Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha I. Istvánból csak egy...

Ha I. Istvánból csak egy volt, akkor miért nem lehet egyszerűen csak Istvánnak hívni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 22. 17:39
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
:( Bocsi, történelemből csak az elsőről volt szó, a többiről nem tanultunk (nem tudtam, hogy több is van). Ez tényleg hülye kérdés, belátom.
2014. jún. 22. 18:39
 12/23 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baj...

Erre szoktam mondani, hogy okosabban fogsz este lefeküdni, mint ahogy reggel fölkeltél! :)

2014. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 mustafa33 ***** válasza:
Az okos ha nem tud valamit, kérdez. A buta nem kérdez, ezért marad buta.
2014. jún. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

A Szent István Király használata I. Istvánra kissé hibás.

Ugyanis:

- amikor MÉG király volt, nem volt szent,

- amikor szent lett MÁR nem volt király.

2014. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 mustafa33 ***** válasza:
Akkor az I. sem jó, mert mikor király volt nem az I. volt hanem az addig egyetlen István király ☺.
2014. jún. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Jól van, gyermekeim.

Szőrszálhasogatásból ötös! :)

Kár, hogy nem nekem jutott eszembe... :D

2014. jún. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 mustafa33 ***** válasza:
Jó akkor legyen I. Ferenc József. Belőle biztos nem volt több, mégis néha elsőnek írják.
2014. jún. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Űgy értem, hogy akkor szokás sorszámmal illetni egy nevet - jelen esetben uralkodót - ha több is volt belőle. Ha tudtam volna, hogy több van "István király"-ból, nem teszem fel a kérdést. De ha csak eggy lett volna István nevű királyból, akkor lehetne "istván király"? "Mágyás király"-ra nem hallottam még, hogy úgy említenék, ogy "I. Mátyás", őt mindig csak "Mátyás király"-ként említik.
2014. jún. 23. 12:11
 19/23 anonim ***** válasza:
Igen kérdező, ahhoz a királyhoz, akinek a nevét nem viselte több király (az adott országban), annak nem kell olyan megnevezés hogy I. (első). És a példádnál maradna, ezért hívjuk Mátyás királyt csak Mátyás királynak és nem I. Mátyás királynak.
2014. jún. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Igazad van, pedig volt egy II. Mátyás nevű királyunk is, de nemigen szoktunk beszélni róla:


[link]

2014. jún. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!