Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Matematika ketsegbe vagyok esve?

Matematika ketsegbe vagyok esve?

Figyelt kérdés
Szeretem a matematikat! Szeretnek hires maematikus lenni! De nagyon sokat kell tanulni hozza, evtizedeket! Van ennek ertelme igy? Hacsak nem dedikalom az eletem ennek, sosem leszek a vilagon is elismert matematikus, cserebe fel kell aldoznom az eletem. Es mi lesz, amikor a kozeli jovoben, amikor mi mar regen meghaltunk, olyan szinten lesz a matematika, hogy egy emberi elet keves lesz hozza hogy valaki mindazt a tudast megertse es felzarkozzon.. elkepzelheto, hogy van egy hatarerteke hogy meddig kepes az ember fejlodni matematikaban? Elkepzelheto hogy az emberi elet hossza es az agy kapacitasa hatart szab neki?
2014. dec. 4. 12:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

'Hacsak nem dedikalom az eletem ennek, sosem leszek a vilagon is elismert matematikus, cserebe fel kell aldoznom az eletem.'


Udvozlunk a valosagban.


Mellesleg azon mit izgulsz, hogy miutan mi meghalunk, meddig fejlodik a matematika? Mar most sem kepes senki atlatni teljes egeszeben, minden reszteruletet.

2014. dec. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
en mindent szeretnek erteni! mindennek a tudoja lenni!
2014. dec. 4. 13:19
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Es ennyire unalmas a napkozi, hogy raersz ilyen bugyuta kerdeseket kiirni ide?
2014. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Mindennek a tudója szeretnél lenni?

Ez valami vicc? Egy egyetemi matek szakon is emberfeletti teljesítmény mindent tudni, úgy értve, hogy betéve az első félévtől az utolsóig az összes kurzus anyagát,minden bizonyítás minden részletét...


"Es mi lesz, amikor a kozeli jovoben, amikor mi mar regen meghaltunk, olyan szinten lesz a matematika, hogy egy emberi elet keves lesz hozza hogy valaki mindazt a tudast megertse es felzarkozzon.."

- Ez már szerintem régen bekövetkezett, speciális szakterületek vannak, de ez nem baj.


"Szeretnek hires maematikus lenni! De nagyon sokat kell tanulni hozza, evtizedeket! Van ennek ertelme igy?"

-Miért, szerinted ezt ingyen osztogatják? :D


"Hacsak nem dedikalom az eletem ennek, sosem leszek a vilagon is elismert matematikus, cserebe fel kell aldoznom az eletem."

-Miért, szerinted csak úgy ingyen lesz valaki világhírű matematikus?? :D Szerinted Gaussnak, meg Eulernek nem volt benne munkája az elképesztő tehetség mellett??

"fel kell áldoznom az életemet"

-Utálom ezt a megfogalmazást! Nagyon hülye megfogalmazás! Miért, belehalsz, ha matematikával foglalkozol?...

2014. dec. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia, elárulok egy nagy titkot: egy ember nem értheti meg a teljes matematikát, csak egy részét. Az egyetemen még a matematikus szakirányon is csak egy kis részével találkozol. Utána szakosodsz valamelyik részére, legyen az analízis, algebra, vagy ahány tanszéke az egyetemnek van. Ha szeretsz matekozni, itt a helyed. De senki sem várja el tőled, hogy betéve tudd a Transzfinit könyvet, vagy azt, amit jelenleg ismernek belőle.
2014. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazából meg úgyis fokozatos a fejlődés és majd látod, hogy mennyire érdekel és meddig jutsz szakmailag. Ha ügyes vagy, akkor egyetemi hallgatóként lehetsz demonstrátor és már huszonévesen taníthatsz egyetemen pl, utána jöhet a PhD képzés és a doktori fokozat...
2014. dec. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Andizsuzsi ***** válasza:
93%

"en mindent szeretnek erteni! mindennek a tudoja lenni!"


Akkor kezdd az értelmező kéziszótárban a dedikálás fogalmával!


És igen, a matematikusoknak sokat kell tanulniuk, és még akkor sem biztos, hogy bármi maradandót tudnak létrehozni, ha az egész életüket annak szentelik. De ha már előre sajnálod a befektetett időt és energiát, akkor add alább a vágyaidat. Sikeres és boldog világhír nélkül is lehetsz.

2014. dec. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Elég gondok vannak fejben. De miért lenne sok idő? Egyetemen matematika szakra mész. Alapszak 3 év + mesterszak 2 év. Hogy elvesztegetett idő meg szak lenne? Hát azt nem hiszem, mert ezzel a végzettséggel ne tudd meg milyen állásokat meg tudsz pályázni, és ne tudd meg milyen nagy már a kezdőfizetés is... Gyakorlatilag hülyére keresed magad vele, és azt csinálod, amit szeretsz. Én ezt nem nevezném elvesztegetésnek. Bár én is úgy szeretném a matekot, hogy matek szakra járnék. Ráadásul ma már programozni is tanulnak. Egy programozó tudó matematikusra meg kinek ne lenne szüksége az informatika korában? Szóval... Innentől kezdve nem értem a problémád. Oké, hogy tudományos pályán akarsz maradni, de szerinted ott sem kapnál pénzt? Az állandó tanulás meg miért lenne probléma? Amit egyetemen megtanulsz az csak egy dolog, a saját képességeiden és szorgalmadon múlik, mennyit vagy hajlandó mellé még tanulni, de ezt minden munkakörben elvárják. Dolgozni meg mindenki dolgozik (jó ez nem igaz...), de egy utcaseprű, egy BKV-ellenőr vagy egy bolti eladó is melózik napi 8-10 órát, és nézd meg mennyi fizetésért. Hát ehhez képest egy matematikusnak arany élete van (főleg, ha tényleg magas szintre képzi magát, mert egyetemen is vannak szinten). Szóval a helyedben én nem panaszkodnék, hanem megcéloznám a matematika BA-t.
2014. dec. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"... cserebe fel kell aldoznom az eletem... "


Igazad van, túl nagy ár ez, egy kis hírnévért, ami idővel elenyészik. Hagyd a fenébe a matematikát, és indulj bringázni öcsi...

2014. dec. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%

"Hogy elvesztegetett idő meg szak lenne? Hát azt nem hiszem, mert ezzel a végzettséggel ne tudd meg milyen állásokat meg tudsz pályázni, és ne tudd meg milyen nagy már a kezdőfizetés is... Gyakorlatilag hülyére keresed magad vele, és azt csinálod, amit szeretsz."


-Te meg miről beszélsz??...

2014. dec. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!