U. Xorter kérdése:

Matematikailag mi a semmi ellentéte?

Figyelt kérdés

2022. júl. 7. 10:06
A kérdező szavazást indított:
Valami.
Minden.
Semmi.
Senki.
Semmi sem.
34 szavazat
1 2
 1/12 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Szerintem a semmi így nincs definiálva. Mondhatjuk, hogy mindenki által egyértelmüen felfogható, mint a halmaz.
2022. júl. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mostanában jártam már egyetemre, de nem emlékszem ilyen definícióra a matematikában, hogy "semmi".


Ha a logikailag közelítem meg a dolgot, akkor a semmi ellentéte a semmi tagadása, azaz a "nem semmi", azaz "valami".

2022. júl. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz semmi alatt? (Az "ellentét" alatt vsz. a negációt, mert a kulcsszavak között szerepel.) Ha az üres halmazt, annak nincsen negációja, mert nem állítás. Állítás akkor lenne, ha valamiről kijelentenéd, hogy az a valami üres halmaz, ennek a negációja pedig egyértelmű.
2022. júl. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
94%
A matematika nem úgy működik, ahogy Te elképzeled.
2022. júl. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés. Én egy dologról tudom, hogy semmi az az értelmi képességed.

Kicsit konkrétabban ha a "semmit" halmazelméleti megközelítésből vizsgálom akkor a "semmi"-hez legközelebb az üres halmaz áll. Ennek ellentetje egy komplementer halmaz. ami definició szerint, igaz lesz az, hogy A u B = C akkor A és B komplemneter halmazok. így pl. ha A az ures halmaz ("semmi") akkor ellentetjére (komplementer halmaza) igaz lesz, hogy 0 u B = C /itt most 0-val jelöltem az üres halmazt), azaz a "semmi" ellentetje az a komplementer halmaz ami mag a "C" halmaz. Onnan kezdve már csak a komplementer halmazának a számosságán múlik, hogy mi az ellentetje, hogy ez egy, három, vagy végtelen sok elem. Pl. ha az alaphalmazunk (C) a 10-nél kisebb páratlan pozitív egészek halmaza (azaz az 1,3,5,7,9 halmaz) akkor az üreshalmazának ellentetje maga az 1,3,5,7,9 halmaz lesz.

2022. júl. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha már semmi nem jut eszedbe, mások neked szóló kérdéseit visszhangzod? :)
2022. júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 2*Sü ***** válasza:
100%

Az ellentét a köznyelvben rosszul definiált, különböző jelentésű fogalom.


Mert mi a hegy ellentéte? A síkság vagy a völgy? Mi az 1000 Ft ellentéte? A nulla forint, vagy az 1000 forintnyi adósság? Illetve van számos önkényes, archetípuson alapuló ellentét. A kutyának bizonyos szempontból a macskát érezzük ellentétének. Persze nem konzisztens ez a rendszer, mert a tojásnak is ellentéte a tyúk, meg a kakasnak is, így a tyúk ellentéte attól függ, hogy milyen aspektusból nézzük.


A matematika viszont szereti az egzakt fogalmakat. Mert mi a 2 ellentéte? Van pár jelentkező:

• -2

• 0

• 1/2

• 1

• ℝ\{2}


Így ennek tisztázására inkább egzakt műveleteket használunk, illetve néhánynak nevet adtunk: ellentett, negált (additív inverz), reciprok (multiplikatív inverz) stb…


Tehát mi a semminek az ellentéte hétköznapi értelemben? Attól függ, hogy mit értesz ellentét alatt, milyen aspektusból vizsgálod a dolgot. Mi matematikai értelemben? Matematikai értelemben sem a „semmi”, sem az „ellentét” nem létező fogalom, a semminek leginkább a nulla vagy az üres halmaz feleltethető meg, az ellentétre a leginkább hasonlóan hangzó művelet az ellentett.

2022. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 NTBS ***** válasza:
30%
Sajnos nem tudom.
2022. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
Nooormális?! Nincs olyan, hogy semmi! Mert a semmi is valami: semmi. Nem van olyan, hogy semmi sincs, mert a semmi az van. Amikor semmi van, akkor az is valami. Margit! Igazam van. Na.
2022. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Bármi.
2022. júl. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!