Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » TURANIZMUS kártékony meséi...

Johns Johns kérdése:

TURANIZMUS kártékony meséi mennyire járatták le Európában Magyarországot az I. VH előtt, és mennyire befolyásolta ez Trianont?

Figyelt kérdés

Üdv!


Szerintetek a turáni mesék mennyire járatták le Európában Magyarországot az I. VH előtt?


Román Cseh jugoszláv (kiantant) vezetők adoptálták az áltudományos turanista fantáziát Magyarországról, és sikeresen járatták le a Magyarokat vele Európában a századfordulótól.

Lényege hogy ezzel a magyarság kiiratkozott a korabeli Európai fehér kultúrnépek köréből, és primitív fél-mongoloid turko-tatár kevercs népként elnyomta a civilizált fehérember szerbeket románokat.


Érdekes hogy genetikailag a szlávokban is jóval magasabb arányban fordulnak elő mongoloid markerek (Közép-ázsiai Q és Szibériai N (n1c1) haplocsoportok) mint a Magyarokban. A Magyarokban - akárcsak az őshonos angol populációban - csak fél százalék van ami Európai mércével rendkívűl alacsonynak mondható. Ráadásul a balkáni népekben és a románokban magas a negroid eredetű E1B1 és közel-keleti népekre jellemző J haplocsoport markerek aránya.

Forrás Európa legnagyobb összesített genetikai adatbázisa:


[link]



Olvassátok el ezt a rövid angol nyelvű írást:

[link]



Racism Played a Part

But even Wilson wanted an “ethnical” Europe. An article on FigyelőNet (ObserverNet) quoted historian Miklós Zeidler’s view that among the issues that caused the 1000 year-old kingdom’s demise included a strong dose of anti-Hungarian propaganda. While the historian does not state openly that it was racist, the views expressed would be classed as such today.

The Successor States of the kingdom, namely, Czechoslovakia, Greater Rumania and Yugoslavia, argued that Hungarians were ”barbarians” who, despite 1,000 years in Europe, had failed to absorb Western civilisation. Thomas Masaryk, who later become one of the leaders of Czechoslovakia, wrote, aiming at the Asiatic roots of Hungarians:

"Nothing could be more repugnant and disgusting than the megalomania of such a small nation than the mongol- descended Hungarians."

And the Secretary to the British Delegation to Versailles after the War, Harold Nicholson, wrote quite candidly in his book, Peacemaking:

"My attitude towards Austria was a rather saddened reflection as to what would remain of her when the New Europe had once been created. I did not regard her as a living entity: I thought of her only as a pathetic relic. My feelings towards Hungary were less detached. I confess that I regarded, and still regard, that Turanian tribe with acute distaste. Like their cousins the Turks, they had destroyed much and created nothing. "

As to ”tribe,” Hungary had converted from tribes to counties and a kingdom in the year 1,000 A.D., yet historians to this day speak of ”Hungarian tribes” as late as 1780!

And ”Turanians?” In the pseudo-scientific thinking of the time, it was believed there was an "Indo-German Race," that is the whites, or Caucasian, which was supposed to include the Germanic, the Romance and the Slavic-speaking peoples, the "Turanian" race, which was supposed to be "yellow," or Mongoloid, and was seen as including the Mongols and Japanese proper, as well as the Turks, Hungarians, and Finns, and there were the so-called "savage races" which referred to the blacks. Needless to say, this was a neat way of cutting the Hungarians (and the Turks) out of the "civilised white race”.

It should be added that the term “Mongoloid” at the time referred to someone with Down’s Syndrome, and was hardly a compliment. Further, the idea was advanced that “white” peoples like the Rumanians and Slavs should not live under “yellow barbarians” like the Hungarians.

This race-minded attitude, combined with ignorance and arrogance on the part of the Allied Powers, led to the failure of their postwar model. Instead of creating a world "safe for democracy," they created an unstable Europe that was "safe" first for Hitler and then for Stalin. The road to hell seems be paved indeed with both good intentions and hatred, like that of the French leader.

Tragically, ethnic Hungarians are still baited by majority populations in places like Rumania as being: “Savage barbarians who should go back to Asia, where you belong.” One wonders what hearing this from a teacher does to the development of a child.


2015. jún. 21. 09:36
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:

„Akkor most legyen (légy) szíves eldönteni, hogy tegeződünk vagy magázódunk. Mert hol magáz(ol), hol tegez(el). „


Valóban zavarban vagyok , mivel hozzászólásai alapján nem tudom eldönteni, hogy valójában egy tinivel van dolgom, vagy egy felnőtt emberrel.



„A nyelvészetben minden csak hipotézis lehet. „ Hát igen, aki táltos turáni önjelölt tudósoktól olvas 19.századi megcáfolt és a 21.sz-ban újra kiadott vagy leporolt műveket annak számára minden csak hipotézis marad.



„a latin kapcsán tévedett pár dologban. „

Pontosan mivel kapcsolatban?



„„Hát hogyne, meg az eszkimóval is.” Van, amelyik azzal is. Szintén nem mindegy az arány. „


Milyen arány? Ha nincsenek türk alapszavak akkor milyen arányt lehetne megállapítani?



„„AHA. Pontosan úgy, mint ahogyan a románok szlovákok is „csinálják” a történelmüket.”

Nem, teljesen korrekt módon. „ Tehát nem tényekre kordokumentumokra kell a történelmet építeni. Ön szerint a románok teszik akkor jól. De ez esetben ezt nem nevezhetjük tudománynak, akárcsak az ön laikus elméletét.



„Ez a bemásolt felsorolás teljességgel áttekinthetetlen, kusza „

Aki nem veszi a fáradtságot , hogy elolvassa a másik fél mondandóját, annak minden csak „kusza” marad.



„A manysi egyébként is obi-ugor nyelv (ráadásul talán nem is szerves), és számos olyan szó van benne, ami a többi uráliban nincs, „

Hát persze,hihető ha az önjelölt táltos-tudós Úr mondja, akkor nyilván így is van. , zárul Misi mókatára.


„A Swadesh-listát pedig nem csak belinkelni, hanem tételesen elemezni kellene, valahogy így:

Nosztratikus (37 db): 11, 12, 16, 48, 50, 56, 62, 64, 71, 73, 74, 83, 90, 101, 102, 106, 126, 130, 132, 134, 137, 138, 140, 143, 145, 150, 153, 155, 156, 158, 159, 163, 166, 167, 172, 182, 207

Uráli és altáji, de nosztratikusban nem szereplő (18 db): 1, 2, 4, 5, 13, 18, 21, 47, 58, 60, 70, 91, 95, 100, 103, 119, 184, 185

Csak uráli (49 db): 7, 15, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 34, 35, 36, 40, 44, 49, 51, 53, 61, 68, 69, 72, 76, 81, 85, 94, 97, 98, 99, 108, 109, 115, 129, 135, 136, 148, 160, 161, 165, 177, 183, 193, 205 (ebből 8 csak obi-ugor: 59, 77, 78, 122, 124, 127, 144, 204)

Csak altáji (43 db): 3, 6, 32, 42, 43, 45, 54, 55, 57, 63, 65, 66, 67, 82, 86, 88, 89, 92, 93, 110, 113, 114, 116, 118, 121, 125, 128, 131, 133, 139, 149, 154, 157, 162, 164, 168, 173, 174, 180, 187, 188, 191, 192

A fentiek egyikével sem rokoníthatók (60 db): 8, 9, 10, 14, 17, 18, 19, 20, 27, 29, 30, 31, 33, 37, 38, 39, 41, 46, 52, 75, 79, 80, 84, 87, 96, 104, 105, 107, 111, 112, 117, 120, 123, 141, 142, 146, 147, 151, 152, 169, 170, 171, 175, 176, 178, 179, 181, 186, 189, 190, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 206 „


Önjelölt táltos tudósunk saját „tudományos” kutatását olvashatták a kedves TV-nézők.


Megint a HIPOTETIKUS nosztratikus szavak ? A nosztratikus ELMÉLET még nem bizonyított, tehát ne kezeljük tényként. A LÉNYEGET NE FELEDJÜK: Azonban még modern hívei sem helyezik közelebbre ebben az Urálit az Altájihoz más nyelvekhez viszonyítva.


„Eredetileg tételesen fel akartam sorolni szavanként, hogy melyik nyelvekkel rokoníthatók és miért, de túl hosszú lett volna. „


Meghát csak egy önjelölt táltos tudós megbízhatatlan laikus kontárkodó (ám felettébb naiv magabiztos) véleménye.


„finnugor nyelvekkel rokoníthatók egyes szavak, ez valóban támogatta volna az uráli nyelvcsalád koncepcióját. Ezt nem tetted, pedig annyira nem lett volna nehéz „


Hát igen, akit ilyen hatalmas fantáziával áldott meg az ÚR, annak számára semmi sem nehéz.


„Nem a honfoglalókéhoz, pedig az eredet szempontjából az sokkalta fontosabb lenne. „

A honfoglalók, Árpád (ó-török nagy eséllyel Kazár) népe genetikailag antropológiailag és talán nyelvileg is különbözött a magyaroktól, és nem beszélte a magyar nyelv ősét. Ez esetben Árpádék elitjéről mint egy teljesen különálló (idegen) apró létszámú ó-török kazár elit etnikumról beszélhetünk. Emlékeztetem a modern történelemtudomány tézisére, mely szerint kettős nyelv volt.



