Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi lenne a tökéletes (vagy...

Mi lenne a tökéletes (vagy legalábbis a legjobb) államforma/államberendezkedés?

Figyelt kérdés

Mondhattok létező államformákat (abszolút monarchia, alkotmányos monarchia, köztársaság, népköztársaság stb.), vagy leírhattok egy nem létező, de általatok ideálisnak tartott rendszert is.


Ja, és nem Magyarországra értem, hanem úgy általánosságban.

Úgyhogy a politikai élet szapulását lehetőleg mellőzzétek


2009. dec. 5. 13:49
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:

Szerintem néhány NAGYON egyszerű dologgal jóvá lehetne tenni bármilyen rendszert!


1) pl. kötelező hazugságvizsgálat, mi az akadálya?

2) egyes kérdéskörökben a nép szavazhatna, erre ma már megvan a megfelelő számítógépes/NETES hátér, és havonta lehetne szavazást tartani fontos kérdésekben, akinek nincs rá lehetősége az önkormányzaton megteheti. Csalni nem lehet, mert visszanézhető, hogy mire szavaztál


ui: ha lenne mesterséges intelligencia, akkor annak a segítségét is igénybe lehetne venni egyes témakörökben :)

2010. jan. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 A kérdező kommentje:

"kötelező hazugságvizsgálat, mi az akadálya?"

Az, hogy nincs olyan módszer, ami kétséget kizáró eredményt hozna.


"egyes kérdéskörökben a nép szavazhatna, erre ma már megvan a megfelelő számítógépes/NETES hátér, és havonta lehetne szavazást tartani fontos kérdésekben, akinek nincs rá lehetősége az önkormányzaton megteheti. Csalni nem lehet, mert visszanézhető, hogy mire szavaztál"

Ez szerintem egyáltalán nem jó ötlet. Az emberek többsége nem ért a politikához, így olyan döntéseket hoz, amely rövid távon lehet hogy jó, de hosszútávon katasztrófális. És ezeknél az embereknél könnyen alkalmazható az agymosás is a politikusok részéről.

2010. jan. 23. 15:20
 43/65 anonim ***** válasza:
51%
A menyország lenne a legjobb. Ott a vezetés megfellebezhetetlen. A tagoknak nem kell dolgozniuk. A termés bőséges. Bár nem tudom, ott kell e enni egyáltalán? És az is nyitott kérdés, hogy a kiskutyám jöhetne e velem?
2010. jan. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
diktatúra egy jó, de keménykezű diktátorral. grat előttem szóló... :D
2010. jan. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 A kérdező kommentje:

Igen. Az egy generációig működne is. De miután a diktátor meghal, mi lesz? Ki követi? Nagy valószínűséggel a fia, vagy más rokona, aki viszont nagy valószínűséggel fele annyira sem rátermett mint az előde és akkor már jönnek a gondok. Elnyomás, zsarnokság stb.

Ha meg más választja ki, hogy ki legyen az utód, akkor nem is diktatúra a diktatúra. És felmerül a kérdés, hogy akkor mégis ki dönti el, hogy ki legyen az utód? És mi alapján.

Amit mondasz, megfontolandó, de néhány évtizednél tovább működésképtelen.

2010. jan. 23. 23:21
 46/65 anonim ***** válasza:
Mi a legjobb államforma? Ahol a nyúl boldog volna. Farkasné kéri az úrát, nem akarok diktatúrát. Inkább legyen köztársaság követeli a majomság, ám a tulkok leszavazzák túl veszélyes a szabadság.
2010. jan. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a legjobb, ha a szavazás határa nem korhatár alapján, hanem végzettség alapján lenne megadva. Szerintem csak a diplomázottaknak kéne szavazni, viszont a köztársaság nagyon könnyen kijátszható államforma (ezt úgy értem, hogy a média és a hatalom köztársaságnak és demokráciának nevezhet akármit, de közben meg mindegy kinyer, úgyis ugyanaz irányít, pl.: USA)
2010. jan. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 A kérdező kommentje:

"Szerintem az lenne a legjobb, ha a szavazás határa nem korhatár alapján, hanem végzettség alapján lenne megadva. Szerintem csak a diplomázottaknak kéne szavazni"

Ezt hívják timokráciának. Abban egyet értek hogy ez sokkal jobb lenne, mint a mai, demokráiának csúfolt förmedvény. De még mindig felvet pár problémát.


"viszont a köztársaság nagyon könnyen kijátszható államforma (ezt úgy értem, hogy a média és a hatalom köztársaságnak és demokráciának nevezhet akármit, de közben meg mindegy kinyer, úgyis ugyanaz irányít, pl.: USA)"

Ez, igaz lényegesen kisebb mértékben, de a timokráciára is igaz. A tanult embereket isát lehet verni a palánkon. Igaz sokkal nehezebb.

2010. jan. 24. 11:22
 49/65 anonim ***** válasza:

Olyan rendszer amiben szavazással döntenek, eleve nem hívható tökéletesnek. Szerintem mindig az optimális megoldást kellene keresni amivel egyformán jár mindenki jól és rosszul.

Most nem veszem azt figyelembe hogy sohasem a lakosság 100%a megy el szavazni, szóval tegyük fel hogy magyarország 30%-a szavazott A-döntésre, 70%-a pedig B-döntésre. Jó rendszer az amiben 10millió lakosságból 3millió csalódott a szavazás után? Ráadásul lehet hogy a 70% hiába boldog mert tévedett és pár éven belül rosszabb lesz mint előtte(pl emelik mindennek az árát).


Diplomával lehetne csak szavazni? Így is nem kevés számban vannak a felsőbbrendűségi elmebajt élvező diplomások, mi lenne ha még több joguk is lenne az átlagpolgárnál? Arról nem is beszélve, hogy nem mindenkinek van pénze vagy akarata még x évet magolással tölteni, de attól még átláthatja ami az országban történik.

2010. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 A kérdező kommentje:

Egyet értek.

De ezzel még nem mondtál megoldást. De még csak ötletet sem megoldásra.

2010. jan. 24. 13:59
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!