Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van az, hogy a nagyon...

Miért van az, hogy a nagyon buta emberek mindig konzervatívok?

Figyelt kérdés
Liberálisok között is vannak elvakult hülyék, de az ilyen igazán primitív "suttyók" világszerte azok, akik a konzervatív oldalt erősítik. Akár az itteni Bede Zsoltok, akár bármelyik ország focidrukkerei, akár a legprimitívebb amerikai redneckek, akár a tálibok, mindig mintha együtt járna a primitívséggel a "hagyományos" értékrend (ugyanezek az emberek általában a halálig hűségesek valamilyen csapathoz vagy csoporthoz) és a liberalizmus és a másként gondolkodás üldözése. Miért van ez?
2022. jan. 31. 11:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%

Durva általánosítás, és mint minden ilyen generalizálás nagyon buta dolog...


Nézz szét az akadémikusok között, rengeteg a konzervatív. De nyilván a te szemedben ők is nagyon buták...

LOL

2022. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 crudy ***** válasza:
69%

Ez egy kicsit kirekesztő, de ez is egy vélemény.


Egyébként ennek az oka az emberi természetben van. Most kb 8 milliárdan vagyunk. Vajon mennyi ebből az értelmiségi és a buta emebr? Az arány meglepő lehet, ha tudnánk. Hawking szerint: Az inteligencia a változáshoz való képesség. Nem tudom, hogy így van e, de ha igen akkor megmagyarázza, hogy miért nem tudunk változni, fejlődni. A wikipédia szerint az átlag IQ 100 környékén van. Ez nem egy túl nagy szám.

2022. jan. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 MDaniel98 ***** válasza:
75%
Ez azért általánosítás, a liberálisoknál is bőven vannak hülyék, csak arról van szó, hogy őket a többségében liberális média (nem nálunk csak a Nyugaton) nem igazán engedi megnyilvánulni.
2022. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevés az igazán független elme, a legtöbben ragaszkodunk valami szellemi stabilitáshoz. A liberalizmus felsőbbrendűségével is lehet vitatkozni; masszív dogmákkal, kettős mércékkel, szemethúnyásokkal van tele az a gondolatrendszer is, csak ezek belülről kevésbé érzékelhetők.
2022. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

annyiban értek egyet, hogy a nagyon buta emberek hajlamosak a nagyon leegyszerűsítő nézetekre és a rutinra, és mivel a konzervativizmus a régi megszokott értékeket őrzi, első körben ez a legkézenfekvőbb a számukra

de amikor úgy látják, nem működik a dolog, ők is valami máshoz nyúlnak, pl. kommunizmus, anarchizmus, stb.

egyébként nagyon kifinomult módon is lehet igazolni a konzervativizmust (meg bármi mást is - mindenbe belemagyarázható minden, és minél intelligensebb vagy, annál meggyőzőbb belemagyarázást tudsz fabrikálni)

2022. jan. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
ja, #5, ahogy a suttyó kommunistákat leírták, hogy kikből lehettek funkcionáriusok, csak mert párttagok voltak. :-D
2022. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ja, elfelejtettem kirakni a PC Disclaimer-t, miszerint "természetesen ez egy durva általánosítás, nincs empirikus bizonyítékom, mindigvannakkivételekígyszépavilág stb.". Vegyük úgy, hogy ez megtörtént, megkövetem magam, bűnbánatot gyakorlok a Párt előtt és természetesen nem úgy gondoltam, természetesen vannak nagyon liberális fociultrák is. Köszönöm, és haladjunk tovább.



Másik: én nem azt írtam, hogy aki konzervatív, az buta, hanem azt, hogy aki buta, az viszont általában konzervatív. Magyarán a buta emberek a konzervatív emberek halmazának részhalmaza, avagy nem minden rovar bogár, tudjátok. Ezt elsősorban az egyesnek üzenem, aki láthatóan nem gondolta át, amit írtam. Direkt nem azt írtam, hogy a konzervatívok buták lennének. Nem gondolom így. Sőt, azt gondolom, hogy természetes folyamat, hogy ahogy idősödik az ember, egyre konzervatívabb lesz.