„„Türk félig mongoloid félig fehér keveréknép.”

Nyilván akkor butaság lenne csak a mongoloid génekre hagyatkozni, nemde? „


Nem butaság, mivel mongoloid gének nincsenek a magyar populációban, ellenben a magyar és európai szemmel is igencsak fura kinézetű közép-ázsiai kamu-”tézsvírekben” nagyon is jelen vannak.


„Szilágyi nem szakember.” Egy nyelvészprofesszor szakember, sőt tudós, ahogy korábban magad definiáltad. „

Ja ugyanúgy szakember ahogy egy nőgyógyász az agysebészetben. („Hisz mindkettő orvos” nemde?)


„„László Gyula a maga korában érdekes művet alkotott, de ma már nem tekintik mérvadónak.” Ezt sem te fogod eldönteni. „

Ezt eldöntötték már rég helyetted a történészek, és hidd el nem tőled fognak segítséget kérni ehhez kedves önjelölt táltos-tudós polihisztor professzor.



„Ha írt róla cikket, akkor valamennyit csak foglalkozott vele. És nyelvészprofesszor” , nem vizsgázott finnugor, nincsen ilyen jellegű képesítése, nem is oktat ilyen nyelveket sem. (Ismét: Ugye a nőgyógyász professzor az nyilván automatikusan agysebész is, „hiszen orvos”.)

2015. jún. 29. 10:00
 42/55 A kérdező kommentje:

2.



„Épp az imént cáfoltam. „

Önjelölt polihisztor táltos tudós cáfolat, de erről már az előző hozzászólásban írtam.


„De a nosztratikusat és az eurázsiait említik, „

Ebből nem következik hogy az Uralit és a hipotetikus Altájit egy részhalmazba gyömöszöld erőltessed.


„Az összehasonlító nyelvészet módszertana ugyanúgy nem igazolható, mint a gyöknyelvészeté. „


Igen, ha kinyilatkoztatta a szakmunkás táltos tudós akkor el kell fogadni, mert az nyomban ténnyé nemesül.


„Ezeket már mind olvastam korábban. A nyest.hu még mindig csak egy laikusoknak szóló (és túlzottan tudományosnak sem mondható) blog, „

Blognak blog, de nyelvész tudósok írnak rajta, akik önmaguk nem laikusok. Igen laikusoknak szól, mert az is a célja hogy megszólítsa a szélesebb értelmben vett nagyközönséget, nyilvánosságot, de a műveltebb rétegeknek.


„Megint a hit... De egyébként vannak, ld. fenn „

Igen, ha te kinyilatkoztatod tudós barátom , akkor az már tény.



„„minek 12 markertől többet említeni ha ez az összes európai popilációt, köztük a magyarokat is TELJESEN LEFEDI ?” Mit értünk az alatt, hogy „lefedi”? „


Mert nem fordul elő több marker európai populációkban.



„Nyilván ha türk meséit támasztaná alá akkor szinte felizgult állapotban linkelgetne genetikai kutatásokat.”

Nem, mivel akkor is tudnám, hogy csekély a jelentőségük. „


Igen, ha valami természettudományos kutatás nem támogatja fantáziámat, akkor az jelentéktelen színben kell feltüntetni. Nyilván szépen elbújtak a turániak minden hazai v. külföldi kutatócsoportok és kutatások mintavételezései elől. Rettegnek szegények, csak úgy rebbeg a a félelemtől mongoloid ferde szemük sárga arcukon, a hatalmas európai elnyomás és gonosz csalafinta összeesküvéseik miatt.



Nyilván, a koporsókban fekvő Habsburg uralkodók tradicionális turán-ellenes fenyegetései is visszatartják a kutatókat és a teszt alanyokat.


„„Ugyanis Európában nem sok különbséget tesznek a cigányok vagy a közép-ázsiai nomád népek között.”

Ilyesmikkel én nem foglalkozom, engem az igazság érdekel. „


Igazhívő barátom, Önt vakon a mesés legendás táltos-turáni igazság érdekli. A szakemberek tudósok mind hülyék (genetikusok történészek nyelvészek), de maga majd bebizonyítja „kikutatja” nagy hősként az egyetlen és IGAZI valóságot.



„A magyar nép és nyelv finnugor eredetének hirdetői, Hunfalvy Pál, Budenz József és követőik hangosan támadták Vámbéryt és elméletét. E bírálatok kapcsán született a magyar tudománytörténet egyik makacs "városi legendája", a "halszagú atyafiság" vagy "halzsíros rokonság" mítosza. „


Nem mítosz ez sajnos. A kiegyezés utáni polgári fejlődés gazdasági technikai kulturális infrastrukturális haladástól megrészegült Magyar elit nem hallott sokat a korabeli finn polgárosodásról, Oroszország egyik leggazdagabb tartományává vált, és bizony már minden mutató szerint ekkor kezdtek jobban éltek a finnek mint a magyarok (olvasson gazdaságtörténetet Finnországról),mert a gazdasági társadalmi fejlődés a finneknél még a dualista Magyarországnál is gyorsabb volt. Tehát nagyon el voltak tájolva hazánkban.



„Az ugor-török háború kapcsán: szeretik azt mondani, hogy a finnugor elmélet győzött (ön is mondta elég sokszor), de valójában ez sem igaz. A kettős (urali és altaji + esetleg egyéb nyelvek) rokonságot hirdetők egyszerűen belátták, hogy semmi értelme olyanokkal vitázni, akik a tudományos érveket semmibe veszik. „


Egyszerűen az ugor-török háborúk utáni években a magyar egyetemek és az akadémia lassan de biztosan a finnugor elmélet mellé álltak. Nem tudták érvekkel megvédeni elméletüket, tehát szép lassan kikoptak a türk-magyar elmélet képviselői az egyetemi oktatásból és a Magyar tudós Társaságból (MTA). Ön is hisz a csak 1970-es években kitalált Habsburg mítoszban, és a nem létező Trefort idézetben?



„az ugor-török háború zaja nem a finnugristák fényességes győzelme okán halkult el.” „


Hanem mitől is halkult el? Miért álltak vesztésre a Magyar királyság egyetemein és az MTA-ban?



„2. Az átlag magyar emberhez képest furcsa antropológiai kinézet.” Valóban, a német származás eléggé látszik rajtam (talán ön úgy jellemezne, hogy szőke, kék szemű, sztereotipikusan SS-tiszt kinézetű emberke). Szerencsére nem őszülök korán és nem is kopaszodok :)


Persze nem kopaszodik mert még fiatal munkás.


Szinte sejtettem, ha a kinézetére rákérdezek hogy nem -e cigány forma, akkor maga azonnal automatikusan átváltozik svábbá szőke kék szeművé. Ezért írtam az SS hasonlatot is.



Ahhoz hogy egyetemen tanítson bármit is, érettségivel kell rendelkeznie. Szerintem fiatalamber jobban tenné ha gimit végezne leérettségizne és egy diplomát szerezne. Talán (de csak talán!) akkor megkomolyodna.

2015. jún. 29. 10:46
 43/55 anonim ***** válasza:
100%

„Valóban zavarban vagyok , mivel hozzászólásai alapján nem tudom eldönteni, hogy valójában egy tinivel van dolgom, vagy egy felnőtt emberrel.”

Nem vagyok már tini, de attól még tegeződhetünk, annyira öreg sem vagyok. A hallgatóim is tegezhetnek :)


„Hát igen, aki táltos turáni önjelölt tudósoktól olvas 19.századi megcáfolt és a 21.sz-ban újra kiadott vagy leporolt műveket annak számára minden csak hipotézis marad. „

Feljebb komoly nyelvészprofesszorok véleményét olvashattad arról, hogy miért.


„Pontosan mivel kapcsolatban?” Pl. a nyelvtani nemek kapcsán és a létige használata kapcsán. Bár én sem fejtettem ki részletesen, hogy mit értek ez alatt, de rögtön hülyeségnek lett nyilvánítva, pedig megkérdezhetted volna, ha valami nem világos.


„Milyen arány? Ha nincsenek türk alapszavak akkor milyen arányt lehetne megállapítani?”

De vannak, de egyszerűbb azt mondani, hogy nincsenek, mint megnézni a hivatkozott szavakat a hivatkozott adatbázisokban.


„Tehát nem tényekre kordokumentumokra kell a történelmet építeni.”

Hol mondat én ilyet pontosan?


„Aki nem veszi a fáradtságot , hogy elolvassa a másik fél mondandóját, annak minden csak „kusza” marad.”

Ha egy pillantást vetsz a 37. hozzászólás középső részére, akkor nem léesz nehéz kitalálni, hogy mire gondolok. Egyszerűen bemásoltad ide a teljes Swadesh-lista szavait csak magyarul, bármiféle érv nélkül. Ráadásul, mivel innen ( [link] ) másoltad be, így az 1-es után a 70-es jön, aztán a 139-es, aztán a 2-es... De ha annyira szeretnéd, kérdezz meg 100 embert, hogy szerintük kusza-e, majd csinálj róla statisztikát.

De nem is az a legnagyobb baj, hogy kusza (bár az is baj), hanem ráadásul semmitmondó is, mivel 1 sor magyarázatot sem írtál hozzá. Főleg, hogy belinkelted mellé a finnugor Swadesh-listát is (és ott is szerepelnek ezek a szavak), így ezt végképp felesleges volt bemásolni. Egy pillanatig azt gondoltam, hogy azért ezeket hozod fel, mert ezeket gondolod a finnugorral rokoníthatónak, de aztán rájöttem, hogy egyszerűen csak bemásoltad gondolkodás nélkül.


