Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Titeket is elfog az emberutála...

Titeket is elfog az emberutálat amikor így ünnepek bementek egy bevásárlóközpontba és azt látjátok, hogy az emberek olyan megszállottan vásárolnak mintha szeren lennének?

Figyelt kérdés
2022. dec. 19. 07:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Bevásárlóközpontban vásárló embereket elég gyakran látok, de nem szoktak megszállottnak tűnni. Nem lehet, hogy te vagy szeren?
2022. dec. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1


A megszállott fogyasztásról beszélek. Általában ünnepek előtt jön ki az igazi énje a társadalomnak. Költeni, költeni, venni, venni mindenáron!!!

2022. dec. 19. 07:22
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Hátizé, nekem úgy tűnik, hogy te is bementél a bevásárló központba, és sejtésem szerint azért mentél be, hogy vásárolj.. szóval.. érted :D
2022. dec. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"A megszállott fogyasztásról beszélek"

Mitől lesz a fogyasztás megszállott? Sok kaját vesznek, vagy mi? Hát mindjárt karácsony, jön a Manyi néni meg a Józsi bácsiék 24-én, ott lesz az összes unoka 25-én, és ilyen meg olyan sütivel kell várni őket, stb.

2022. dec. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem megyek be. Profi emberutáló vagyok.
2022. dec. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem a tömeget. Nem szeretem, mert feltartanak, akadályoznak abban, hogy én célirányosan és gyorsan haladjak. De ez egyszerűen el van intézve. Ilyenkor csak kisebb boltokba megyek, illetve online vásárlok.

Ami meg az év végi vásárlási csúcsot illeti, nem tudni mi volt előbb a tyúk vagy a tojás. Már az ókorban is sokan, pl a pásztorok az év végén kapták meg a jussuk egészét vagy nagy részét, ma meg ott van a prémium, ill 13.havi bér(persze akinek van). Illetve már az ókorban is szokás volt ilyenkor ajándékozni, illetve nagyobb beszerzéseket megtenni(ami akkoriban főleg ruházat volt). A kettő nyilván nem teljesen független egymástól.

Nem látom észszerűtlennek, hogy olyankor kerüljön beszerzésre az új mobil, laptop stb vagy épp az új hűtőszekrény, amikor plusz pénz áll a házhoz. És ez sokaknál az év vége.

2022. dec. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%

#6

"Nem látom észszerűtlennek, hogy olyankor kerüljön beszerzésre az új mobil, laptop stb vagy épp az új hűtőszekrény, amikor plusz pénz áll a házhoz."


Mondjuk abban azért van valami, hogy elég gáz, amikor csóró emberek tömegei ellepik karácsonykor a plázákat meg műszaki áruházakat, és vásárolják áruhitelre ezt a sok sz-rt, év közben meg majd nyögik a törlesztőket és emiatt parizert esznek meg a benzinkúton a pisztollyal cseppre pontosan 5 ezerért tankolnak..


Mert azért lássuk be, ezek nagy része teljesen felesleges dolog.

Mégis mire kéne annyira az átlag csóró gyári szalagdroidnak a legújabb ájfon, meg a gémerlaptop, meg a 2 méteres LED tévé, ha nem arra, hogy villogjon vele, hogy neki ilyen is van?


(A hűtőt kivéve, de azt nem is karácsonykor veszi az ember, hanem amikor elromlik.)

2022. dec. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%
Igen, nekem is visszatetsző. Én már kiléptem ebből a fogyasztói állatságból évekkel ezelőtt. " Milyen ajándékok lesznek nálatok? Semmilyen. Ilyen szegények vagytok? Nem, ilyen gazdagok vagyunk."
2022. dec. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Kapkodják a cukrot. Hoci ide😂
2022. dec. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%

"A hűtőt kivéve, de azt nem is karácsonykor veszi az ember, hanem amikor elromlik"

Mármint a buta ember, aki nem tud számolni. Átlagosan egy 15 éves hűtő a modern társához képest már energiavámpírnak számít. A 30 évesről ne is beszéljünk. Még olcsó energiaárakkal számolva se akkor éri meg lecserélni, mikor elromlik. A hűtőkben kevés mozgóalkatrész van, nem szokásuk túl hamar elromlani. Annál sokkal előbb érik el az a szintet, amikor 5-10 év alatt megtérül a lecserélésük. Magas energiaárak mellett még gyorsabban.

2022. dec. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!