Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Nagyon gyenge nyelvérzékkel...

Nagyon gyenge nyelvérzékkel megéri otientalistának mennem?

Figyelt kérdés

Gyenge a nyelvérzékem, már 12 éve tanulok angolt (kb. 3 éve kezdtem komolybban venni) de méh mindig kérdés, hogy sikerül-e a B2-es szintet letennem.

Viszont nagyon érdekelnek a keleti kultúrák, történelem és írások (az írások a nyelvekkel ellentétben mennek, mert azokat látom :D).

Tervezek a "keleti nyelvek és kultúrák" szakirányra menni, azon belül az arabisztika szakirányra (az vonz a legjobban).



2015. okt. 17. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Talán csak nem a megfelelő módszerekkel tanultál. :) Nem tudom, ismered-e Lomb Katót, 16 nyelven tolmácsolt, az internet kora előtt. Igazából a motiváción és a módszereken múlik, hogy jól megtanulsz-e egy nyelvet. Ha komolyan veszed, az arab is menni fog, bár ott nagyon fontos, hogy nyelvterületen is tartózkodj lehetőleg legalább egy évet, hogy valamelyik dialektust is elsajátítsd a standard/klasszikus nyelv mellett. Az írásrendszerük amúgy nem annyira bonyolult, kb annyira energiába telik megtanulni, mint a cirill ábécét, max egy picit tovább tart.

A lényeg, hogy vedd körül magad a nyelvvel, filmek, könyvek, minden a célnyelven legyen. Ha tényleg ezt szeretnéd, ne add fel az álmod! Felsőfokú arab és angol nyelvtudással nem leszel elveszett ember. :)

2015. okt. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kösz a tanácsokat.

A cirill írást ismerem, mivel vajdasági vagyok, az arab szerintem nehezebb a cirilltől, mivel ott külön ismerni kell az összeköttetéseket is.

Érdekes, hogy már 18 éve élek itt és a városomban mi magyaraok még a 15%-ot sem érjük el, ergo rengeteget kellett a szerbet hansználjam, és még így is sokkal jobban beszélem az angolt és nagyon rosszul a szerbet. Úgyhogy tényleg sok múlik az elhatározáson, mivel az angol az érdekelt :)

2015. okt. 18. 12:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Én több év tanulás után nem tudtam megtanulni az arabot, ott nincsenek jelölve a magánhangzók és durván nehéz olvasni, ha kezdő vagy. Szerintem a nyelvtana annyira nem vészes, de nekem az olvasás a legdurvább. Ha az angoollal gondok voltak, amit könnyű kiolvasni (mivel ismerős karakterekről van szó) és megérteni (a szabályrendszere szinte nulla a magyarhoz képest) akkor majd az arab nyilván nehézséget fog okozni. Meg ugye ahány ember annyiféle arabot beszél. pl észak afrikai országban (Tunéziában) alig tudnak beszélni sztenderd arabot, a dialektust nyomják, ami félig francia, így csak arabul írnak hát azt mire kiolvasod.... Én feladtam. Kudarc volt. De persze mindenki más.
2015. okt. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem rosszból, de nem, nem éri meg


persze megmutathatod, hogy minden lehetséges rossz kezdőlapokkal is, hajrá!

2016. márc. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!