DE! Azt azért látni, hogy aki nagyon szemellenzős, nem lát rá a világra, nem látott világot, nem művelt, nem beszél nyelveket, hiányzik belőle az intellektus és az intelligencia is, az viszont szinte mindig ezzel együtt törzshöz tartozási igénnyel él, nagyon fontos neki a "haza", "nemzet", "család", vagy valamelyik fociklub. A fanatizálható, valamilyen csoportban mozgósítható emberek szinte mindig ilyenek. A legtetején meg általában nagyon cinikus értelmiségiek állnak, akik tudják, hogy hogy manipulálják ezt a tömeget.



"Ez azért általánosítás, a liberálisoknál is bőven vannak hülyék"


Persze, tudom én. Elég megnézni azt a videót, ahol Jordan Peterson vitatkozik az egyetemistákkal. De az, hogy ott ne lennének hülyék, az nem is következik abból, amit én írtam.



"Egyébként ennek az oka az emberi természetben van. Most kb 8 milliárdan vagyunk. Vajon mennyi ebből az értelmiségi és a buta emebr?"


Szerintem az ok a normáleloszlásban van. De az én mércém szerint mondjuk nem is az átlagos (tehát 100-as IQ-jú) ember számít átlagosnak, az még bőven lehet nagyon buta, de egyébként sem az IQ egy jó fokmérője a butaságnak. Szerintem ezt inkább személyiségjegyekben lehet megragadni. Én inkább a "józanságra", a szkepticizmusra, mérlegelésre, realista gondolkodásra gondolok, de ezt nehéz mérni. Én erre szoktam mondani, hogy "józan paraszti ész", de társ. tud.-os berkekben nagyon utálják ezt a kifejezést, mert ők máshogy használják, mint én. Én nem azt értem alatta, hogy valaki azt hiszi, hogy tud valamit, anélkül, hogy utánanézne. Hanem mondjuk azt, hogy mennyire jó megfigyelő, mennyire tanul a saját tapasztalataiból külső tanítás nélkül, és ezek alapján mennyire tud kritikusan gondolkodni és alkalmazni korábbi igazságokat.

2022. jan. 31. 13:22
 8/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem értek veled egyet, szerintem a (te megfogalmazásod szerinti) buta ember az nem csak a konzervatívok, hanem minden más irányzat részhalmaza is. Egyenlő mértékben. Te azt tapasztalod hogy a konzervatívok életszerűtlenül gondolkodnak, én azt tapasztalom hogy liberálisok gondolkodnak életszerűtlenül, valaki szerint mindkettő, valaki szerint meg egyik sem. Lehetetlen mérni, nincs is rá igény, mert szerintem ahány ember annyiféle értelmezése van a butának, szóval felesleges ezen vitatkozni.
2022. jan. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
+1 észrevétel. A kerdésben azt írtad, hogy "a nagyon buta emberek mindig konzervatívok", utána meg jössz azzal hogy amúgy egyértelműen arra gondoltál hogy nem xd
2022. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
9: Igen, a nagyon butákra írtam. Nem a kicsit butákra. Tehát a zárcsökkentő meg szalacsi-féle emberekre, nem azokra, akik hülyék ugyan, mint a hátsó felem, és kinyílik a bicska a zsebemben az agymosott hülyeségeiktől, de annyira azért nem primitívek, hogy mondjuk egy egyetemre se jussanak be, vagy ne tanuljanak meg helyesen írni. Nézz meg egy átlag pride-os tüntetőt meg egy átlag mihazánkost. Világos, hogy a pride-osok között is van idióta, aki teljesen életszerűtlenül gondolkodik, mert egy digitális világban nőtt fel és életében nem ment még ki valós tevékenységet végezni, de akkor sem az az ősbuta őstulok, aki késsel megy egymásnak egy focimeccsen.
2022. jan. 31. 13:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!