Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A jövő az egyedülálló szülőké?

A jövő az egyedülálló szülőké?

Figyelt kérdés

Egy nem túl régen napvilágot látott tanulmány szerint egyértelmű összefüggés van a nőstények hipergám viselkedése és a hímek utódok felnevelésében játszott szerepe között.

Azaz a tinderkorszak révén egyre kevesebb tartós párkapcsolat lesz, és a nők egyre inkább egyedül nevelik majd a gyerekeiket.

Eljuthatunk oda hogy az emberek többsége család nélkül nő fel?


2023. márc. 4. 18:02
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
74%

"Pedig eleinte a menyecskék szinte rettegnek attól, hogy babával magára hagyja őket a férjük,"


Ez azért változik meg, mert az elején még azt hiszi nehéz egyedül, aztán lesz egy szr férje és rájön, hogy hiába van ott dísznek, csak pluszmunkát jelent, a gyereket eddig is egyedül látta el a nő, így szívesen megválik a pasitól;)


Egyébként tényleg, régen is elküldték kisinasnak, meg ilyesminek a gyereket, szakember mellé tanulni, vagy lovagok mellé, vagy bárminek, "munkába állították" korán. Viszont mióta kereszténység van, sosem volt szabad újra házasodni, házasságtörés, ilyesmi! Ezt azért jó lenne felfogni, nemhogy nem volt általános, hanem egyenesen szégyellnivaló volt. A várható élettartam is olyan 45-60 év volt NAGYON MAXIMUM, a 40esek pedig már nagyik-nagypapák voltak(ugye ez két generációs különbség).

2023. márc. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
25%

#31

Ami pár ezer éve volt, az nagyjából olyan, mintha ma lenne, már teljesen kialakult és szocializálódott társadalmak voltak akkor már, teli tiltásokkal, elvárásokkal és korlátokkal, csak nem pontosan olyanokkal, mint ma.

A gyerekes anyákat úgy értem, hogy a kisgyerekesek, mert a nagyobbak már nem igazán zavarják a férfiakat, de nem érzik annyira szükségét, hogy gondoskodjanak róluk, mint a saját gyermekeikről, valójában nem igazán törődnek velük, max egy kicsit illemből, mert tudják, hogy manapság azt várnák el tőlük.

Ebben persze az is benne van, hogy az apai, vagy inkább a szülői ösztön akkor jön elő teljesen, ha születésétől kezdve együtt van velük a szülő és ez jobbára apára és anyára is érvényes.

Az időszakos monogámia, ami 7-10 évig tart, az ősközösségben alakult ki, azokban az időkben egy ilyen korú gyermekkel már nem sokat törődtek, így a szülői párosnak nem sok értelme volt továbbra is együtt maradni.

Különösen, hogy az 'öreg' pároknál már a szex is egyre ritkább, nagyjából akárcsak manapság.

Abban meg tévedsz, hogy a férfiak elfogadják más gyerekét, a nagy többség sosem lesz erre képes, esetleg néhányan valamennyire, mivel mostanra civilizáltak lettünk, de annyira sosem, mintha a sajátja lenne. A férfiak legtöbbször lelépnek az idegen gyerek miatt.

Ha nem hiszed, nézz statisztikát és azt is figyelembe véve, hogy ha össze is jön egy bomba nőnek gyerekkel egy második párkapcsolat, az többnyire nem 'ásó, kapa, meg a nagyharang', hanem rövid lefutású kaland, amelynek többségéből már a férfi hátrál ki.

Még a népmesékben is csak női mostohák vannak, férfi még véletlenül sem.

Egy gyermek esetén még van valami halvány remény, pláne ha a férfinak is van gyermeke, de többnyire ajánlatos egy harmadik, egy közös gyermeket is összehozni igazi kapocsnak. Két gyerekkel olyan száz az egyhez, hárommal meg annyira minimális az esély, hogy szóra sem érdemes.

Egyszerűen nem lehet elvárni egy férfitól, hogy idegen gyermekekkel bajlódjon, nem erre van kitalálva.

Nőktől szerintem igen, nem véletlenül nők dolgoznak az összes bölcsődében, óvodában, alsós gyermekekkel, meg amúgy is a pedagógusok nagy többsége nő.

2023. márc. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
42%

Azért ha kétszer belegondolsz(utolsó te tök hülyeségeket írsz, azért nincs pl férfi mostoha, mert már akkor se szagolt hozzá a gyerekhez, ha a sajátja volt, mit kellene ott pótolni?:D) A férfiaknak meg kellett valaki, aki ellátja a gyereküket HELYETTÜK..