„Hát persze,hihető ha az önjelölt táltos-tudós Úr mondja, akkor nyilván így is van, zárul Misi mókatára.” Ha a Zsebtévé cymű műsorra gondolsz, abban Miki volt, nem Misi. De volt benne Hakapeszi Maki is. De engem nem zavar, hogy ilyeneket nézel, néha mi is nézzük a csláddal (M3-on még adják néha). Az pedig tény, hogy az obi-ugorban van a legtöbb magyarral rokon szó az uráli nyelvek közül, mert különben nem mondanák azt a finnugor nyelvészek is (nem a táltos-tudós urak), hogy ők a legközelebbi nyelvrokonaink.


„Önjelölt táltos tudósunk saját „tudományos” kutatását olvashatták a kedves TV-nézők.”

Ez megint nem észérv. Bárki ellenőrizheti bármelyiket, te is. Meg is vitathatjuk bármelyiket. Viszont a TV-vel vigyázz, ne nézd túl sokat.


„Megint a HIPOTETIKUS nosztratikus szavak ? A nosztratikus ELMÉLET még nem bizonyított, tehát ne kezeljük tényként.”

Soha nem is lesz bizonyított, mivel az összehasonlító nyelvészet módszertana miattt ez lehetetlen (ld. pl. Szilágyi írásában is). Éppen ezért a finnugor ELMÉLET is csak HIPOTÉZIS marad, bármennyire nem tetszik ez neked vagy a nyest.hu-nak. Ezért szeretik finnugor származástannak nevezni, sőt, ha valaki „elméletet” mond, akkor már egyből „laikus”. Lárifári.


„Meghát csak egy önjelölt táltos tudós megbízhatatlan laikus kontárkodó (ám felettébb naiv magabiztos) véleménye.” Mint mondottam, bármelyiket megvitathatjuk. Akár az összeset is, de az elég sokáig fog tartani. De tegyél hozzá valamit te is már a vitához, mert ebben a hozzászólásodban egyetlen észérv sem hangzik el az „ez nem így van”-on, az „önjelölt táltos-tudós”-okon és a „nem értesz hozzá”-n kívül. Azok meg nem észérvek. Bár nyest.hu-n is kb. hasonló súlyúak a „nyelvész tudós” úr legerősebb érvei.


„Hát igen, akit ilyen hatalmas fantáziával áldott meg az ÚR, annak számára semmi sem nehéz.” Az ÚR?


„A honfoglalók, Árpád (ó-török nagy eséllyel Kazár) népe genetikailag antropológiailag és talán nyelvileg is különbözött a magyaroktól, és nem beszélte a magyar nyelv ősét. Ez esetben Árpádék elitjéről mint egy teljesen különálló (idegen) apró létszámú ó-török kazár elit etnikumról beszélhetünk. Emlékeztetem a modern történelemtudomány tézisére, mely szerint kettős nyelv volt.” És ez ugyebár szintén feltételezés.


„Nem butaság, mivel mongoloid gének nincsenek a magyar populációban, ellenben a magyar és európai szemmel is igencsak fura kinézetű közép-ázsiai kamu-”tézsvírekben” nagyon is jelen vannak.” Mivel a populációk keverednek, így nyilván logikus, hogy ez ma így van. De egyáltalán nem azt a követzkeztetést lehet belőle levonni, amit te szeretnél.


„Ja ugyanúgy szakember ahogy egy nőgyógyász az agysebészetben. („Hisz mindkettő orvos” nemde?)” Erre mintha már kétszer válaszoltam volna.


„Ezt eldöntötték már rég helyetted a történészek, és hidd el nem tőled fognak segítséget kérni ehhez kedves önjelölt táltos-tudós polihisztor professzor.” Megint csak személyeskedés, észérvek nélkül. A történészek véleménye meg csak addig számít neked, amíg látszólag azt mondják, amit te gondolsz. Aki történész ugyan, de mást mond, az „nem szakember”, vagy „már elavult”. Te nem érzed, hogy mennyire logikátlan ez az „érvelés”? A tudomány nem így működik, mivel az egyik alapvető kritérium az elfogulatlanság. Ha már annyira szeretsz az orvostudománnyal jönni, tudod mi az a „kettős vak” vizsgálat, és hogy miért fontos? Illetve mi a veszélye annak, hogy a nyelvészetben és történelemtudományban ez érthető okokból nem lehetséges?


„nem vizsgázott finnugor, nincsen ilyen jellegű képesítése, nem is oktat ilyen nyelveket sem. (Ismét: Ugye a nőgyógyász professzor az nyilván automatikusan agysebész is, „hiszen orvos”.)” A nőgyógyász is vizsgázott idegsebészetből, az idegsebész is vizsgázott nőgyógyászatból. És bár nem végez olyan műtéteket, a módszertanhoz ért. Értenie kell, különben diplomát sem kapott volna. Ugyanígy: minden nyelvésznek értenie kell az összehasonlító nyelvészet alapjaihoz, annak is, aki nem finnugor. Viszont az orvosos példa már igen unalmas (ez most a 4. vagy 5. alkalom, hogy leírod, bár a nőgyógyászt 1x szívsebésszel helyettesítetted, ha jól tévedek).


„Önjelölt polihisztor táltos tudós cáfolat, de erről már az előző hozzászólásban írtam.”

Akkor itt a lehetőség tételesen megcáfolni.


„Ebből nem következik hogy az Uralit és a hipotetikus Altájit egy részhalmazba gyömöszöld erőltessed.” Az eurázsiai pontosan ezt teszi (+ hozzáteszi még az indo-európait is). Korábban leírtam, hogy az indo-európai mikben tér el a másik kettőtől.


„Igen, ha kinyilatkoztatta a szakmunkás táltos tudós akkor el kell fogadni, mert az nyomban ténnyé nemesül.” Ez akkor is tény, ha nem nyilatkoztatja ki senki.


„Blognak blog, de nyelvész tudósok írnak rajta, akik önmaguk nem laikusok. Igen laikusoknak szól, mert az is a célja hogy megszólítsa a szélesebb értelmben vett nagyközönséget, nyilvánosságot, de a műveltebb rétegeknek.”

A „nyelvész tudósok” véleménye szerinted nem mérvadó, hiszen Szilágyi és Marácz is az. Fejes pedig nem szakember, így nem mondhat véleményt az altaji rokonságról, hiszen nem ért az altaji nyelvekhez (ugye, milyen jó érvelés?).


„Igen, ha te kinyilatkoztatod tudós barátom , akkor az már tény.” Nem tény, mivel a nyelvészetben ilyen nincs. Csak nagy valószínűséggel feltételezhető. És nem azért, mert én mondom, hanem azért, mert az adatok azt mutatják.


„Mert nem fordul elő több marker európai populációkban.” Marker bármi lehet. Ha nálam történik egy pontmutáció, és az utódaimba átöröklődik, onnantól az már markernek számít.


„Igen, ha valami természettudományos kutatás nem támogatja fantáziámat, akkor az jelentéktelen színben kell feltüntetni.” Te pontosan ezt csinálod. Én érvelek.


„Nyilván, a koporsókban fekvő Habsburg uralkodók tradicionális turán-ellenes fenyegetései is visszatartják a kutatókat és a teszt alanyokat.” Erre én soha nem hivatkoztam, feljebb még azt is leírtam, hogy mi a legenda alapja.


„Igazhívő barátom, Önt vakon a mesés legendás táltos-turáni igazság érdekli.”

Nem én tehetek róla, hogy az adatok azt támasztják alá.


„A szakemberek tudósok mind hülyék (genetikusok történészek nyelvészek), de maga majd bebizonyítja „kikutatja” nagy hősként az egyetlen és IGAZI valóságot.”

Nem is tudom, ki is mondta korábban nyelvészprofesszorokra, hogy „nem szakemberek”?


„Nem mítosz ez sajnos.” Nyilván akkor bizonyítani is tudod.


„Egyszerűen az ugor-török háborúk utáni években a magyar egyetemek és az akadémia lassan de biztosan a finnugor elmélet mellé álltak.” Ez így igaz, de nem azért, amiért te gondolod.


„Nem tudták érvekkel megvédeni elméletüket, tehát szép lassan kikoptak a türk-magyar elmélet képviselői az egyetemi oktatásból és a Magyar tudós Társaságból (MTA).”

De tudták, csak a másik tábor hangosabb volt (de az érveik semmivel sem voltak erősebbek). És aki hangos, azt jobban meghallják.


„Ön is hisz a csak 1970-es években kitalált Habsburg mítoszban, és a nem létező Trefort idézetben?” Nem, de ezt írtam korábban is. De megint nem az a léyneg, hogy én mit hiszek. Attól függetlenül mondhatta volna ezt Trefort, de jelenleg nincs rá bizonyíték, hogy ezt mondta volna, mint ahogy arra sincs, hogy nem mondta. Viszont az tény, hogy az a kutatási terület fejlődik, amire pénzt adnak. De ezt is írtam korábban. Ennyi valóságalapja van a dolognak.


