Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A 8. és 11. századok közötti...

A 8. és 11. századok közötti viking portyák, kalandozások, hadjáratok gátolták vagy gyorsították a középkori Európa fejlődését?

Figyelt kérdés

2022. márc. 12. 20:19
A kérdező szavazást indított:
Gátolták
Gyorsították
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Mikor növekszik a vagyonod, ha hetente megverlek és elveszem a pénztárcádat, vagy ha nem?
2022. márc. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem segítette. Európa Nagy Károly halála után feudális anarchiába süllyedt, a kontinensen addig a Frank Birodalom dominált, de annak széthullása (és annak a részeinek is darabjaira hullása) során a 800-as évek második felében Európa gyakorlatilag teljesen szét volt esve politikai értelemben. Ekkor jöttek (illetve erősödtek fel) a viking, az arab és a magyar portyák, és Európát éppen ez az állandó fenyegetettség ösztönözte arra, hogy a veszélyt valahogy elhárítsa, és megerősítse magát. Így született meg a Német-Római Birodalom is (azazhogy a külső veszély is szerepet játszott a megszületésében, a központi hatalom megerősítésében katonai és politikai értelemben is).


Úgyhogy szerintem ezek a külső támadások éppen hogy abba az iránya hatottak, hogy Európa ismét magára találjon, a széthulltság állapotából erős központi hatalmak születtek, pont a veszély miatt.

2022. márc. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MDaniel98 ***** válasza:
Hát nem tudom, én nem vagyok róla meggyőződve, hogy annyira segít ez, de azt mondjuk el kell ismerni, hogy a legjobb összetartó erő a közös ellenség és a megérkezésükkel ez valóban megvalósult, és talán jobban összezártak a társadalmak, mint korábban.
2022. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2-es azért azt mondani hogy ezzel gyorsították volna Európa fejlődését. Egyértelműen lassították.
2022. márc. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Én nem írtam azt, hogy gyorsították. Úgy fogalmaztam, hogy "abba az irányba hatottak". Kérlek, ha vitatkozni szeretnél, akkor legalább pontosan fogalmazva hivatkozz arra, amit írtam. Másrészt kijelented, hogy "egyértelműen lassították". Oké, ez a véleményed, ami nem egyezik az enyémmel, elfogadom. Viszont én megindokoltam az én saját véleményemet, te meg csak vaktában odavágtad az ellenkezőjét annak, amit én írtam. Ez így elég könnyű, nem gondolod? Csak akkor ne várd tőlem, hogy komolyan vegyelek.
2022. márc. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

#5-ös


Nem gondoltam hogy ebbe a témában magyarázni kell hogy pusztítás, harc nem éppen a fejlődést szokta eredményezni. Ahogy ma sem.

2022. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6-os, te valami füves hippi vagy, aki csak azt tudja szajkózni, hogy "világbéke", és azt hiszi, hogy igaza van?
2022. márc. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!