szívem joga eldönteni, hogy milyen halált választok. Inkább kapjam el százszor a koronavírust, mint hogy egyszer is beoltsanak!

2021. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
100%

"És ha nekem maradandó egészségkárosodásom fog kialakulni a kötelező oltástól, abban az esetben hová mehetek kártérítésért?"


"Majd ha lesz ilyen, sorozatban, kiderül."


Tehát szerinted elfogadható dolog megvárni és megfigyelni, hogy több millió ember meg fog-e betegedni a vakcináktól? Ha esetleg adódik valamilyen probléma, mire az ki fog derülni, már késő lesz.


"De mivel most nincs ilyen, alaptalan morfondírozás."


Most nincs ilyen. A "most"-on van a hangsúly. Az értelmes ember azonban gondol a jövőjére is. Attól még, hogy a jelenben nem létezik egy adott probléma, a későbbiekben bármikor felütheti a fejét és jobb megelőzni a bajt. Ha meg erre nincs lehetőség, akkor fel kell rá készülni.



"Nézz már utána, hány millió ember van beoltva a Földön. És nem hullanak.

Az oltatlanok meg igen.

Szóval?"


Az én környezetemben szerencsére majdnem mindenki oltatlan, mégsem hullott el az elmúlt két évben senki.

Szóval?



Látom, egyáltalán nem érdekel téged az, hogy a másik ember lebénulhat, vagy akár meg is halhat az oltástól. Csak az számít, hogy neked legyen igazad.

Még egyszer felteszem a kérdést: ki fog nekem kártérítést fizetni, ha maradandó egészségkárosodásom lesz egy olyan dolog miatt, amit erőszakkal belém kényszerítettek?

Ki tudja visszaadni az életemet, ha meghalok az esetleges oltási szövődmények miatt?

Na, ugye, hogy senki.

Gyakorlatilag maradandó károsodást okoznál egy másik embernek, ha ezt megtennéd. Ehhez pedig semmi jogod nincs sem neked, sem másnak.


Nem fogok abba beletörődni, hogy a mások hülyesége miatt akár meg is halhatok majd a későbbiekben.



A statisztikákat nézve pedig neked sincsenek hiteles forrásaid arról, hogy mennyire működött a kijárási tilalom és az összes többi korlátozás. Bármit fel lehet tölteni az internetre és bármiről lehet hamis információkat terjeszteni.



"A több műszakosok járhattak továbbra is éjjel dolgozni, de mivel csak ők, az éjszakai járatokon kissé csökkent a létszám."


A többi ember meg mindent nappal kellett, hogy intézzen, így szépen összezsúfolódtak a korábbi járatokon.



"A saját egészségére pedig mindenkinek magának kell vigyáznia, nem én vagyok azért a felelős, ha valaki elkapja a koronavírust."


"De, ha tőled kapja el, akkor te."


Nem szándékosan fertőzném meg. Vannak súlyosabb fertőző betegségek is a koronavírusnál, mégsem büntetik meg azt, aki véletlenül, a tudta nélkül megfertőz vele másokat. Mert nem az ő felelőssége, nem tehet róla, ha nem tudta, hogy betegséget terjeszt.



Rengeteg érvet írtam már a véleményem mellett.

Nem fogom hagyni, hogy belém kényszerítsék az oltást, mert az életem fontosabb, mint hogy megfeleljek bárkinek is.

Az én esetemben sokkal nagyobb az esélye, hogy a vakcinától betegedjek meg súlyosan, mint hogy a vírustól.

Már vagy egy évtizede egyszer sem voltam beteg, még egy közönséges náthát sem kaptam el. Nem fogom az egészséges szervezetemet tönkretenni a méreginjekcióval. Oltakozzon az, akinek már nincs mit veszítenie.

2021. nov. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 Wadmalac ***** válasza:
0%

"az életem fontosabb, mint hogy megfeleljek bárkinek is"


Akkor nem tudom, minek kockáztatod a vírusba beledöglést.



" Nem fogom az egészséges szervezetemet tönkretenni a méreginjekcióval."


Méreginjekció. Ez mindent elmondott.

Azt is, miért nem fogod fel az érveket.


Sok szerencsét a túléléshez.

2021. nov. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
100%

57.


Pont azért nem oltatom be magam, mert sokkal valószínűbbnek tartom, hogy a vakcinától dögöljek meg, mint hogy a vírustól. Az oltott embereknek pedig nem akarok megfelelni, nem zavar, ha "lepontoznak", meg "dislike-olnak" emiatt itt, az interneten, a való életben pedig lenéznek.


Te sem fogtad fel az én érveimet. Meg vagy győződve arról, hogy csak neked lehet igazad- habár ezzel én is így vagyok. Viszont én már a vita legelején tudtam, hogy itt senki sem fogja tudni meggyőzni a másikat.


Remélem, hogy nem halsz meg az oltás miatt. Egy hülye döntés miatt kár lenne egy életért.

Legyen szép napod.

2021. nov. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 Wadmalac ***** válasza:
29%

"Te sem fogtad fel az én érveimet."

Mert NINCSENEK. Megpróbálsz magadnak logikai érveket építeni a sima alaptalan pánikodra a "méreginjekcióval" szemben, amit a hülye közösségi médiás pánikkeltés csinált és te megetted.

Ennyi.


"Remélem, hogy nem halsz meg az oltás miatt."


Több mint hárommilliárd oltott van most a világon. És jé, nem hullanak.


Miközben oltatlanból több mint 5 millió halott.


Totál reálisan látod a dolgokat, persze.


[link]

2021. nov. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
0%

Fertőzöttségi térkép alul

[link]



Régi, de valószínű nem sokat változott oltottsági térkép

[link]


Azért ez érdekes számomra.

2021. nov. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!