Tudnátok ajánlani olyan könyveket ami személyiségzavarokról szól? (dependens, nárcisztikus)

Figyelt kérdés

A dependens személyiségzavar érdekelne elsősorban.

Ezen kívül a nárcisztikus, és természetesen a többi is.

Kezdem eléggé beleásni magam a pszichológia témába.

Önismeretemmel foglalkozom. Olvastam a dependens személyiségzavarról és eléggé illik rám.

Érdekelne a személyiségzavarok lehetséges okai, az hogy milyen életkorban alakulhat ki, hogy lehet ellene dolgozni, stb..

köszönöm



2014. jan. 13. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Javaslom a keresőt.
2014. jan. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése végett: Olyan emberektől várok választ akik foglalkoztak a témával, olvastak ilyen könyveket és javasolni is tudnak olyan könyvet ami közérthetően fogalmaz, és / vagy részletekbe is bocsájtkozik.
2014. jan. 13. 22:50
 3/5 Joola ***** válasza:
100%
Szia! Javaslom A lélek betegségei-t Comertől. Hatalmas nagy könyv, de érthető és érdekes, mindent leír, annó én is ezzel kezdtem. Ha csak a tünetek érdekelnek, akkor a két Bibliánk a DSM nevű kis könyv (most jelent meg az 5. kiadás, az még csak angolul elérhető, a 4. viszont megvan magyarul is) és a BNO (10. kiadás), mindkettő tartalmazza az összes mentális zavar tüneteit felsorolva, csak máshogy kategorizálják őket.
2014. jan. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nárcisztikus: A lélek meggyilkolásának száz módja illetve: Segítség, a párom nárcisztikus!
2014. jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Döme László: Személyiségzavarok


Paul Ekman: Leleplezett érzelmek


Dr. Kevin Dutton: Sikeres és bölcs pszichopaták


Robert D. Hare: Kímélet nélkül


Gusztáv Mariann: A képmutatás gyakorlata


Dr. George Simon: Báránybőrben

2014. jún. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!