Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen ember volt Bounaparte...

Milyen ember volt Bounaparte Napoleon?

Figyelt kérdés
Jó ember volt vagy rossz? És ki fejtenétek azt,hogy: ha rossz volt akkor miért és ha jó akkor miért!! Egy házidolgozatba kellene és nem tudom eldönteni hogy milyen is volt valójában. Kösziiii
2011. dec. 7. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Őszintén milyen ember az aki egész európát a franciák uralma alá akarta hajtani?Nem elég ez a tény?Semmi jót semmi haladót nem tett! Akkor milyen ember volt? Egy diktátor milyen ember lehet?
2011. dec. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Egy alacsony sorból származó, nagyravágyó törpe, aki mellesleg remek katonai stratégának bizonyult - így dióhéjban :) Nézz utána a wikin, ha nem tudsz mit írni.
2011. dec. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

kiegészítésként milyen ember az, aki az embertársait kivégezteti?


persze mivel nem minden fekete és fehér, így találhatsz jó dolgokat is róla... csak tudd, hol keresd. :)

2011. dec. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bevezette a code civilt, meg a frankot emi elég érték álló volt. elég thetséges hadvezér volt. az más kérdés hogy egész európát elakarta foglalni, de hát oylan volt mint hitler :D
2011. dec. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jót is tett meg rosszat is ezért nem tudom eldönteni nagyon sokat olvastam róla a neten de nem tudom! Köszi a válaszokat
2011. dec. 7. 15:04
 6/10 anonim ***** válasza:

De miért kell így vagy úgy beállítani? :S Ember volt, aki nagyra vágyott... Emeld ki mind a két oldalát, aztán írd meg, h. te mit gondolsz róla. :)

Utolsó előtti vagyok. Igaza van az utánam írónak. :)

2011. dec. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Attól függ ki szempontjából meg milyen társadalmi nórmákhoz viszonyítva

A saját szempontjából nyílván jó ember volt hiszen senki nem tesz olyat amiről tudja, hogy az rossz

Hozott újításokat is tehát ebből a szempontból jó volt, és ha egységessé akarta tenni európát akkor valószínüleg nincsenek nagyobb háborúk csak helyi lázadások

Ha házi dolgozathoz kell akkor ne írj róla szubjektíven kizárólag objektíven és csak tényeket, ha a tények helyesek és nagyon sok jót bele írsz akkor abba nehéz belekötni és rossz jegyet adni rá(vagy nem tudom milyen egy házi dolgozat de a lényeg ugyanaz)

2011. dec. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Hallottál már a Napoleon-szindrómáról? Ha nem, akkor elmondom milyen is az. Kicsi volt és pukkancs. Kisebbségi komplexusnak is lehet nevezni. Én ezt hallottam. Ilyen volt és nem másmilyen.
2011. dec. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Zseniális volt, persze nem "jó". Nem jó ugyanis az, aki háborúkat indít. Történelem dolgozatokban azonban nincs helye az arról való elmélkedésnek, hogy valaki jó volt-e.
2011. dec. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

"Erőszakos, becsvágyó, idealista, őszinte, hazug, félszeg, kedves, goromba, zárkózott,

közvetlen, önző, önzetlen, beszédes, hallgatag, vallásos, vallástalan, ideges, nyugodt, vidám,

szomorú, bátor, félénk, segìtőkész, érzéketlen, gőgös, szerény, összeférhetetlen, alkalmazkodó,

erkölcstelen, szemérmes, igazságos, igazságtalan, borúlátó, derűlátó, kapkodó, alapos,

kiegyensúlyozott, meghasonlott, becsületes, gátlástalan, ingerlékeny, vasidegzetű, határozott,

ingadozó, felületes, alapos, vakmerő, óvatos, fösvény, bőkezű, befolyásolható, hajthatatlan,

megbocsátó, bosszúálló, gyűlöletes, szeretetre méltó, lelkes, kiábrándult, higgadt, szeleburdi,

tréfálkozó, komor, forradalmár, hagyománytisztelő, józan, ábrándozó, kezdeményező, maradi,

következetes, következetlen, lelkiismeretes, lelkiismeretlen, nyers, udvarias, jószìvű, lelketlen,

féltékeny, érdektelen, megfontolt, gyerekes, koravén, kitartó, szeszélyes … mint afféle ember."


A Napoleont Hitlerrel összehasonlítók figyelmébe ajánlom a következő sorokat:


"Hitlerre nézve oktalanul hìzelgő

az összehasonlìtás, de Napóleonra nézve végtelenül sértő és igazságtalan. Napoleon nagy

ember volt, Hitler, az emberiség szégyene. Napoleon nagy hadvezér volt, Hitler gyáva katonai

besúgó. Napóleon törvényalkotó volt, Hitler törvénytipró. Hitler, csekély kivétellel, mindenkit

gyűlölt, Napoleon senkit sem. Hitler a gyűlöletre épìtette uralmát, Napoleon a becsületre. Hitler

zsidótörvényt vezetett be, Napoleon polgári törvénykönyvet. Hitler megsemmisìtő táborokat,

emberi mészárszékeket állìtott fel, Napoleon összehìvta a Nagy Szanhedrint. Napóleon

egészséges, józan gondolkodású ember volt, Hitler degenerált, vérbajos, népbutìtó demagóg.

Elég ennyi?"


Mind a két idézet Feleki László "Napoleon" c. könyvéből származik.

2013. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!