Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Titeket is elfog az emberutála...

Titeket is elfog az emberutálat amikor így ünnepek bementek egy bevásárlóközpontba és azt látjátok, hogy az emberek olyan megszállottan vásárolnak mintha szeren lennének?

Figyelt kérdés
2022. dec. 19. 07:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

Én meg úgy veszem észre, hogy sokkal kevesebbet vásárolnak az emberek, mint régebben.

Olyan árak vannak, hogy elképesztő. A kenyér szinte luxuscikk, meg a tejföl és napról - napra csak mennek fel az árak és még jövőre is tartani fog, a legtöbb helyen üresek a hűtők, meg a fagyasztók és nem is érdemes nagyon megtömni, ha nem akarja az ember a gatyáját is kifizetni az áramra, fene se tárolja otthon, fizesse meg a tárolás költségeit a bolt.

Mellesleg már vagy két évtizede alig-alig ajándékozgatunk, én már régóta semmit, esetleg születésnapra valami csekélységet.

Úgy veszem észre, hogy már a boltok is kezdik komolyan megérezni a forgalomcsökkenést, mivel a vásárlóerő minimális és egyre fogy.

Pedig nekem személyesen van pénzem, éppen azért, mert nem költöm el.

2022. dec. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Phoney ***** válasza:
100%
Paranoid elmeállapotra jellemző, hogy ránézésre "megmondod" mindenkiről, mit miért csinálnak, mit gondolnak, mit éreznek, mi az "igazi énjük". Mindenkinek tele van a kosara lapostévével meg ájfónnal, vagy mit láttál?
2022. dec. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%

Mintegy mellékesen: #10 az általad említett példa ellentmondásos. A fogyasztása olyan, amilyennek vázoltad. Ezen túl van a cél, amiért készült. Ezek jellemzően képesek 30 évig működni. A mostaniak nem képesek, sőt, gyakran be van építve a hiba is, tervező által kiszámított módon. Ilyen a fejlődés és a túltermelési válság együttes következménye.


A kérdésre: Az ember sokféle helyzetbe kerülhet, kellemetlenbe is, sőt nagyon kellemetlenbe, de ebből azt a következtetést levonni, hogy utálni kell egyes embereket, az maga a lelki betegség. Normális ember felméri a helyzetet és aszerint reagál. Például nem megy oda, ahol neki kellemetlen, ahogy ezt előttem világosan megfogalmazták.

2022. dec. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
73%

"Mármint a buta ember, aki nem tud számolni. Átlagosan egy 15 éves hűtő a modern társához képest már energiavámpírnak számít. A 30 évesről ne is beszéljünk. Még olcsó energiaárakkal számolva se akkor éri meg lecserélni, mikor elromlik. A hűtőkben kevés mozgóalkatrész van, nem szokásuk túl hamar elromlani. Annál sokkal előbb érik el az a szintet, amikor 5-10 év alatt megtérül a lecserélésük. Magas energiaárak mellett még gyorsabban."


Ja, persze, ez a mítosz, ezzel gerjesztik a fogyasztást :D


De azért nézzük már meg konkrétan:

[link]


Ez egy F energiaosztályos hűtőszekrény, 254 L-es, 250 kwh/év a fogyasztása, és 159 999 Ft.


Hasonló méretű, A energiaosztályos hűtő:

[link]


258 L-es, tehát gyakorlatilag ugyanakkora, a fogyasztása 116 kwh/év, az ára viszont 499 999 Ft.


Tehát, évente megtakarítasz vele 134 Kwh-t.


Kb. 36-38 Ft a rezsicsökkentett áram, a duplája a normál ár, most azon lehetne persze agyalni, hogy melyikkel számoljunk, de lőjük be a kettő átlagát, 57 Ft.


Spóroltál évente 57*134 = 7638 Ft-ot.


10 év alatt ~ 76 ezer forintot.


Viszont kifizettél a hűtőért 340 ezer forinttal többet.


Azaz laza 40 évig kellene működnie a szuperf-sza A energiaosztályos sz-rodnak, hogy legalább ne bukjál rajta.


De sose fog az addig működni, jó, ha 15 évig megy.


Szóval ennyit a buta emberekről :DDDDD

2022. dec. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Ja, csak a ma 30 éves hűtő nem "F", hanem "ZS" osztálynak felelne meg, ha lenne olyan. Azoknak simán van 600-800 kWh/és a fogyasztásuk, ha nem több. Ha egy teljesen átlagos mait veszel helyette, akkor 5-10 év alatt megtérül. És még nem nagyon láttam se régi se modern hűtőt hamar tönkre menni. A maiak is elműködnek 20-30 évet.

De nyugodj meg, sok hozzád hasonló van, aki így gondolkodik, közben meg panaszkodik az áramszámlára.

2022. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
78%

"Ja, csak a ma 30 éves hűtő nem "F", hanem "ZS" osztálynak felelne meg, ha lenne olyan. Azoknak simán van 600-800 kWh/és a fogyasztásuk, ha nem több"


Én nem találkoztam olyannal mostanában, akinek 30 éves hűtője lenne, még a 95 éves nagyanyám is lecserélte ~15 éve az akkor 30 éves szoci hűtőjét.


"A maiak is elműködnek 20-30 évet."


Valóság bácsi ezzel nem ért egyet, és szerencsédre a hős lovag, Gugli vitéz neked is segíthez, hogy felvilágosulj, csak szépen pötyögjed befele, hogy average life expectancy of refrigerator.


Plusz, kisbarátom, arról írkáltál, hogy az okos ember lecseréli a hűtőjét 15 évente, mert energiahatékonyság, tehát mondjuk egy 2007ben vett hűtőt, ami viszont már csak ~2x annyit fogyaszt, mint a mai legkorszerűbb hűtők, erre a scenario-ra pedig lásd a számításokat, amiket az előző hozzászólásban írtam.


De vegyed csak meg az A osztályos hűtőt, legyél jó birka fogyasztó :DDD

2022. dec. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egy valamirevaló családi hűtő 100 ezer fölött van, jócskán. Oszd el az árát 10-15-el, majd számold ki fogyaszt-e a mostanid annyival többet hogy megérje ismét elkölteni 100-150 ezret?


Igenis, akkor veszünk másikat ha a másikat már nem éri meg javíttatni. Egy "modern" bojler konkrétan majd' ugyanannyit fogyaszt mint a harminc éves Hajdúnk.


[link]


45 fokra nem melegítünk vizet, sokkal inkább 60 és fölé akár, de a hatvan az ideális, szóval van az 3.5-4 óra hossza is akár mire felfűti a 80 literes pl.


4x1.5 kw, de közben csökken a hőmérséklete, újrafűt, kifürdi a család a 2/3-át, lehet újrafűteni, több óra hosszát megy egy nap.

2023. febr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!