Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A jövő az egyedülálló szülőké?

A jövő az egyedülálló szülőké?

Figyelt kérdés

Egy nem túl régen napvilágot látott tanulmány szerint egyértelmű összefüggés van a nőstények hipergám viselkedése és a hímek utódok felnevelésében játszott szerepe között.

Azaz a tinderkorszak révén egyre kevesebb tartós párkapcsolat lesz, és a nők egyre inkább egyedül nevelik majd a gyerekeiket.

Eljuthatunk oda hogy az emberek többsége család nélkül nő fel?


2023. márc. 4. 18:02
1 2 3 4 5 6
 41/58 A kérdező kommentje:

"Miért bizonyos kor? 31 vagyok"

Az a bizonyos kávé már neked is lefőtt

Nem is azért mert ne maradna férfi akinek tetszenél, hanem mert berögzült a reménytelen elmagányosodás mint életforma

Nem is akarsz már mást, nem is fogsz mást kapni

2023. márc. 5. 11:54
 42/58 anonim ***** válasza:
79%

Miért "lefőtt kávé" a szingli női lét? Tudományos kutatások igazolták, hogy a legboldogabb és legegészségesebb rétege a társadalomnak a sosem házasodott, gyermektelen egyedül élő nő, minden életkorban.

Szerintem a lefőtt kávé a férfiakat szexxel és egyéb dolgokkal kiszolgálás bármilyen életkorban, igen 18 évesen is, pénzért, biztonságért, egyéb dolgokért, na az lefőtt kávé létezés!

2023. márc. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
50%

#40 bocs, de te is tökre azt tolod, mint a többiek, hogy van valami elméleted itt a gyk univerzumban és valahogy elhiszed. de van bármi tényleges tapasztalat emögött. kint beszélve nőkkel jön ez, hogy azért nem vállalt valaki gyereket, mert mi van ha egyedülálló szülő lesz? és ha lenne is valaki, akkor valami egy egy ember tapasztalatából valami kép, hogy mit csinálnak a magyar nők és mit fognak csinálni a jövőben.


nekem tök más fajta életdinamika amit látok. kicsit itt a gykn olyan érzésem van, hogy emberek akik alig érintkeznek másokkal ténylegesen és egyre jobban beszilárdulnak képek, tapasztalati ütköztetés nélkül.

2023. márc. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 A kérdező kommentje:

Lefőtt a kávé hogy megfelelő férfit találj

Hogy miért?

Mert már túlzottan megszoktad ezt az életformát ahhoz hogy megalkudj egy elérhető férfi mellett

Te választottad ezt tudom

De ne a férfiakat hibáztasd a döntésedért, azért nem ők a felelősek, a helyzeted pedig a döntésed következménye

2023. márc. 5. 12:04
 45/58 anonim ***** válasza:
72%

44 vagyok, te is jó példa vagy erre a talajtalan észosztásra. Ez az egész ténylegesen nem így megy. Annyira érződik, hogy nem tényleges tapasztalatokból írod. Csak gondolkodsz róla és azt hiszed így megy. Hogy emberek találkoznak valakivel és akkor ez egy logikus folyamat lesz, hogy eldöntik, hogy most megalkudjak vagy nem és ezt így el lehet dönteni. És arra sem emlékszel, hogy már az isiben sem így mentek még a barátságok sem, hogy akkor kitalálja az ember kivel lenne barát. Hanem ezt tök más dinamikák hozzák. Pl, hogy ott vagy valakivel és jól érzed e magad vagy sem. és ha nem akkor nem tudsz mit csinálni nem lesz a barátod. mert unatkozni fogtok együtt és nem lesz kedved menni vele valahova, mert nem szólít meg az egész. és most csak barátságról beszélek.


ez a lefőtt a kávé is annyira fogalmad sincs. vannak emberek akik harminc fölött lesznek először szerelmesek pl.

2023. márc. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
50%
ELőzőt #45 re írtam válasznak.
2023. márc. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:

"ez a lefőtt a kávé is annyira fogalmad sincs. vannak emberek akik harminc fölött lesznek először szerelmesek pl."

Ő maga írta hogy már volt szerelmes

Csakhát azóta gondolom elment az idő a semmire, és közben azok a férfiak akik megfelelnének már elköteleződtek, a többiekre már finnyás, és különben is megszokta már hogy elvan egyedül, szexet is kap ha szeretné.

A helyzet az ami tipikus, nem is az illetőt akarom minősíteni

2023. márc. 5. 13:33
 48/58 anonim válasza:
79%

Szivi, nincsen olyan, hogy azok a férfiak jobban megfeleltek volna. Sosem sírtam vissza senkit, hogy bezzeg vele jobb lehetne most. Aki akkor nem volt elég jó, az később sem lesz az.

És nem kell elítélni senkit, ha az egyedüllétet választotta inkább. Max. akkor ha napi szinten nyafog miatta.

2023. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 A kérdező kommentje:

Én nem ítéltem el senkit

És nem mondtam hogy bárkit visszasírtál. Mindössze a helyzetet írtam le ami a változást nagyon megnehezíti, és hogy ez miért van. Ennél korrektebbül nem is fogalmazhattam volna

2023. márc. 5. 13:51
 50/58 anonim ***** válasza:
50%

43

Erre forrás? Mert én pont úgy tudom, hogy a karriert választott, gyermektelen nok boldogtalanabbak, mint a gyermekes nok. Mármint nem eloszor, hanem amikor a gyerekvállalás már nem lehetséges

2023. márc. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!