Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kifejezetten nagyon jó nyelvér...

Kifejezetten nagyon jó nyelvérzékkel, önállóan milyen módszerekkel tanultok?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát szeretném megismerni, akik teljesen egyedül, minden tanári segítség nélkül tanulnak nyelvet, és nem nyelvterületen. Milyen módszerekkel tanultok középfokon, milyenen felsőfokon?


Jó nyelvérzékkel rendelkező emberek válaszoljanak - az olyanok tapasztalatai érdekelnének, akik már képesek voltak önállóan megtanulni felsőfokon beszélni legalább egy nyelvet. Szívesen cserélek eszmét priviben is a témáról, ha valaki úgy szívesebben kommunikál.



2015. márc. 19. 06:59
 1/4 anonim ***** válasza:
én sajna nem de közeli rokonom, az alapot iskolába tanulta, de közép és felső fok közé sok zene hallgatás és fordítás, olvasás (regények novellák), mind angolul, és a szótárt is olvasgatta
2015. ápr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyan nyelvet választok, amihez találok nyelvcserét vagy gyakorlópartnert. Eljárok találkozni olyanokkal, akik nálam jobban beszélik az adott nyelvet, és akikkel rendszeresen lehet gyakorolni.

Önállóan és tanár nélkül a nyelvtan nagy részét meg se próbálom megérteni, hanem a mindennapi szókincsre és szófordulatokra koncentrálok, megpróbálom ezeket panelként beépíteni az aktív használatba minél előbb, hogy "kapcsiból" menjenek, már az előtt is, hogy az elvileg szükséges nyelvtant érteném.


Aztán már a nyelvtant is könnyű megérteni a már ismert kifejezésekre épülve.

2015. ápr. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én olvasok angolul de leginkább sorozatokat nézek angol felirattal vagy felirat nélkül eredeti nyelven.:)

1000 kérdés 1000 válaszból szemezgetek, de nem magolol, úgyse kapok ugyanolyan kérdést na meg ciki is egy betanult szöveget előadni.

középszint bőven megvolt egy éve, most tervezek felsőfokra menni a nyáron.

szerintem meg lehet egyedül csinálni, ha van egy kis alapod.:) nekünk suliba nem a legjobb tanárok voltak, de azért volt valamennyi közöm az angolhoz. aztán itthon gyakorolgattam, magamban rengeteget beszéltem angolul, írtam leveleket stb, sokat segített

persze ha lenne pénzem tanárhoz szívesen elmentem volna párszor szóbeli előtt, de így is bőven meg lett anno a középfok és bízok benne, hogy a felsőfok is meglesz

2015. jún. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
filmnezes adott nyelven elobb felirattal, aztan felirat nelkul. dalszovegek is nagyon hatasosak, ott dallamhoz kotodik a kifejezes, es ha tetszik a zene, egy eletre beleeg az agyadba. de ehhez muzikalisnak is kell lenni. szoval en leginkabb hallas utan tolom a dolgokat.
2015. júl. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!