„Hanem mitől is halkult el? Miért álltak vesztésre a Magyar királyság egyetemein és az MTA-ban?” Miért álltak volna vesztésre? Hogy miért halkult el, arra egy közhellyel tudok a leginkább válaszolni: „Ne vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintükre, és legyőznek a rutinjukkal.” A turanisták belátták, hogy akármilyen érvet is hoznak fel, a másik oldal úgyis negálni fogja (nem észérvekkel, hanem tekintélyelven, mint addig is). Inkább szép csendben dolgoztak tovább. Aztán, ahogy a finnugor kutatásokra egyre több pénz jutott, az a vonal fejlődött (még nem valós etimológiákat is sikerült gyártani szép számmal, a valós altaji etimológiákat meg sikerült szépen lassan háttérbe szorítani: jelentéktelen színben feltüntetni, valószínűtlennek minősíteni, vagy egy finnugorral helyettesíteni (mint ahogy pl. a „sok” szavunk esetében is történt)). Így a finnugor vonal egyre hangosabb lett, és azt hallják meg, aki hangos. Sajnos ez az MTA-ban is így megy.


„Persze nem kopaszodik mert még fiatal munkás.” Láttam én már fiatal munkást is, aki kopaszodott.


„Szinte sejtettem, ha a kinézetére rákérdezek hogy nem -e cigány forma, akkor maga azonnal automatikusan átváltozik svábbá szőke kék szeművé. Ezért írtam az SS hasonlatot is.”

Akkor miért kérdezte?


„Ahhoz hogy egyetemen tanítson bármit is, érettségivel kell rendelkeznie.

Ez így van. Nyilván akkor nem nehéz kitalálni, hogy nekem is van érettségim. De ha még a jövőben lenne időm vagy kedvem egy újabb diplomához, előfordulhat, hogy újra kéne érettségiznem, mivel a 2 szintű érettségi előtti alapszintűnek számít, akkor is, ha valaki központit írt anno. Így ha olyan szakra szeretnék menni, ahol elő van írva az emelt szintű érettségi, bizony újra kéne írnom. Velem egykorú orvos ismerősöm pl. elment másoddiplomás képzésre, és újra kellett érettségizie biológiából, mert a régi típusú érettségi nem felelt meg a mostani követelmények alapján. Hiába, ilyen a rendszer. Hogy ez jó, vagy rossz, azt mindenki maga döntse el.


„Szerintem fiatalamber jobban tenné ha gimit végezne leérettségizne és egy diplomát szerezne.„ Minek annyi diploma?


„Talán (de csak talán!) akkor megkomolyodna.”

A komolyság nem diploma függvénye. Ismerek olyan egyetemi tanárt, aki nem mondható komoly embernek, mindig viccelődik órán, de a hallgatók szeretik, és ettől még kiváló oktató.

De láttam már 8 általánost sem végzett embert is, aki annyira komolyan nézett, hogy már szinte ijesztő volt.


Még mindig várom a választ a 36. hozzászólás végén feltett kérdéseimre (az 5-ös és 6-os kivételével, arra úgy rémlik, hogy írtál már valamit).

2015. jún. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:

„A hallgatóim is tegezhetnek :) „

A pártisolában vagy manapság létrehozott turanista népsfőikolákban?


„Feljebb komoly nyelvészprofesszorok véleményét olvashattad arról, hogy miért. „

Akiknek nem szakterülete ez a kérdés (Emlékezz a nőgyógyász agysebész hasonlatra, mindkettő orvos)


„Bár én sem fejtettem ki részletesen, hogy mit értek ez alatt, „

Na akkor hajrá!


„De vannak, de egyszerűbb azt mondani, hogy nincsenek, mint megnézni a hivatkozott szavakat „

Én mégsem látom az általad vélt hasonlóságot, se a türk alapszókincset.



„az 1-es után a 70-es jön, aztán a 139-es, aztán a 2-es... De ha annyira szeretnéd, kérdezz meg 100 embert, hogy szerintük kusza-e, majd csinálj róla statisztikát. „


Tudomány helyett közvélemény-kutatás? Érvek helyett szavazzuk meg? Emberke, a tudomány nem politika, hogy a népszerűség számít. És honnan veszed, hogy népszerű lenne amatőr (és hiteltelen) próbálkozásod?



„Főleg, hogy belinkelted mellé a finnugor Swadesh-listát is (és ott is szerepelnek ezek a szavak), így ezt végképp felesleges volt bemásolni. „


Bizony-bizony fájdalmas lehet neked a finnugor Swadesh lista.


„obi-ugorban van a legtöbb magyarral rokon szó az uráli nyelvek közül, mert különben nem mondanák azt a finnugor nyelvészek is „


Ki vitatta ezt? Az obi-ugor nyelvek a finnugor nyelvek alcsoportja, a magyar nyelv legközelebbi rokonai.



„Ez megint nem észérv. Bárki ellenőrizheti bármelyiket, te is. Meg is vitathatjuk bármelyiket. „


Én is megtekintettem, teljesen butaságnak tűnik.



„Soha nem is lesz bizonyított, mivel az összehasonlító nyelvészet módszertana miattt ez lehetetlen „

Bizony lehetetlen, mivel az összehasonlító nyelvészet logikára épül, a tied meg politikailag motivált fantáziára és érzelmekre.



„Mint mondottam, bármelyiket megvitathatjuk. Akár az összeset is, de az elég sokáig fog tartani. „

Ismét csak azt mondom: Hajrá!



„Bár nyest.hu-n is kb. hasonló súlyúak a „nyelvész tudós” úr legerősebb érvei. „

Akkora a műveletlenséged, hogy azt csak tankönyvek tömkelege tudná helyretenni, amihez egy blog elégtelen. Iratkozz be nyelvész szakra egyszer.



„A honfoglalók, Árpád (ó-török nagy eséllyel Kazár) népe genetikailag antropológiailag és talán nyelvileg is különbözött a magyaroktól, és nem beszélte a magyar nyelv ősét. Ez esetben Árpádék elitjéről mint egy teljesen különálló (idegen) apró létszámú ó-török kazár elit etnikumról beszélhetünk. Emlékeztetem a modern történelemtudomány tézisére, mely szerint kettős nyelv volt.


Olvassad el a kazár elitről szóló írást: [link]


Remélem tudsz angolul, vagy jól fog működni a google fordítód.


„Mivel a populációk keverednek, így nyilván logikus, hogy ez ma így van. De egyáltalán nem azt a követzkeztetést lehet belőle levonni, amit te szeretnél. „


Eddig minden genetikus (nem laikus mint te) azt a következtetést vonta le hogy a mongoloid specifikus gének aránya és szerepe jelentéktelen volt mindig a Kárpátmedencében, ergo nincs néprokonság és nem is volt a félmongoloid közép-ázsiai türkökkel. Ellenben a szlávokban jelentős a mongoloidokkal való keveredés jele, különösen magas minden keleti szláv népben, és az észak-germánokban.



„A nőgyógyász is vizsgázott idegsebészetből, az idegsebész is vizsgázott nőgyógyászatból. „

egy tankönyv erejéig, talán egy szemeszteres tantárgy volt.



„Akkor itt a lehetőség tételesen megcáfolni. „

Hiszen eddig nem bizonyított semmit sem szakmunkás barátom.



„Ez akkor is tény, ha nem nyilatkoztatja ki senki. „

Ja önjelölt táltos-tudós tény.


„hiszen Szilágyi és Marácz is az. „

Egyik sem szakember: Lásd ismét: nőgyógyász agysebész, szemész vagy szívsebész, hiszen „mindegyik orvos”.....



„Nem tény, mivel a nyelvészetben ilyen nincs. Csak nagy valószínűséggel feltételezhető. És nem azért, mert én mondom, hanem azért, mert az adatok azt mutatják. „


Megint miféle adatokról hadobál?



„Mert nem fordul elő több marker európai populációkban.” Marker bármi lehet. Ha nálam történik egy pontmutáció, és az utódaimba átöröklődik, onnantól az már markernek számít. „


Nem teljesen, mivel haplocsoport markerekkel kutatják a populáció genetikát. A legfiatalabb mutáció 10,000 év körüli.



„„Igen, ha valami természettudományos kutatás nem támogatja fantáziámat, akkor az jelentéktelen színben kell feltüntetni.” Te pontosan ezt csinálod. Én érvelek. „


Nem, te pont megpróbálod letagadni amit a genetikusok mondanak.



„Nem is tudom, ki is mondta korábban nyelvészprofesszorokra, hogy „nem szakemberek”? „

Te mondtad, meghogy a nyelvészet nem tudomány.



„Egyszerűen az ugor-török háborúk utáni években a magyar egyetemek és az akadémia lassan de biztosan a finnugor elmélet mellé álltak.” Ez így igaz, de nem azért, amiért te gondolod.

JA akkor most jössz a megcáfolt Habsburg összeesküvés elmélettel mint turáni cimboráid szokták?



„Trefort, de jelenleg nincs rá bizonyíték, hogy ezt mondta volna, mint ahogy arra sincs, hogy nem mondta. „


Maga nem felnőtt ember, nem tudja hogy működik egy bizonyítási eljárás. Aki állít az bizonyít.

A bizonyítás nem sikerült (valaki a 70-es években leírt valamit a trefort idézetről referencia nélkül 90évvel az események után!!!!, a jegyzőkönyvet megtekintették a kutatók, de abban nem szerepelt ilyen utalás.


