Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen családnév van, ami...

Milyen családnév van, ami emberi jellemvonásra / tulajdonságra jellemző és P vagy R betűvel kezdődik? Van lista az ilyen nevekről? (Apum szeretőjét / gyerekét keresem, de nem emlékszem a nevére.)

Figyelt kérdés

Apum nem velünk lakott, és sajnos már nem él. Kis koromban egyszer találkoztam az akkori élettársával, aki terhes volt (talán a féltestvéremmel). Akkor egyszer hallottam a nő nevét, P. vagy R. Veronika... és valamilyen belső emberi jellemvonásra / tulajdonságra utalt a családneve, pl. Bátor, Pedáns (és nem külső tulajdonság, mint Kis vagy Horváth).


Van ilyen lista, vagy tudnátok írni ilyen neveket? Esetleg olvasgassam a telefonkönyvet, egyéb ötlet? (Néztem családnevek listáját, de ott csak jelentés nélküli nevek vannak, pl. Pollák, Paulusz, Pech.)


2022. szept. 23. 13:30
 1/4 Thispain ***** válasza:
Tipp: Pajkos
2022. szept. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Thispain ***** válasza:

Ezt találtam egyébként hirtelen:

[link]

2022. szept. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ezt az oldalt böngészgetted már?


[link]

2022. szept. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, néztem, de ahogy az első 8-nak (PAÁL, PAAR, PABAR, PABICS, PACH, PACHER, PACHERT, PACHINGER), úgy a többinek sincs jelentése...


"Pajkos" - Köszönöm, de nem :) Régies, talán latin eredetű kifejezés volt, még Apum poénkodott is hogy jellemző a nőre - bájos, kedves, jólelkű volt, de kicsit pajkos is :)

2022. szept. 23. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!