Lehetséges, hogy Hunyadi János tényleg Luxemburgi Zsigmond fattyú fia volt, vagy ez csak alaptalan pletyka volt?

Figyelt kérdés

2023. okt. 30. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Elméletileg lehetséges, de úgy olvastam, hogy valószínűleg inkább Mátyás korában találták ki ezt. Mátyás szerette volna vele kicsit javítani a saját pedigréjét.
2023. okt. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Ez igazából Mátyásnak csak jól jött volna, mert erősítette volna az igényét a trónra. De ha nincs rá valami komoly bizonyíték, akkor szerintem besorolhatjuk a pletykák közé.
2023. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehetséges, hiszen Mátyás anyja és Zsigmond király éltek egy időben egymással, Szilágyi Erzsébet fogamzóképes, Zsigmond pedig nemzőképes volt.

De - amint ezt az előttem szólók oly bölcsen megfogalmazták - sokkal valószínűbb, hogy Mátyás nem éppen fejedelmi származása miatt találták ki ezt. Azért az Árpád-ház, Anjou-ház, vagy Luxemburg-ház az valami, de Hunyadi-ház…., hát olyan nem volt akkoriban, ugye. Mátyásnak jól jött egy ilyen mendemonda, hiszen a vérség a korban még nagyon sokat számított.

2023. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg akkor ez a pletyka csak Mátyás idején jelent meg? Akkor pl:. Zsigmond uralkodása vagy Hunyadi kormányzósága idején nem terjedtek ilyen szóbeszédek?
2023. okt. 31. 14:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak Mátyás idejében terjedt el ez a pletyka, az megerősítené azt a hipotézist, hogy csak mendemonda a dolog, ha már Hunyadi János kormányzósága idején is, az meg gyengítené kicsit. De egy kormányzó pedigréje se mindegy azért, tehát, ha már Mátyás kora előtt is beszélték volna, az még nem jelentené azt, hogy igaz. Én nem tudom, mikor keletkezett.
2023. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

A Hunyadi ház is Árpád-leszarmazott volt.

[link]

nov. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!