„De arra sincs hogy nem mondta”

Megint óvodás szint. Aki állít valamit (pláne több emberöltő távolságban) bizonyítsa. Ráadásul idézett valakit. Hol olvasta ezt az idézetben, mert a jegyzőkönyv nem tartalmazta.MElyik könyvből vagy újságcikkből vette? De mondhatta: Ja vagy egy időgéppel visszament és ott hallotta élőben?


„És aki hangos, azt jobban meghallják. „

Nálatok szakmunkásoknál a kocsma világában ez így is működik, de ne vetítsed ki saját szociokulturális környezeted mechanikáját a tudományos életre.



„jelentéktelen színben feltüntetni, valószínűtlennek minősíteni, vagy egy finnugorral helyettesíteni „

Ja és a buta tudósokat az egyetemen a nagy hanggal ügyeskedéssel sorra meggyőzték a nagy gonosz finugoristák. Mer há' ez így műxik, ugye?



„„Szinte sejtettem, ha a kinézetére rákérdezek hogy nem -e cigány forma, akkor maga azonnal automatikusan átváltozik svábbá szőke kék szeművé. Ezért írtam az SS hasonlatot is.”

Akkor miért kérdezte? „


Tipikus válasz a neten cigány-forma kinézet felvetésére: szőke kékszemű sváb vagyok.



„mivel a 2 szintű érettségi előtti alapszintűnek számít, akkor is, ha valaki központit írt anno. „

Maga szakmunkásba járt kedves barátom.



„A komolyság nem diploma függvénye. „ „De láttam már 8 általánost sem végzett embert is, aki annyira komolyan nézett, hogy már szinte ijesztő volt. „

Ebből a szélsőséges egalitárius felfogásból is süt hogy maga egy proletár.

2015. jún. 30. 11:59
 45/55 anonim ***** válasza:
78%

„A pártisolában vagy manapság létrehozott turanista népsfőikolákban?”

Az egyetemen.


„Akiknek nem szakterülete ez a kérdés (Emlékezz a nőgyógyász agysebész hasonlatra, mindkettő orvos)”

Már háromszor leírtam, hogy ez az érvelés miért nem állja meg a helyét.


„Na akkor hajrá!” Nem fogok kisregényt írni ebből, mert nem tartozik szorosan a vitához, de ha konkrét kérdésed van, szívesen válaszolok. Néha te is megtehetnéd ugyanezt.


„Én mégsem látom az általad vélt hasonlóságot, se a türk alapszókincset.”

Pedig elég nyilvánvaló. Bár ha nem értesz a módszertanhoz, úgy nem könnyű meglátni. De szintén kérdezz bátran.


„Tudomány helyett közvélemény-kutatás? Érvek helyett szavazzuk meg?”

Ha értelmezted volna, hogy miről írtam ezt, akkor nem írtál volna ekkora butaságot megint. Nem hinném, hogy tudományos kérdés lenne, hogy áttekinthetlenül másoltál-e be egy táblázatot, vagy nem (ugyanis azt mondtam, hogy erről kérdezz meg 100 embert, ne pedig a tartalmukról). És mivel nem fogadtad el a véleményem, ezért erre a közvélemény-kutatás a megfelelő tudományos módszer (mivel véleményről van szó).


„Bizony-bizony fájdalmas lehet neked a finnugor Swadesh lista.”

Nem fájdalmas, mivel a kb. 30%-nyi valós uráli etiomológiát én is mindig elismertem (még le is írtam a felsorolásban). De altaji is van ennyi.


„Ki vitatta ezt? Az obi-ugor nyelvek a finnugor nyelvek alcsoportja, a magyar nyelv legközelebbi rokonai.” Te vitattad, mivel én írtam le. de szokás szerint nem olvastad el, hogy mnit írok, csak írtad reflexből, hogy nem.


„Én is megtekintettem, teljesen butaságnak tűnik.” Akkor írd le tételesen (vagy legalább 4-5 konkrét példával, kezdetnek az is megteszi), hogy miért butaság. Vagy kérdezz.


„Bizony lehetetlen, mivel az összehasonlító nyelvészet logikára épül, a tied meg politikailag motivált fantáziára és érzelmekre.” Nem magadból kell kiindulni.


„Ismét csak azt mondom: Hajrá!” A megvitatás nem arról szól, hogy én az összeset le fogom neked írni ide. Úgysem olvasnád el, csak reflexből leírnád, hogy „ez hülyeség”. Nekem meg erre nincs időm. Ha látnám azt, hogy te is energiát fektetsz az érvelésbe, akkor már érdemesnek tartanálak arra, hogy megosszak veled információkat. De egyelőre nem vagy partner. Játsszuk azt, hogy kérdezz párat az általam nosztratikusnak, urál-altajinak vagy altajinak írt szavak közül (mondjuk először maximum 5 db-ot), amit nem értesz. Urálit is kérdezhetsz, de gondolom, azt nem vitatod. Aztán én is kérdezek tőled ugyanennyit, amiről neked kell bemutatnod, hogy uráliak (akkor is, ha esetleg nem felel meg az igéyneidnek az, amit az 5 szóról írni fogok). Én mind a 207-et kérdezhetem, hacsak nem sorolod fel, hogy melyeket tartod urálinak, és melyeket nem. Mert a hiánytalanul idedobált 207 szó alapján úgy veszem, hogy mind a 207-et urálinak tartod. Ha mégsem, most még jelezheted.


„Akkora a műveletlenséged, hogy azt csak tankönyvek tömkelege tudná helyretenni, amihez egy blog elégtelen. Iratkozz be nyelvész szakra egyszer.” Bagoly mondja verébnek...


„Olvassad el a kazár elitről szóló írást: [link]

Remélem tudsz angolul, vagy jól fog működni a google fordítód.”

Most nincs időm, talán majd hétvégén. Addig válaszolj a kérdéseimre.


„Eddig minden genetikus (nem laikus mint te) azt a következtetést vonta le hogy a mongoloid specifikus gének aránya és szerepe jelentéktelen volt mindig a Kárpátmedencében, ergo nincs néprokonság és nem is volt a félmongoloid közép-ázsiai türkökkel.”

Hányszor kell még elmondanom, hogy ez a MAI populácuóra vonatkozik, és amit én sem vitattam soha?


„A nőgyógyász is vizsgázott idegsebészetből, az idegsebész is vizsgázott nőgyógyászatból. „

egy tankönyv erejéig, talán egy szemeszteres tantárgy volt.” Nyilván orvosit is végeztél, hogy így tudod. Az idegsebészet valóban 1 félév, mivel van még mellette 3 félév neurológia + hatodévben 4 hét neurológiai klinikai gyakorlat. A szülészet-nőgyógyásazt szintén minimum 2 félév + hatodévben 4 hét klinikai gyakrolat.


„Hiszen eddig nem bizonyított semmit sem szakmunkás barátom.”

„Ja önjelölt táltos-tudós tény.”

„Megint miféle adatokról hadobál?”

Elég nehéz olyannak bizonyítani valamit, aki el sem olvassa az érveket. És amúgy sem lehet a nyelvészetben semmit sem bizonyítani, mivel módszertanilag ez nem lehetséges. Csak nagy valószínűséggel lehet feltételezni.


„Nem teljesen, mivel haplocsoport markerekkel kutatják a populáció genetikát. A legfiatalabb mutáció 10,000 év körüli.” Ez ebben a formában igaz, de az ilyen markerek pontos számát sem ismerjük (és nem pont 12 Európában sem), ráadásul a mutáció korát is csak feltételezni lehet. És innentől megint konszenzus.


„Nem, te pont megpróbálod letagadni amit a genetikusok mondanak.”

Én nem tagadtam le, amit a genetikusok mondanak. Csak azt, ahogyan te értelmezed, amit mondanak (mivel a genetikusok a mai populáció kapcsán nem szoktak nyilatkozni az 1000 évvel ezelőtti populációról). Olvass vissza.


„Te mondtad” Akkor már ketten vagyunk.

„meghogy a nyelvészet nem tudomány.” Ezt pedig mondta más is, olyan is, aki nyelvészprofesszor. És amikor a nyest.hu-t olvasom (vagy a te érveidet), akkor sajnos egyre inkább kiderül, hogy igazam van.


„JA akkor most jössz a megcáfolt Habsburg összeesküvés elmélettel mint turáni cimboráid szokták?” Pont azt írtam, hogy abban sem hiszek. Tudsz egyáltalán olvasni?


„Maga nem felnőtt ember, nem tudja hogy működik egy bizonyítási eljárás. Aki állít az bizonyít.” Érdekes, mikor azt kellett volna bizonyítani, hogy a turanistákat zavarta a „halszagú” rokonság, akkor ez az érv valahogy nem jutott eszedbe.


„Ráadásul idézett valakit. Hol olvasta ezt az idézetben, mert a jegyzőkönyv nem tartalmazta.MElyik könyvből vagy újságcikkből vette? De mondhatta: Ja vagy egy időgéppel visszament és ott hallotta élőben?” Olyanról még nem hallottál, hogy források megsemmisülhetnek, esetleg eltűnhetnek? Pl. ha valakinek kényesek. Nem állítom, hogy ebben az esetben ez történt, de látott már ilyet a világ.


„Nálatok szakmunkásoknál a kocsma világában ez így is működik, de ne vetítsed ki saját szociokulturális környezeted mechanikáját a tudományos életre.” Látszik, hogy nem láttál még tudományos kutatókat közelről.


