Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A haláltánc balladát ki írta?

Bumbi02 kérdése:

A haláltánc balladát ki írta?

Figyelt kérdés
Villon vagy Faludy György? Mert mind2öt olvasom.. olvastam azt is hogy Villon irta és Faludy forditotta.. olvastam azt is hogy ez a duma része volt mert nem publikálhatott az előző rendszerben igy forditásként adta ki..
2010. okt. 16. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Midenhol úgy szerepel Villon (Faludi György)átköltés.
2010. okt. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen, de nem sok köze van Villonhoz, nem forditás, hanem Faludy György saját verse az elejétől a végéig
2010. okt. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért Villon írt néhány költeményt, nem kéne lebecsülni.

Meg őt az egész világ ismeri, nem úgy mint Faludy Györgyöt. Az emlitett vers is az övé, Faludy csak lefordította egy, az eredetihez nem túlságosan ragaszkodó módon, de az attól még kizárólag Villon műve.

Ez semmit nem von le Faludy György érdemeiből.


A rendszernek meg ehhez semmi köze, akkoriban miden értelmes művet kiadtak, ellentétben a maival.

Faludy György műveit is

2010. okt. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A rendszernek meg ehhez semmi köze, akkoriban miden értelmes művet kiadtak, ellentétben a maival."


Te most pottyantál a Holdról?

2010. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem pottyantam sehonnan, én itt élek

Csak ez már majdnem 60 éve így van, ezért aztán nekem nem tudják azokat az ócska hazugságokat bemesélni, amit neked.

2010. okt. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem éltem abban a rendszerben , viszont nekem logikusnak tünik hogy ami a rendszer erkölcsének nem felel meg azokat a verseket,költőket betiltják.. faludy györgy versei pedig eléggé hajaznak a villoni költészetre, ami minden volt csak nem szigoru erkölccsel rendelkező tanitás...
2010. okt. 17. 22:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!