Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Létezik számunkra fix pont (a...

Létezik számunkra fix pont (a megismerésben)? Rendelkezünk-e olyan biztos ponttal, amihez mindent viszonyíthatnánk, mérhetnénk?

Figyelt kérdés
Amennyiben nem rendelkezünk ilyen "biztos ponttal", minden megismerésünk, tapasztalásunk viszonylagos (=univerzális mértékkel mérve: hiteltelen).

2012. máj. 6. 12:09
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

Istent racionálisan nagyon nehéz felfogni. Tegnap sétáltam az utcán, egy magas ház mellett mentem el. Egy tégla a ház tetejéről épp mellettem landolt a földön. Erre valaki azt mondja: véletlen. Más azt mondja, Isten gondviselése, hogy kicsivel arrébb lépkedtem. Más: 70 évesen meghalt a nagymamám súlyos betegségben. Valaki ezt mondja: élehetett volna még, de Isten nem engedte. Más azt mondja: ISten gondviselése, hogy volt egy imádkozó, szerető nagymamája, akiért hálásak lehetünk.

Vannak fizikai, kémiai, matematikai tények, amiket tudunk kézzel foghatóan kutatni, leírni egyenletben, szabályokban. A hit azonban más síkon mozog. Itt nem látunk Istent szemmel, nem szagoljuk, nem tapintjuk. Viszont ha bemész egy professzor előadását hallgatni, sosem teszed fel a kérdést, hogy van-e agya. Elhiszed, hogy van, és abból tartja az előadást (jobb esetben). Istenről a legnagyobb bizonyságtétel Jézus Krisztus úgy, ahogyan a Szentírás ír róla. Ő itt volt a földön, beteljesítette mindazt, amit az Atya rábízott. Azonban ezeket csak a Szentlélek munkája által érthetjük meg.

2012. máj. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!