„Ja és a buta tudósokat az egyetemen a nagy hanggal ügyeskedéssel sorra meggyőzték a nagy gonosz finugoristák. Mer há' ez így műxik, ugye?” Te mondtad, nem én.


„Tipikus válasz a neten cigány-forma kinézet felvetésére: szőke kékszemű sváb vagyok.”

„Maga szakmunkásba járt kedves barátom.”

„Ebből a szélsőséges egalitárius felfogásból is süt hogy maga egy proletár.”

Találj már ki valami újat, mert magadat égeted ezzel.


Nos, innentől kezdve nem sok értelmét látom a beszélgetésünk folytatásának. Az elmúlt 2-3 hoszzászólásodban semmilyen érv nem hangzott el (korábban legalább próbáltál érvelni, még ha nem is sikerült mindig, de értékeltem attól függetlenül), ami egy érdemi vitához elengedhetetlen. Amit tudnod érdemes, már elmondtam. Többet is mondhatnék, de majd akkor, ha úgy látom, hogy érdemes veled tovább foglalkozni. Ha válaszolsz a kérdéseimre, ileltve konkrét, intelligens kérdéseket teszel fel (a hajrá nem számít annak), akkor hajlandó vagyok folytatni. De nincs időm arra, hogy a személyeskedéseiddel foglakozzak. Ráadásul eddig nem sok jelét mutattad annak, hogy egyáltalán képes vagy felfogni, amit írok. Az ellenkezőjének annál inkább. Művelődj, tanulmányozd a nyelvet, a kultúrát, a genetikát. Ha bármi jelét adod, hogy kész vagy folytatni az érdemi vitát, én itt leszek. De a személyeskedő, érv nélküli gondolataidra nem válaszolok többet, van nekem jobb dolgom is.


Áldás, békesség.

2015. jún. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:

„Az egyetemen. „


Hát persze, nyolc általánossal és valami szakmunkás vagy szakközépiskolával....Annyira beleéli magát, hogy végül már el is hiszi.



„Már háromszor leírtam, hogy ez az érvelés miért nem állja meg a helyét. „


Nem tudtad megindokolni, csak írtál valamit. Attól hogy írsz valami habraty választ, még nem számít indoknak, mivel érvek hiányoznak.



„Nem fogok kisregényt írni ebből, mert nem tartozik szorosan a vitához, „

Ez vagy te. Ami pedig a beszélgetést illeti, te mentél át off-topicba. Az eredeti téma: Az áltudományos (szakemberek által genetikailag nyelvileg nem alátámasztható) hamis kamu turáni rokonságelmélet igenis nagyon lejáratta a magyarokat Trianon előtt. Kb. olyasmi romboló hatása volt Európában, mintha azt mondanánk a magyarok cigány eredetűek.



„Pedig elég nyilvánvaló. Bár ha nem értesz a módszertanhoz, úgy nem könnyű meglátni. „

Nem nyilvánvaló szakemerek számára se Magyarországon se a nagyvilágban. Milyen módszertanról beszélsz? Táltos-tudósaid gyökelmélete?



„Tudomány helyett közvélemény-kutatás? Érvek helyett szavazzuk meg?”

Ha értelmezted volna, hogy miről írtam ezt, „


„És mivel nem fogadtad el a véleményem, ezért erre a közvélemény-kutatás a megfelelő tudományos módszer „


De pontosan erre utaltál, hogy a tudományos eredmények szavazás és népszerűség kérdése.



„Ez ebben a formában igaz, de az ilyen markerek pontos számát sem ismerjük (és nem pont 12 Európában sem) „


De igaz, ha csak az Európaiakat veszed a kutatásba, és nem mondjuk a modern 20 és 21.századi harmadik világbeli bevándorló migránsok leszármazottait.



„Én nem tagadtam le, amit a genetikusok mondanak. Csak azt, ahogyan te értelmezed, amit mondanak (mivel a genetikusok a mai populáció kapcsán nem szoktak nyilatkozni az 1000 évvel ezelőtti populációról). „


Dehogynem szoktak nyilatkozni, és pont azok az intézmények vizsgálják a régi csontokból kinyerhető markereket akik a mai modern populációt is vizsgálják.


„Ezt pedig mondta más is, olyan is, aki nyelvészprofesszor. És amikor a nyest.hu-t olvasom (vagy a te érveidet), akkor sajnos egyre inkább kiderül, hogy igazam van. „


Nyilván, mivel olyan dolgokba ütöd az orrod amihez nincsenek meg a tanulmányi előfeltételeid sem, nem vagy szakember, és egy blog (mint a nyest) nem pótolhatja azt a tudást amit egyetemi évek során meg lehetne szerezni (de előbb egy érettségit tegyél le)



„Érdekes, mikor azt kellett volna bizonyítani, hogy a turanistákat zavarta a „halszagú” rokonság, „

Zavarta őket, mert nem voltak vele tisztában, hogy finnek még a dualitsa Magyarországnáé is gyorsabban fejlődtek, és az átlag finn jobb életmódban élt akkor már mint az átlag magyar paraszt.



„Olyanról még nem hallottál, hogy források megsemmisülhetnek, esetleg eltűnhetnek? Pl. ha valakinek kényesek. Nem állítom, hogy ebben az esetben ez történt, de látott már ilyet a világ. „


Hát persze számozott dokumentált jegzőkönyvek tűnnek el... Mondom maga összeesküvés elméleteknek ad hitelt. Ezzel szemben a valóság: Érdekes módon az összes konferencia anyaga megvan, így az állítólagos korszaké is.


„…A Trefort-idézet lelőhelyét firtató érdeklődésére Kiszely a következő választ adta: »Trefort Ágoston kultuszminiszter ezeket a szavakat 1877-ben a Tudományos Akadémia Egyetemes magyar származási elmélet konferenciáján mondta az akadémiai jegyzőkönyv szerint. Én [azaz Honti] Kiszely közlését készpénznek vettem, és az MTA könyvtára kézirattárának munkatársai kérésére elém tették az MTA 1877. évi jegyzőkönyveit, azaz a következőket: (1) Kisülési jegyzőkönyvei 1877, 1878. (2) Nagygyűlési és elegyes jegyzőkönyvek 1877-1881, (3) Magyar Akadémia Évkönyve XVI. 1877-82.« Trefort állítólagos kijelentésével kapcsolatban sehol semmi nincs, többszöri áttanulmányozás ellenére sem sikerül rábukkannom az ominózus kijelentésre.”



„Nálatok szakmunkásoknál a kocsma világában ez így is működik, de ne vetítsed ki saját szociokulturális környezeted mechanikáját a tudományos életre.” Látszik, hogy nem láttál még tudományos kutatókat közelről.


Látszik hogy egyetemre sem jártál még soha, kedves szakmunkás önjelölt polihiszot táltos-professzor barátom.



„Találj már ki valami újat, mert magadat égeted ezzel. „

Miért égetném?

Maga nyom klisé szövegeket amit a netes meg youtubos IQ bajnok szakmunkások: PL cigányos kinézetéről van szó: Nem sváb vagyok szőke kékszemű. Ha iskolázottságának hiányát fírtatják: akkor azonnal automatikusan egyetemi oktatóvá kutatóvá változik át a fórumos troll önjelölt véleménybajnok.


Azokat a tipikus jegyeket viseled magadon válaszaidban mint ők.


„Nos, innentől kezdve nem sok értelmét látom a beszélgetésünk folytatásának. Az elmúlt 2-3 hoszzászólásodban semmilyen érv nem hangzott el „

Mert vártam a te érveidet önjelölt nyelvész professzor (amiben lerántod a leplet a mindmáig buta globálisan összeesküdött magyar és külföldi nyelvész tudósok véleményéről), de úgy látszik feleslegesen.


„Többet is mondhatnék, de majd akkor, ha úgy látom, hogy érdemes veled tovább foglalkozni. „

Majd ha kortárs tudományos művekkel tudsz érvelni akkor komolyan lehet vitatkozni. Mivel a turáni mesék mögött nem állnak történészek nyelvészek sem genetikusok, ezért számodra nehéz lenne hivatkozásokat referenciákat gyűjteni egy komoly vitához.

2015. júl. 2. 08:30
 47/55 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy ígértem: ahol legalább megpróbáltál érvelni, arra válaszolok. A többivel egyszerűen nem foglalkozom, mert semmitmondó lárifáriskodás.


„Ami pedig a beszélgetést illeti, te mentél át off-topicba.”

Én eredetileg csak annyit írtam (2. hozzászólás), hogy a turanizmus alapja a 20. század elején (amelyre knkrétan a kérdésed voatkozik) nyelvészetileg az urál-altaji nyelvcsalád volt, amely AKKOR széles körben elfogadott volt. Ma pedig a helyébe lépett a nosztratikus és az eurázsiai elmélet, amely szintén nyelvrokonságot feltételez az Ázsiából származó nyelvcsaládok között. Másik tudományos alapja a kulturális hasonlóságok (lovas nomád kultúra). Ezért sem lehet a turanizmust áltudományosnak nevezni, ez jól mutatja, hogy már a témaindító hozzászólásban is tévedsz, amikor "meséknek" nevezed őket. Továbbá bátorkodtam megjegyezni, hogy vannak diszkriminatív gondolataid.


