Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Matematika ketsegbe vagyok esve?

Matematika ketsegbe vagyok esve?

Figyelt kérdés
Szeretem a matematikat! Szeretnek hires maematikus lenni! De nagyon sokat kell tanulni hozza, evtizedeket! Van ennek ertelme igy? Hacsak nem dedikalom az eletem ennek, sosem leszek a vilagon is elismert matematikus, cserebe fel kell aldoznom az eletem. Es mi lesz, amikor a kozeli jovoben, amikor mi mar regen meghaltunk, olyan szinten lesz a matematika, hogy egy emberi elet keves lesz hozza hogy valaki mindazt a tudast megertse es felzarkozzon.. elkepzelheto, hogy van egy hatarerteke hogy meddig kepes az ember fejlodni matematikaban? Elkepzelheto hogy az emberi elet hossza es az agy kapacitasa hatart szab neki?
2014. dec. 4. 12:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%

"en mindent szeretnek erteni! mindennek a tudoja lenni!"


Ez nem fog menni.

2014. dec. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
az átlag magyarhoz képest már egy emelt matekkal is elképesztő matematikai géniusznak számítanál
2014. dec. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Hogy elvesztegetett idő meg szak lenne? Hát azt nem hiszem, mert ezzel a végzettséggel ne tudd meg milyen állásokat meg tudsz pályázni, és ne tudd meg milyen nagy már a kezdőfizetés is... Gyakorlatilag hülyére keresed magad vele, és azt csinálod, amit szeretsz."


-Te meg miről beszélsz??..." - Asszem kicsit felvilágosítalak.

Idenézz mennyi állás van: [link]


És ez már 5 éves, de nem hiszem, hogy annyit romlott volna azóta a helyzet:

[link]


Azért azt állítani, hogy egy magasan képzett matematikus nem tud elhelyezkedni, eléggé könnyelmű dolog.

Van matekszakos ismerősöm... Hát fel se fogom, amit tanul, maradjunk annyiban... De azt elmondhatom, hogy már alapszakon többféle nyelvben tanulnak programozni. Ami ugye nem haszontalan.

Ezen kívül a matematika összes területén magas képzettségre tesznek szert. Mondtam, hogy szakirányok vannak, és ezek között szintbeli különbség van. Aki nagyon profi, a legerősebbet választja, de ő már alkalmas lesz matematikai problémák kutatására is. Vagyis többet tud, mint egy alkalmazott matematikus.

És hogy hol jön jól egy matematikus? Kapásból gondoljunk a bankokra, vagy a statisztikai elemzésekre, vagy a számítógépekre. A számítógépek alapja is a matematika. Lehet, hogy egy Flappy Birds-öt meg tud "bárki" írni, aki kicsit is belemerült a programozásba, de egy operációs rendszer megírásához bizony matematikus kell. Annyit meg elárulhatok, hogy szinte minden tudomány segédtudományként a matematikát használja. Szóval nem csak matektanárnak lehet elmenni ilyen végzettséggel... sőt... Lehetőségek egész tárháza van az ember előtt. Bármilyen tudományágban szükség van matematikusokra.

2014. dec. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Azért azt állítani, hogy egy magasan képzett matematikus nem tud elhelyezkedni, eléggé könnyelmű dolog.

Van matekszakos ismerősöm... Hát fel se fogom, amit tanul, maradjunk annyiban..."


Én sem a levegőbe beszéltem. Ugyanis én elvégeztem a matek szakot és tucatnyi matematikus haverom van.


Most te kb úgy beszélsz mint egy matek szakos propaganda felelős. :D


Az ott fölsorolt állások:

tanári állás,

programozót keresnek,

folyamatmérnököt keresnek,

kockázatelemzőt keresnek.


A tanári pálya szépségeiről és hátrányairól sokat lehetne beszélni, de "a hülyére keresi magát", kategóriából kizárnám... Nem lehetetlen egy matematikusnak versenybe szállni egy mérnökkel, egy közgazdásszal, egy programozóval, de akkor a saját területükön is jobbnak kell lennie a matematikusnak. A matematikus nem egy "szakma", senki sem mondja meg, hogy mit csinál egy matematikus, amit majd talál, de alapvetően mérnökökkel, közgazdászokkal, és programozókkal vannak versenyben és ott eléggé föl kell kötni a gatyát.


Nem fogja egy gyár sem mondani, hogy "hú de jó, hogy megy az absztrakt algebra, de jó is volna nekünk, ha valaki a gyártósor mellett bizonyítaná a homomorfiatételt", sokkal inkább belekérdeznek, hogy van-e személyes tapasztalat gyártási folyamatok terén...vagy hogy mennyire tud programozni..


Persze nem hátrány a matek szak valóban, csak tudni kell, hogy kikkel kell versenyezni az állásokra jelentkezve.

2014. dec. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az alábbi kimutatás nagyon szép. Csakhogy a magyar valósághoz nem biztos, hogy sok köze van... Más az USA gazdasága és más a magyar gazdaság...

Továbbá olyan szempontokat vesz figyelembe, hogy ha már megvan a munka, akkor mennyire kényelmes stb. hát valóban, ha el tud helyezkedni (nehezen, vagy könnyebben) egy matematikus, azután aránylag kényelmes irodai munkára számíthat. Nem kell vegyszereket belélegeznie, nincs kitéve rázkódásnak stb...

2014. dec. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
45%

"És hogy hol jön jól egy matematikus? Kapásból gondoljunk a bankokra, vagy a statisztikai elemzésekre, vagy a számítógépekre. A számítógépek alapja is a matematika. Lehet, hogy egy Flappy Birds-öt meg tud "bárki" írni, aki kicsit is belemerült a programozásba, de egy operációs rendszer megírásához bizony matematikus kell."


-És Magyarországon melyik cég ír operációs rendszereket? És hány matematikust foglalkoztatnak? És szerinted mennyire kéne ahhoz programozni tudni?


"Annyit meg elárulhatok, hogy szinte minden tudomány segédtudományként a matematikát használja. Szóval nem csak matektanárnak lehet elmenni ilyen végzettséggel... sőt..."


-Ebben vitathatatlan igazság van, de állásra váltani nem könnyű, finoman szólva. Okleveles matematikusként próbálj meg egy biológiai, vagy kémiai intézetben munkát találni...


"Lehetőségek egész tárháza van az ember előtt. Bármilyen tudományágban szükség van matematikusokra."


-Gyakorlatilag nem így van.


Egyébként a statisztika az pl valóban egy jó dolog, azzal pl érdemes foglalkozni, ahogy a programozás is.

2014. dec. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Jó, én magam sem beszélném le a Kérdezőt a matek szakról, nagyon is jól teszi, ha a lehető legtovább elmegy matematikából, ugyanakkor jó ha arra is számít, hogy a munkaerőpiacon mire van igény (statisztika, programozás, közgazdaságtan nem árthat).
2014. dec. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!