Na szóval az összegzés: A SZR férfiak miatt változik a társadalom volt szr a nőknek is régen, gyereknek is, és most is, csak már nem tűrjük meg őket. Amúgy egyedülálló anya vagyok én is, kb 10 éve, elhiheted, hogy RENGETEG férfi akar kapcsolatot, beköltözni a tutiba, családozni, gyerekkel haverkodni, és rávenni, hogy leszüljem a közöst.. De már magasabban van a léc. Körülöttem többen összeházasodtak új pasikkal, de az ő kapcsolatuk nem kéne, mind szr. Bár egy jó első kapcsolatot se ismerek.. Na mindegy. Szóval a férfiak szexen kívül alkalmatlanok együttélésre, a nőket nem tartja a kényszer, hogy elviseljék, de szexelni sem nagyon fognak, mert már a rossz szexet sem kell elviselniük a nőknek. Tönkreteszitek az emberi fajt, mert a másik nem választhat, és hülye lesz a rosszabbat választani, amit ti képviseltek. Az inceleknek kellene az ilyen sggfejeket a helyükre kalapálni, mert bizony a férfiak fele rosszul fog ezzel járni, a másik fele meg majd élvezi a helyzetet:) Minden kopaszodó, pattanásos, alacsony, hízásra hajlamos, introvertált, kevésbé jól rendszerbe alkalmazkodó készüljön fel, hogy ti döntitek romba éppen a világot magatoknak:)


[link]


Ez a film másik oldalról, de hasonló dolgokat vizionál.

2023. márc. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
78%

"Egyszerűen nem lehet elvárni egy férfitól, hogy idegen gyermekekkel bajlódjon, nem erre van kitalálva.


Nőktől szerintem igen, nem véletlenül nők dolgoznak az összes bölcsődében, óvodában, alsós gyermekekkel, meg amúgy is a pedagógusok nagy többsége nő."

Na pont ezért húzódoznak a nők a gyerekes pasiktól, mert érzik, hogy ezt szeretnétek ránk kényszeríteni. A gyereket egyedül nevelő nők a környezetemben gond nélkül találnak férfit, a férfiak sokkal nagyobb gondban vannak ilyenkor. Mert egy férfi tudja, ha belemegy egy ilyen nővel a kapcsolatba az nem fog tipikus apaszerepet jelenteni. Míg egy nőtől sajnos elvárás, hogy a férfi mástól számazó gyermekét úgy szeresse, nevelje mint sajátot és ezt nem akarják a nők, ezért húzódoznak a gyerekes pasiktól.

2023. márc. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
0%

#34

Lezbizz akkor, két nő remekül ki tud jönni és ma már ez nem különösebbet szemet szúró dolog.

Én férfi létemre neveltem gyereket egyedül, mert az első feleségem hamar meghalt és csak akkor nősültem meg megint, amikor már tini volt a fiam.

Teli voltam anyagi gondokkal, nevelési nehézségekkel, bár a szüleim segítettek, meg az aktuális csajaim, amennyire tőlük telt.

A második házasságomban a második fiam nagyon apás volt baba korától kezdve, a lányom csak már amikor iskolás lett, most is azok, bár már mindketten külföldön vannak.

Abban igazad lehet, hogy ha van saját házad, lakásod, akkor valami ágrólszakadt pacák szívesen belemenne bármibe, ha a hajléktalanság réme fenyegeti, de nem erről beszélünk, hanem rendes, igazi férfiakról, bár őszintén szólva ha lejjebb adod, akár lakással is lehet pasit fogni, csak jól meg kell nézni a színét, meg a fonákját, de ez valóban a te dolgod és a tied a kockázat.

Egyébként egyedül is meg lehet lenni, én pompásan érzem magam.

2023. márc. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
100%

Rendes, igazi férfiak. Mind magányosak, diplomásak, munkával, de olyan kevés az anyagilag jól is álló, csinos nő, hogy onnantól kb semmi nem érdekli őket.


A leszbizés nem választás kérdése, de kb 3 évente szexelek csak, akkor is csettintés kérdése az egész, azzal, akivel szeretném(és még úgy is rossz, hogy elmegy az ember kedve tőle). Hiányolnám a normális kapcsolatot, de szr kapcsolat a hátam közepéra sem hiányzik. Ismerkedni ismerkedek, de sokra nem mennek velem, mert a befektetett energiája a férfiaknak nem térül meg, nem mindig felezünk első randin. Az a helyzet, hogy szr helyett senki sem fog a saját neme iránt érdeklődni, egyszerűen megvagyunk szr nélkül. Volt már jó kapcsolatom két évig, azóta se találok hasonlót, pedig csak 5 évre rá lett gyerekem. A férfiak hanyatlanak, mióta a nők gondolkoznak.

2023. márc. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
0%

#37

Bocs a lezbiért.

Ez van, egy bizonyos kor után már tényleg nem könnyű, a számba jöhető férfiak le vannak stoppolva.

Mellesleg nem a férfiak hanyatlanak, csak te nem tudod megtalálni, aki neked jó lenne.

2023. márc. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
50%
gyk olyan mint valami rezervátum, ahol a rendes élethez képest valami alternatív univerzum zajik. ilyen magyon beragadt nézőpontok szövik a többi hasonlóval harcolva az ideáikat. és közben meg az élet kint megy és egész más.
2023. márc. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az élet odakint azt mutatja a nők sem akarnak egyedülálló szülők lenni. Az ettől való rettegés miatt egyre kevesebb vállal inkább gyereket. Szóval ha ebből indulunk ki akkor a jövő inkább a drasztikus népességcsökkenés.
2023. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%
Miért bizonyos kor? 31 vagyok, utoljára 18 évesen voltam belezúgva valakibe.. És nem a jelentkezők száma miatt, vagy mert keveset ismerek(fővárosi csinos, jó anyagi helyzetű nőként:)
2023. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!