Utána te ezzel kapcsolatban kérdéseket tetél fel és megállapításokat tettél, amelyekre én módszeresen válaszoltam, így alakult ki a beszélgetésünk. És ebbe az irányba ment el, de ebben a te válaszaid is ugyanúgy benne voltak, mint az enyémek, így nem momndható, hogy én mentem át "off-topicba". De ha zavart (vagy nem érdekelt a téma), nem kellett volna semmit sem válaszolnod rájuk. De látszólag eddig nem zavart, hogy erről folyik a vita. Viszont te általában nem válaszoltál semmire, bármit is kérdeztem tőled. Amikor meg kifogytál az érvekből (elég hamar), onnantól a hozzászólásaid döntő részét az üres személyeskedés teszi ki.

Szintén leírtam a legelején, hogy ennek szerintem Trianonhoz semmi köze nem volt, mivel az egy adott emberi tulajdonság (az ember önző) miatt akkor is bekövetkezett volna, ha a turáni elmélet nem is létezik. Ez pedig egy szimpla vélemény, mivel a történelemben nincs értelme a „mi lett volna ha” típusú érvelésnek.

Tehát kezdetben kizárólag a kérdésedre válaszoltam. Amúgy sem hiszem, hogy bárkit zavartunk ezzel, mivel a mieinken kívül kb. összesen 2 másik hozzászólás van.


„De pontosan erre utaltál, hogy a tudományos eredmények szavazás és népszerűség kérdése.”

Nem. Ezt arra írtam, hogy azt aVÉLEMÉNYT, hogy szerintem a 37-es hozzászólásban kuszán másoltad be a táblázatot, csupán közvéleménykutatással lehet vizsgálni, mivel véleményről van szó. És a véleményeket így vizsgálják tudományosan. A közvéleménykutatásos javaslatom kizárólag erre vonatkozott, semmi másra. De olvass vissza, teljesen egyértelmű, hogy erre értettem (43. hozzászólás). Vagy erről is kérdezz meg 100 embert, hogy véleményük szerint érthető-e, amit leírtam. Akkor talán rájönnél, hogy nem a többiek jönnek rossz sávban veled szembe az autópályán. A társadalomtudományokban (pl. szociológia, politológia) gyakran élnek a kérdőív, illetve a közvéleménykutatások adta lehetőségekkel. Amikor azt bátorkodtam jelezni, hogy emiatt talán nem is lehet őket tudománynak tekinteni (amely szintén egy vélemény), fel voltál háborodva. Most meg te magad írod, hogy tudománytalanok. De egyébként elfogadottak, mivel PhD-t is lehet szerezni kérdőívek kiértékeléséből. Ezt is említettem már rég, (a 14-esben), de akkor nem válaszoltál rá.


„De igaz, ha csak az Európaiakat veszed a kutatásba, és nem mondjuk a modern 20 és 21.századi harmadik világbeli bevándorló migránsok leszármazottait.”

Pedig a mai populációban ők is fontosak. Ezért is muszáj figyelembe venni, különban az eredmény nem lesz teljes körű.

Az „európaiak” szónál nem kell nagy kezdőbetű a magyar helyesírás szerint (mint minden népnév, de eddig is szinte mindig hibásan írtad őket, csak nem akartam mindig szólni). Ez általános iskolai anyag, de úgy látszik, hogy már odáig sem jutottál el. És te vonod kétségbe az én iskolai végzettségemet... (most én is személyeskedtem 2 sornyit, ugye örülsz?)


„Mert vártam a te érveidet önjelölt nyelvész professzor (amiben lerántod a leplet a mindmáig buta globálisan összeesküdött magyar és külföldi nyelvész tudósok véleményéről), de úgy látszik feleslegesen.” Olvasd el az eddigi hozzászólásaimat, és rengeteg érvet fogsz találni. Ennyit kívántam elmondani most, nem többet. Illetve felajánlottam neked valamit, de úgy látom, hogy nem kívánsz élni a lehetőséggel. De ha válaszoltál volna a kérdéseimre, akkor sok dologra magadtól is rájöhettél volna (de ismétlem: még most sem késő).


„Majd ha kortárs tudományos művekkel tudsz érvelni akkor komolyan lehet vitatkozni.”

Érveltem kortárs tudományos művekkel (elismert magyar és külföldi professzorok cikkeivel), arról nem tehetek, hogy neked semmi nem volt megfelelő.

2015. júl. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:

„Ma pedig a helyébe lépett a nosztratikus és az eurázsiai elmélet, amely szintén nyelvrokonságot feltételez az Ázsiából származó nyelvcsaládok között. „


Amit mindig szeretsz elfelejteni, hogy nem feltételez közelebbi rokonságot az uráli és altáji között mint a másik nyelvcsaládokkal, azaz Indoeurópai nyelvcsalád Afroázsiai nyelvcsalád Paleoszibériai nyelvcsalád Dravida nyelvcsalád Dél-kaukázusi (kartvéli) nyelvek



„Másik tudományos alapja a kulturális hasonlóságok (lovas nomád kultúra). „


Ez sosem volt kizárólagosan türk specifikum, hanem a teljes Eurázsiai sztyeppén (É- Koreától a Bécsi medencéig tart) megtalálható harcmodor. Még a románok bolgárok is tovább űzték (részben kun őseik elitjük miatt) mint a magyarok.

Nyilván a magyarok Amerikával is „kulturálisan rokonok” (nincs ilyen rokonság, mivel a rokonság származásra utal) szerinted, mert régóta hatnak az amerikai kulturális áramlatok Magyarországra.


Ma már nem tartják olyan fontosnak a régészeti leletek között található kulturális jegyeket a az ókorban jelenlevő kereskedelem miatt egy nép szempontjából.


További hatásaként elgondolkodhatunk a régészet és a néptörténeti kutatások összefüggésein és lehetőségein is: egyáltalán lehetséges régészeti leletekből egy etnikum fejlődésére, változásaira következtetni?

[link]



„Továbbá bátorkodtam megjegyezni, hogy vannak diszkriminatív gondolataid. „

Igen rám nem hatottak elég meggyőzően a multi-kulti és „minden kultúra egyenlő csak más” 60-as évek neo-marxizmusából kivirágzó tanok.



„Viszont te általában nem válaszoltál semmire „

Pont te mondod. Értelmes érvek kellettek volna a vitában részedről.


„Amikor meg kifogytál az érvekből (elég hamar), onnantól a hozzászólásaid döntő részét az üres személyeskedés teszi ki. „

A te érveid nem érvek. Kedves önjelölt nyelvész professzor (szakmunkás bizonyítvánnyal), attól hogy te egy listán kikiáltasz dilettáns módon hasonlónak szavakat, nekem azt miért kellene elfogadnom, ha egyszer nem látok hasonlóságot vele? Így aztán számomra ezek nem érvek. Miért kellene elfogadnom, mert te mondod a vélt „IGAZADAT”? Vagy talán a szakmunkás bizonyítványos kölcsönözte önhitt tekintélyed miatt? Ne nevettess.


„A tudomány a bizonyíthatóról szóló tanítás. Három állapotot különböztetünk meg: 1) A bizonyított … 2) A teljes lehetőség … 3) Az üres lehetőség.” Ez utóbbi „nem igazolható feltevésekből áll, amelyek nem képeznek logikus, zárt rendszert .


„Ezt arra írtam, hogy azt aVÉLEMÉNYT, hogy szerintem a 37-es hozzászólásban kuszán másoltad be a táblázatot, csupán közvélemény-kutatással lehet vizsgálni, mivel véleményről van szó „

Hidd el nem lehet közvélemény-kutatással vizsgálni a finnugor Swadesh listát, sem bármilyen nyelvészeti kérdést.


„A társadalomtudományokban (pl. szociológia, politológia) gyakran élnek a kérdőív, illetve a közvélemény-kutatások adta lehetőségekkel. „

A nyelvészet nem az emberek véleményének vizsgálatán alapszik.



„Amikor azt bátorkodtam jelezni, hogy emiatt talán nem is lehet őket tudománynak tekinteni „

De lehet és kell is. Társadalomtudományok minden nyelven tudomány kategóriába tartoznak, ha tetszik neked, ha nem.


„(amely szintén egy vélemény) „

Ja demokrácia szólásszabadság van, azaz „jogod van hülyének lenni”.


„De egyébként elfogadottak, mivel PhD-t is lehet szerezni kérdőívek kiértékeléséből „

ugyanúgy ahogy vércsoportok kiértékeléséből is.


„Pedig a mai populációban ők is fontosak. Ezért is muszáj figyelembe venni, különban az eredmény nem lesz teljes körű. „

Nem szabad, mert félrevezet ha az aboriginális populációra vagy kíváncsi és nem a bevándorlókra. Nyilván számukra is vannak genetikai tesztek programok az EU-ban, és más szemszögből (de csak ha nem etnikumokat vizsgálnak!) bele is lehet akár venni.


„minden népnév, de eddig is szinte mindig hibásan írtad őket, csak nem akartam mindig szólni). Ez általános iskolai anyag, de úgy látszik, hogy már odáig sem jutottál el. És te vonod kétségbe az én iskolai végzettségemet „


Jajj, ki nem tudja. Prolikám, be van helyesírás ellenőrzöd kapcsolva a böngészőben, és word-ben szerkeszted a szöveget? Azóta a prolikhoz (hozzátok) hasonló cigányoknak is látványosan „javult” a helyesírásuk.



