Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért volt Németországnak...

Miért volt Németországnak több természettudományos Nobel-dja az 1900-1940 közötti időszakban mint az USA-nak és a Briteknek együttvéve?

Figyelt kérdés
Miért volt Németországnak több természettudományos Nobel-dja az 1900-1940 közötti időszakban mint az USA-nak és a Briteknek együttvéve?

2022. jan. 6. 15:58
 1/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az USA ebben az időszakban ha gyenge nem is volt, de semmiképpen sem volt a tudomány élvonalában, ezt a szerepet csak a világháború után szerezte meg, amikor Hitler átkergette hozzájuk a világklasszis tudósokat. Az angolok hagyományosan jók a tudományokban, de ők inkább a 19. században vitték a prímet, de akkor még nem volt Nobel-díj. A huszadik század elejére a többi állam is felzárkózott, Németországban pedig kiépült az akkori világ legerősebb vegyipara, nem véletlen hogy a németek főleg ezen a téren domináltak Nobel-díjilag.
2022. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a német fizika is vaskosan dominált a Brithez képest a fent nevezett korszakban.
2022. jan. 6. 16:42
 3/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Hát én 10 németet (11 ha a svájci Einsteint is idevesszük) számolok 14 brit-amerikaival szemben.


[link]

2022. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hollófényes!


Németországnak (tehát nem Svájccal vagy Ausztriával együtt) 11 fizikai Nobele volt, a Briteknek csak 10 volt 2 migránssal együtt is.

2022. jan. 6. 17:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A német oktatás odavonzott sok külföldit, főleg a német és jiddis nyelvismerettel rendelkezők részesítették előnyben a német intézményeket a többi európaival szemben.

A gazdag német iparban volt pénz a kutatásokra, és a külföldiek közül is elszipkázták a legjobb koponyákat, mielőtt hazatértek volna az egyetem elvégzése után. Ha bejött nekik a dolog, felvették a német állampolgárságot.

Britannia elég elszigetelt volt (mint sziget:), angolul kevesen beszéltek a kontinensen, nem is volt különösebb okuk odamenni tanulni.

Amerikába és a nemzetközösség országaiba többnyire azok költöztek mindenhonnan, akik otthon nem boldogultak, vagyis csak kis eséllyel a nagy koponyák.

A 20. sz-i zsidóüldözések (és egyéb üldözések) miatt ment sok tudós Amerikába, valamint az USA egy idő után már konkrétan csalogatta a máshol már bizonyított tudósokat, a világháború után direktben vadászta őket.

2022. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MDaniel98 ***** válasza:
Én olyat is hallottam, hogy a nácik által bevezetett árja-fizika és egyéb baromságaik is okozott problémákat a későbbi generációk ilyen magas szintre fejlesztésében, dde az eddig válaszok is jók.
2022. jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!