Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van az, hogy bár minden...

Miért van az, hogy bár minden nagy vallási tanító mindig azt mondta, hogy szabaduljunk meg az "én"-től, és hogy az ego minden rossz forrása, mégis azok az emberek a legsikeresebbek, akiké nagy?

Figyelt kérdés
Én olvasgattam már ilyen jellegű könyveket, kipróbáltam már a meditációt, és sok helyen olvastam, hogy az ego-t le kell csendesíteni, mert az szüli a konfliktusokat, az érdekellentéteket, az vezet a kapzsisághoz, önzéshez. Viszont, ha lecsendesítem, azt veszem észre, hogy a csajokat nem érdeklem, mert unalmas leszek, nem fogok kiállni az érdekeimért, hisz azok megszűnnek, nem leszek sikeres és nem fogom érdekelni az embereket. Én azt látom, hogy a legsikeresebb embereknek igenis nagy az önérzetük. Imádják magukat. Egyeseknek már-már irreálisan nagy, ők a pszichopaták, és ők gyakran a politikai elitig viszik. Én is megtapasztaltam már, milyen jó a belső csend, a gondolatok nélküli nyugalom, de ez mondjuk nem ösztönöz arra, hogy izgalmas ember legyek és tessek másoknak. Akkor hogy van ez?
2014. dec. 7. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne feledd, hogy minden vallási tanitó filozófus volt, akik olyan szinten hittek a saját meggyőződésükben, hogy azt fogadták el valóságnak, és mást is erre ösztönöztek. Valójában a hit nem más, mint remény abban hogy a világ úgy müködik, ahogyan szeretnénk, hogy müködjön. Nem hinni kell, hanem tudni. Tudni, hogy a világon a legnagyobb jelentőséggel biró pont te vagy, mert világszemléletednek középpontját képviseled, és minden felfogható és érzékelhető rajtad keresztül nyer értelmet számodra.

Természetesen a környezet nem csak a te létezésed függvénye, vannak körülöttünk láthatatlan energiák, szellemek, melyek befolyásolják életünket és a világ mükökését irányitják, de a kettőt nem szabad összemosni.

A lényeg nem az, hogy higgyél magadban, hanem hogy szeresd magad. A többi már jön magától.

2014. dec. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És szerinted mi a teendő akkor, ha az ember olyan időszakát éli, hogy nagyon sokszor csalódott magában és szégyelli a múltját? Hogyan szeresse akkor újra meg magát?
2014. dec. 7. 19:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Tudod, az nagyon jó, ha te visszafogod magad, mert akkor más tud érvényesülni.
2014. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mert az összefüggés nem ilyen egyszerű. Atótl még nem lesz valaki sikeres, gazdag stb, hogy nagy az egója. Valamilyen tehetség is kell hozzá. Abból meg a legtöbb embernek nincs. Akinek pedig nincs tehetsége, de nagy az egója, sokkal jobban szenved, mint a kis egójú.


A vallási tanítók tehát valójában a többségre szabják a tanításaikat, mert a többség tényleg jobban jár velük.

2014. dec. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

El kell dönteni, hogy kinek akarunk tetszeni. A világnak?

A nagy vallási tanítók sose ígérték azt, hogy akik hithűek, azok a világban sikeresek lesznek. Sőt! Alázatot kell gyakorolni, és ez erőfeszítéssel jár. Így is lesznek konfliktusaink, és áldozatot kell hoznunk másokért, de csak így lehet elégedett, kiegyensúlyozott, boldog életet élni. Helyes önismeret, helyes istenismeret a kulcs!

2014. dec. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én ismerek olyan sikeres embereket, akik imádják magukat.
2014. dec. 8. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha egy sikeres ember imádja magát, az nem probléma.

A gond ott van, ha valaki imádja magát - ettől még nem lesz sikeres!

2014. dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De akkor meg miért mondják a bölcsek, hogy az ego rossz? Én érteni vélem ezt a dolgot - ugyebár az a tétel, hogy az ego az, ami miatt nem élünk egységben, nem azzal a tudattal élünk, hogy mind egy rendszer részei vagyunk, akár egy testet alkotó sejtek halmaza, hogy az ego felel az önzésért, a birtoklási vágyért, a kapzsiságért és végső soron a háborúkért, a gonoszságért, az apátiáért (ami lehet a gonoszság forrása), és a bolygó szennyezéséért. Mindez nem történne meg, ha úgy tekintenénk, hogy mind egy nagy rendszer részei vagyunk, akik mind felelősséggel tartoznak az egészért, és ha másnak ártunk, akkor magunknak is rossz lesz. Jézus ezt ugye úgy fogalmazta meg, hogy szeresd felebarátodat, mint tenmagadat. Azt is hirdette, hogy szeressük az ellenségeinket, és hogy isten országa bennünk van. (nem vagyok vallásos, de elismerem Jézus tanításainak érvényességét)



Szóval ez OK, csak olyan, mintha mégis úgy működne a világ, hogy bármi történjék, mindig az erősebb győz. Az pedig sokszor az, akinek a legnagyobb az egója. Mintha a világot nem érdekelné semmiféle moralizálás, Jézus üzenetei ide vagy oda. Van olyan, akitől azt hallottam, hogy az ego olyan, mint egy madárfészek: kezdetben létfontosságú, hogy az ember meg tudjon erősödni az élethez, de aztán fokozatosan el kell hagyni, mert később ez lesz szükséges (ugye a halálra való felkészülésről van szó, mert nyilván megbékéltebben hal meg az, aki lemond mindenről). Ezt pl. inkább el tudom fogadni. De úgy érzem, hogy huszonévesen ez a dolog nem működik, és az érvényesüléshez mintha kifejezetten az kéne, hogy minél nagyobb legyen az ego.

2014. dec. 8. 19:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Így igaz, jobban érvényesülsz a világban, ha nagy az egód. Sikereket érhetsz el, sok pénzed, hatalmad lehet. A világban valóban az erősebb győz. Ezeket az u.n. erős embereket nem érdekli, hogy mikor hány embert és mennyire bántanak meg szóval vagy tettel. Szerintük aki gyengébb, az megérdemli.

Vagy választhatod a keskeny utat, amin kevesen járnak. Nem tolakszol előre, nem igyekszel mindenáron a többi ember fölé kerekedni. És közben nagyon fontos, hogy nem haragszol senkire, mert a harag visszahat.

Hogy ez mégis miért éri meg, az egy titok, amit mindenkinek a saját életében magának kell felfedezni.

Jézus bár király volt, nem azért jött a Földre, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy Ő szolgáljon.

2014. dec. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!