„Olvasd el az eddigi hozzászólásaimat, és rengeteg érvet fogsz találni. „

Ja ex katedra típusú kijelentéseket fogok csak látni (mert szerintem ezek a szavak a listán rokonok így úgy, mert én azt mondom és kész, akkor mindjárt tények is) egy szakmunkástól, aki önjelölt nyelvész tudós zseni. Ezek - mint már írtam - nem érvek.



„Érveltem kortárs tudományos művekkel (elismert magyar és külföldi professzorok cikkeivel) „

Ja Marácz, semmi sem bizonyítja, hogy a magyar nyelvészethez értene, vagy bármelyik finnugor nyelvet beszélné (nemhogy elemezze!!!)

Nem is hazánkban született, nem magyar nyelvész (max. magyar származású), nem végezte el magyar nyelvészeti tanulmányait sem.

2015. júl. 3. 15:55
 49/55 A kérdező kommentje:

Miért jelentéktelen a Nosztratikus elmélet


Először is vegyük észre, hogy a nyelvrokonság fogalma szerint A nyelvnek B nyelv vagy rokona, vagy nem (esetleg a tudomány még nem mondta ki a végső szót ebben a kérdésben, de végül csak e két megállapítás egyike mellett köthet ki): ha közös ősnyelvből (alapnyelvből) származnak, igen, ha nem, nem. Ebben hasonlít a természetes rokonságra is: távoli rokonainkat nem tartjuk számon, és a nyelvek körében is előfordulhat, hogy a közös ős már olyan távoli, hogy a rokonság nem állapítható meg – ilyenkor nem beszélünk rokon nyelvről, ahogy nem nevezzük rokonunknak azt sem, akivel ugyan van valahol talán közös ősünk, de nem tudunk róla.

2015. júl. 3. 15:58
 50/55 anonim ***** válasza:
81%

“Amit mindig szeretsz elfelejteni, hogy nem feltételez közelebbi rokonságot az uráli és altáji között mint a másik nyelvcsaládokkal” A nosztratikus nem, az eurázsiai igen (ez csak az indo-európait veszi mellé). Sztarosztyin ágrajzán szintén igen közel esik egymáshoz az uráli, az altaji és a dravida ( [link] ). Ami a kettőben közös, hogy mindkettő az urálit és az altajit teszi egymáshoz közel, a 3. viszonylag közel álló nyelvcsaládban már nem egyezik a véleményük. És ez csak a szókincs. A nyelvtani jellemzők alapján viszont az uráli és az altaji egymáshoz jóval közelebb áll, mint a többihez.


“Ez sosem volt kizárólagosan türk specifikum, hanem a teljes Eurázsiai sztyeppén (É- Koreától a Bécsi medencéig tart) megtalálható harcmodor.”

Sosem állítottam, hogy türk specifikum lett volna. Viszont érdekes, hogy a többi uráli népre mégsem volt jellemző, a magyar e téren is “kilóg” az uráli népek közül.


“Igen rám nem hatottak elég meggyőzően a multi-kulti és „minden kultúra egyenlő csak más” 60-as évek neo-marxizmusából kivirágzó tanok. “

Rám sem. De a gyűlölködés, amit csinálsz, akkor sem támogatandó.


“Pont te mondod. Értelmes érvek kellettek volna a vitában részedről. “

Az én részemről csak azok voltak.


“Miért kellene elfogadnom, mert te mondod a vélt „IGAZADAT”?”

Nem kell elfogadnod (te talán úgy mondanád: “jogodban áll hülyének lenni”). De amíg nem tudod észérvekkel megcáfolni az érvelésem, addig nekem sem kell a tiédet.


„Hidd el nem lehet közvélemény-kutatással vizsgálni a finnugor Swadesh listát, sem bármilyen nyelvészeti kérdést.“ “A nyelvészet nem az emberek véleményének vizsgálatán alapszik.”

Tudom, de én sosem állítottam ennek ellenkezőjét (akármennyire is szeretnéd a számba adni). Továbbra sem hiszem, hogy nyelvészeti kérdés lenne az, hogy te áttekinthetően másoltál-e be egy táblázatot ide vagy nem (ugyanis a közvélemény-kutatási javaslatom egyértelműen arra vonatkozott). Komoly problémáid vannak a szövegértelmezéssel. És ezt ellensúlyozandó, minden butaságodat háromszor ís leírod, de attól még nem válnak igazzá.


“Ja demokrácia szólásszabadság van, azaz „jogod van hülyének lenni”. “

Neked is. De kettőnk közül nem én vagyok az, aki gyakorolja is.


“ugyanúgy ahogy vércsoportok kiértékeléséből is. “

Ha a vércsoport-meghaátorzásra gondolsz, abból nem (mivel az egy rutin klinikai feladat). Ha vércsoportokkal kapcsolatos kutatási eredmények értékeléséről, akkor arról igen. Bár nem értem, miért probléma ez.


“Nem szabad, mert félrevezet ha az aboriginális populációra vagy kíváncsi és nem a bevándorlókra. Nyilván számukra is vannak genetikai tesztek programok az EU-ban, és más szemszögből (de csak ha nem etnikumokat vizsgálnak!) bele is lehet akár venni.”

Attól függ, hogy mi a kérdés. De ezt már korábban elmondtam. Az aboriginális populáció viszont szintén tartalmazza a korábbi évszázadokban bevándoroltakat, így pl. az 1000 évvel korábbi populáció etnikai összetételéről semmilyen információt nem ad. Éppen ezért a népek (mint kulturális és nyelvi kategória) eredetének vizsgálatára nem is alkalmas, csak egy adott populáció genetikai összetételének vizsgálatára (egy adott időpontban).


“Jajj, ki nem tudja.“

Te. Nem tudsz sem helyesen írni, sem szöveget értelemzni. Ráadásul a tárgyi tudásod sem megfelelő a témáról. A vitakészséged szintén nem. Eddig azt hittem, hogy van valami mininális esély arra, hogy tanulj valamit ebből a vitából, de már látom, hogy nem sok. És ez már a sokadik alkalom, amikor rámutatok egy nyilvánvaló tévedésedre, és akkor rögtön az a válasz, hogy “ki nem tudja”, “mindenki tudja”. Pedig te nem tudtad addig. De lehet, hogy holnap már megint nem fogod tudni. De azért reménykedem abban, hogy nem hiába tanítgatlak.


Prolikám, be van helyesírás ellenőrzöd kapcsolva a böngészőben, és word-ben szerkeszted a szöveget?”

Word-ben szerkesztem, mert a böngészőben túl kicsi a hely, ráadásul menteni sem lehet. De az ellenőrzés nincs bekapcsolva, mivel idegesít (ráadásul sokszor téved is). Viszont neked nem ártana, ha használnál valami ilyesmit. És mivel így visszaolvasva voltak elgépeléseim, így nyilvánvaló, hogy nekem nincs bekapcsolva (hiszen a helyesírás-ellenőrző azokat is javította volna ám). De nyilván direkt gépeltem el, hogy most hivatkozhassak rá, mert tudtam előre, hogy ezzel fogsz érvelni. Abszolút hihető. :)


“Ja ex katedra típusú kijelentéseket fogok csak látni”

Forrásokkal és hivatkozásokkal alátámasztott érveket. Amit most hiányolsz, azt nem óhajtottam leírni eddig, és most sem óhajtom. Korában már mondtam, hogy mivel tudnád kiérdemelni, hogy leírjam.


“Nem is hazánkban született, nem magyar nyelvész (max. magyar származású), nem végezte el magyar nyelvészeti tanulmányait sem.“

A nyelvész attól még nyelvész. És jobb is, hogy nem itt tanult, mivel nálunk a nyelvészeti képzés részeként a finnugor dogma butaságait is meg kell tanulni (pedig a finnugor rokonság akkor is valószínű lenne, ha nem akarnák többnek láttatni, mint ami). A világon minden országban vannak nyelvészek, és a nyelvészet módszerei a nyelvészel szerint univerzálisak (hiszen ugyanazokat a módszereket alkalmazzák pl. az indo-európai, illetve az uráli nyelvek rokonságának vizsgálatára is). Szilágyi magyar nyelvész (tudom, szerinted ő nem szakember, ráadásul erdélyi). De természetesen te csak akkor vagy hajlandó elfogadni a szakemberek véleményét, ha a tiéddel egyezik. Nem az a baj, hogy nem fogadod el, mivel a szakemberek is tévedhetnek. De akkor érvelned kell amellett, hogy miért nem (a “nem ért hozzá”, “nem szakember”, “nem magyar nyelvész” nem számítanak tudományos érvnek).


“távoli rokonainkat nem tartjuk számon, és a nyelvek körében is előfordulhat, hogy a közös ős már olyan távoli, hogy a rokonság nem állapítható meg”

De a nosztratikus esetében ez nem így van. Az eurázsiai esetében főleg nem.

Egyébként nem lenne baj ezzel az érveléssel, ha lenne objektív nyelvészeti kritérium arra, hogy mi az, ami még “elég közeli”, és mi az, ami már "olyan távoli". A magyar nyelv egyébként távolabb áll a "többi" finnugor nyelvtől, mint azok egymástól, de ott még ez szerinted elég közeli ahhoz, hogy rokonok legyenek. Az altaji nyelveknél, amelyekkel a magyar nyelv nyelvtana és alapszókincse is hasonló mértékű párhuzamokat mutat, mint az urálival, viszont neked már túl távoli.

2015. júl. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!