Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A nyelvérzék összefügg az...

A nyelvérzék összefügg az intelligenciával?

Figyelt kérdés
A kérdés lényege az lenne, hogy akinek magasabb az IQ-ja annak törvényszerűen jobb is a nyelvérzéke? Vagy a nyelvérzék nem kapcsolódik ilyen szorosan az intelligenciához?

2022. máj. 18. 16:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
18%

Eleve nincs olyan hogy “nyelvérzék”

Ezt csak kitalálta valaki hogy nyugtassa magát. Aki intelligens, az könnyebben tanul nyelveket is

2022. máj. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%
#11: Nem feltétlenül. Én sok intelligens embert ismerek, aki nehezen tanul nyelvet, a feleségem is ilyen pl. IQ teszten simán lealáz engem, én viszont iszonyú könnyen tanulok nyelvet már gyerekkorom óta.
2022. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
67%
Egyrészt gyerekkorban tanulni nyelvet teljesen más. Ha valaki felnőttként könnyen tanul nyelvet, az meg nincs az az isten hogy ne legyen intelligens, mert a nyelvtanulás alapvetően baromi nehéz felnőtt korban. Még az angol is, pedig az a legprimitívebb nyelv.
2022. máj. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%

#13: gyerekkoromban egy idegennyelvet tanultam kb közepfokig, fiatal felnőttként egy masikat kb. felsőfokig, 35 felett nekiálltam egy harmadiknak, nem mondom, hogy nem nehezebb, mint régen, de még simán megy.

Igen alapvetően en is intelligens vagyok, csak szerényen :)

2022. máj. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 MDaniel98 ***** válasza:
87%
Nem feltétlenül, de az igaz, hogy aki több nyelvet is magas szinten képes beszélni annak általában az átlagnál magasabb az IQ-ja.
2022. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Na most ezt nem tudom biztosan, de még az is lehet, hogy nyelvet tanulni lehet nyelvérzékre és intelligenciára alapozva, ami két különböző folyamat. El tudom képzelni, hogy valakinek pl. rossz a nyelvérzéke (mondjuk egy idegen nyelvterületen mindennapi utcanyelvi hallás után évekig szenved egy alapfokért), de egy jól felépített nyelvtanfolyamon fel tudja használni az intelligenciáját, azon keresztül a tanulási, rendszerező, stb. képességét.
2022. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!