Kit és miért tartotok a legnagyobb filozófusnak?

Figyelt kérdés

2022. jún. 3. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Ez már többször volt kérdés. És mindig nagy vitát generált. Amúgy a kérdés érdekes, milyen szempontból legnagyobb? Mert szerintem nincs abszolut lista, mert vannak akiket nem lehet összehasonlítani. Pl. Buddha filózófiai írásai nehezen összevethetőek pl. Newton filózófiai írásaival.
2022. jún. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kólauborkával ***** válasza:
89%
Szókratész, - gondolom annyira nem kell kifejtenem miért, de nosza - mert Platón könyveit olvasva olyan elmét vélek felfedezni, ami nem csak abban a korban lehetett páratlan, de ma sincs, illetve nem hallottam olyan emberről aki szinte már matematikai szabályossággal következteti ki minden probléma gyökerét. Néha szinte már az a benyomásom volt, hogy ő már az elején látta a megoldáshoz vezető utat (mint matematikus az egyszerűbb feladatokét) és csak azért az a sok párbeszéd, hogy a többiek is meglássák a megoldást, mint jó tanár a diákjaival…
2022. jún. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MDaniel98 ***** válasza:
60%

Arisztotelész talán?

De ezt tényleg nehéz meghatározni, a filozófia nagyban függ attól, hogy ki mit tart fontosnak.

2022. jún. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Magamat, hiszen minden gondolatommal egyetértek.
2022. jún. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Arisztotelész érdekes, mert tényleg sok jót alkotott. De mai szemmel kicist "szűklátókörű volt" Platonhoz képest. Nekem néha olyan érzésem van, hogy ha nincs Platón előtte Arisztotelész nevét nem is ismernénk. Igazán ő Platon tanaít próbálta reformálni. Bár néhány írásában maga Platón elég "negatívan" nyilatkozik ról.
2022. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Hegel, csak bírd megérteni.
2022. jún. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hegel valóban érthetetlen. De pl. Heidegger is. Nem ertem, soha nem értettem, miért fogalmaznak homályosan.
2022. jún. 5. 08:50
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Mert megvolt a maguk "kis" világa.


Egyébként meg zseniális mindkettő, csak neki kell ülni és mondatonként megérteni. Megéri.

2022. jún. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!